FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-12-13 15:08  [R/G] Kanonierka Koriejec DB 1:200
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Szanowni koledzy
Dwa tygodnie temu dobiegła do końca, trwająca 13 miesięcy budowa krążownika ZARA. Videorelacja nie była kontynuowana gdyż zabierała za dużo czasu w porównaniu z czasem przeznaczanym na budowę. Gdy tylko będę miał warunki zrobię porządną sesję i zamieszczę galerię.
Tymczasem rozpocząłem budowę kolejnego okrętu, który jest tematem tego wątku i zostanie uzupełniony o metalowe lufy.

Prace rozpocząłem od wycięcia z forniru bukowego, za pomocą szablonu podpatrzonego na forum, desek pokładu a następnie zabrązowiłem ich krawędzie za pomocą farby artystycznej Talens.

Model można wykonać w dwóch wariantach dzięki czemu z jednego pokładu mogłem wyciąć element obrzeża który wypełnię deskami.

Niestety błędnie wyliczyłem grubość obramówki i musiałem podkleić przestrzeń pod deskami. Dodatkowo dokleiłem prowadnicę, od której zacznę układanie pokładu.

To tyle na początek. Pozdrawiam

Post zmieniony (26-06-17 12:48)

 
09-12-13 15:55  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ale "obrodziło" ostatnio tymi "parożaglowcami". Wielce ciekawa konstrukcja. Kibicuję i pozdrawiam.

 
09-12-13 17:56  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 



Post zmieniony (19-12-13 08:59)

 
19-12-13 09:02  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Trochę to potrwało ale udało się wykonać pokład. Jak na pierwszy kontakt z fornirem jestem zadowolony choć nie ustrzegłem się błędów. Teraz zrobiłbym to inaczej. Tak to wyszło:







 
19-12-13 11:51  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dobrze wyszło. Czy pokład już jest pociągnięty kaponem?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-12-13 15:09  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny pokład.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-12-13 09:08  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Czas na małą aktualizację.
OSTOJA nie pociągałem pokładu caponem bo nie mam ku temu na razie warunków. Jako zamiennik zastosowałem akrylowy, bezbarwny lakier do drewna.

Aktualnie pokład zyskał bulaje i pokrywy wsypów węglowych.





Post zmieniony (31-12-13 09:08)

 
31-12-13 11:04  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ale się porobiło ! Super to wygląda !

 
07-01-14 12:47  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kolejna aktualizacja to szkielet kadłuba, który dostępny jest tylko w wersji wycinanej laserowo. Pasowność bez zarzutu. Ze względu na obecne warunki nie mogłem sobie pozwolić na szpachlowanie i szlifowanie więc pod poszycie wykonałem po raz pierwszy w postaci żeberek z tektury piwnej.





 
07-01-14 16:40  Odp: [R] Kanonierka Koriejec DB 1:200
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Piękny pokład.
Możesz bliżej opisać sposób cięcia pojedynczych desek, tzn. czy ciąłeś od linijki, czy na gilotynie? czy jeszcze w jakiś"magiczny sposób".;-)
Dzięki.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024