FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-12-13 08:27  [R/G] ''Swietłana'' (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Galeria:









Swieta – francuska konstrukcja, wiktoriańskie malowanie i miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy widzi się tak wydane modele, po prostu rączki same się rwą do roboty. Zatem kilka modeli zostało starannie zabezpieczonych przed kurzem i robimy Swietę.

Projektantem jest Pan Kustov. To moje drugie spotkanie z tym panem. Pierwsze zakończyło się haniebną klęską. Tym razem zadaję mniej pytań i wykazuję więcej pokory. Jeśli projektant mówi, że ma być tak jak on chce, to tak ma być i tyle. Swieta wygląda na dobry projekt. Dopiero się z modelem poznaję, więc entuzjazm końcowy zostawię sobie na razie na koniec. Ale rokuje ci on, oj rokuje…

Druk jest kapitalny. Jeśli ktoś szuka modelu wydanego w stylu vintage, to tu go nie znajdzie. Zero różnic w kolorach, druk dwustronny, częściowo metaliczny, minimalne przesunięcia wydruku bardzo małych elementów, które właściwie i tak trzeba zamalować na czarno (zawiasy do klap). A czerń w modelu jest tak głęboka, że można się w niej utopić.

Przy montażu burt wykorzystałem metodę, o której wyczytałem w relacjach/galeriach?:) Zbig-a, a którą z tej okazji nazwałem „Na ZbiGa” :)(wybacz Zbig-u), czyli podkleiłem burty brystolem. Z montażu burt byłem tak dalece zadowolony, że kompletnie zlekce sobie ważyłem część podwodną. Odpłaciła mi się tym samym niestety…

Wielki urok starych okrętów to mnóstwo otworów, klap, klapeczek, które wykonane jako otwarte/uchylone na modelu, dodają mu dodatkowego kopa. Swieta jest niewielka, wiec na podobne fanaberie w jej przypadku można sobie pozwolić, bez konieczności narażenia się na samookaleczenie psychiczne. Z góry zatem założyłem, że owe otwory, wnęki itp. w miarę możliwości pootwieram. Tyczy się to przede wszystkim okien w burtach. Projekt przewiduje, aby wycięte otwory okienne w burtach podkleić od wewnątrz imitacjami okien. Początkowo z nich zrezygnowałem. Po zmontowaniu kadłuba i przeglądnięciu zdjęć archiwalnych wyszło jednak na to, że okna być muszą i je wstawiłem.

Przy okazji poprawiłem stępki bo coś nie bardzo prosto i czysto je zamontowałem i wyretuszowałem pierwszą razą.
Testowo zrobiłem też jedną harmatę. Jeśli tak będzie się robiło pozostałe drobne elementy – to ten model ma szanse stać się jednym z ulubionych. Na razie jest.


Na koniec prośba do Szanownych Widzów. Modelik jest opracowany zgodnie z ideą: „All in paper”. Nie jestem pewien czy to najlepszy pomysł dla żurawików, dźwigów itp. Wyglądają ciut plaskato. Jeśli zatem ktoś może wspomóc radą, zdjęciem podobnych detali, jeśli nie Swiety, to przynajmniej podobnych okrętów, będę wdzięczny za pomoc.

Mam również zgryz z kolorem relingów na pokładzie. Zamyślam je robić w kolorze białym, ewentualnie białe słupki, czarne poręcze, co będzie ciut trudne:), bo tak mi wychodzi z gapienia się w zdjęcia, których mam Swiety raptem 5 szt. Ale gdzieś wyczytałem, że powinny być czarne. Jeśli zatem ktoś jest w stanie wypowiedzieć się w tym temacie – serdecznie zapraszam. Widziałem już modele carskich okrętów robionych w tym schemacie malowania zarówno z relingami czarnymi jak i białymi – dotyczy to również różnych modeli tej samej jednostki:)

Pozdrawiam

Post zmieniony (12-05-20 18:26)

 
08-12-13 09:49  Odp: [R] "Swietłana" (BM, 1:200)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wygląda cudnie, merytorycznie niestety nie pomogę. Wydanie jest z którego roku ??

 
08-12-13 10:11  Odp: [R] "Swietłana" (BM, 1:200)
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na okładce modelu jest data: 1898 - zatem okręt jest w klasycznym malowaniu wiktoriańskim, co zresztą widać także po białym kolorze na przyklejonych już nadburciach. W tej sytuacji słupki relingów również trzeba zrobić na biało - moim zdaniem...

 
08-12-13 10:14  Odp: [R] "Swietłana" (BM, 1:200)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Te "starocie" mają swój niezaprzeczalny urok ! Życzę powodzenia w budowie. Na zdjęciu drugim (drugi rząd) - widok od dziobu, jeśli to nie złudzenie, to linia dziobnicy lekko "patrzy" na lewą burtę (szczególnie część podwodna) - może da radę trochę podprostować ?
Pozdrawiam.

 
08-12-13 13:08  Odp: [R] "Swietłana" (BM, 1:200)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Piękny okręt. Mam nadzieję, że z modelem nie będzie problemów.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
08-12-13 15:16  Odp: [R]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,stosowali takie słupki i linki przeważnie,słupki w kolorze białym, linka pewnie nie malowana,pozdrawiam Marek

oraz http://navsource.narod.ru/photos/03/098/03098001.jpg

-zapewne masz-http://navsource.narod.ru/photos/02/016/index.html

Post zmieniony (08-12-13 15:29)

 
08-12-13 18:38  Odp: [R] "Swietłana" (BM, 1:200)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

ZbiG,jajki jacht to był krążownik


Бронепалубный крейсер "Светлана"
1895 - 1905 .Водоизмещение 3770 т. Размерения 101.0/x13.0x5.7 м
Воружение - 6 - 152/45, 4 - 75/50, 8 - 47 мм, 2 - 37 мм, 2 НТА
Бронирование: палуба 38-64 мм, рубка 100 мм

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-12-13 19:08  Odp: [R] "Swietłana" (BM, 1:200)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Lepsza wersja jednego ze zdjęć ze sznurka od Marka. Słupki wyglądają na białe.

http://guardcrew.com/sites/default/files/common_resourses/istprinik2/istgeprinik13/%20%28%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B5%D1%80%29_08839.jpg

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
08-12-13 20:40  Odp: [R] "Swietłana" (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Wielkie dzięki wszystkim za zdjęcia i linki. Ostatnie zdjęcie od Vw smoka - przepiękne. Widzę, że czekają mnie wyblinki na wantach:). Słupki zatem będą białe, a poręcze chyba będę próbował robić w ciemniejszym kolorze. Zobaczymy co się uda.

Dokker - przejrzałem wycinankę, ale roku wydania coś nie zauważyłem. To jest wydanie jeśli nie z tego, to z poprzedniego roku - już nie pamiętam dokładnie kiedy się to ukazało. Jest to Nr 123. Okładkę zamieszczę w następnej aktualizacji.

Okręcik faktycznie ma jachtową sylwetkę. A co do modelu - jest naprawdę w porządku. To taki projekt, który chce się robić. Insza inszość, że temat pewnie też swoje robi.

Jeśli chodzi o tą linią dziobnicy to jest już drugie do niej podejście. Trzeba będzie pewnie podejść do niej po raz trzeci. Na fotkach w ogóle zauważyłem, że tam jest gorzej trochę niż miało być.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Postaram się zrewanżować w miarę godną aktualizacją.

 
21-12-13 12:58  Odp: [R]
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ech, nie wszystko złoto co się świeci z góry, jak mawiał klasyk. On raczej nie o tym pisał co tu pokażę, ale i tak miał rację.

Bałem się ciut tego kadłuba i chyba słusznie. Przy tych wygibasach łatwo się rypnąć. I mi się to nawet udało. Rypnięcie znaczy.
Troszkę rozjechały mi się osłony sponsonów do artylerii. Gdzieś mi uciekły milimetry. Z przodu, z tyłu, dobrze, że więcej wymiarów nie ma widocznych, bo też bym pewnie dał radę i w tych dodatkowych zgubić. Szukałem ale nie znalazłem. Ratowałem się zatem jak mogłem. Z bliska wygląda to tak sobie, ale i tak nie tak tragicznie. Z daleka całkiem nawet chyba ujdzie.

Na rufie z kolei raczej problemów nie było.
Zapoczątkowałem reling. Oj, ciemne poprzeczki, o których drzewiej bajałem chyba będe musiał odłożyć na inną okoliczność. Zapewne reling pozostanie jednak w całości biały. A ponieważ idą Święta, to by przesadnie nie nagrzeszyć, prac przy relingu zostały odłożone na czas jakiś.

Dobrych Świąt dla Oglądających!

Post zmieniony (12-05-20 18:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024