FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
15-02-14 19:58  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
Paweł_Rybnik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Kadłub wyszedł wyśmienicie, Teraz zacznie się zabawa z drobnicą:)

 
16-02-14 19:27  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub lekko zwaloryzowany nosek przypudrowany ;) więc możemy brać się za drobnioce. Mam do was pytanie odnośnie relingów czy te na pokładzie przyklejać w pierwszej koejności czy zostawić je na sam koniec?

 
16-02-14 19:36  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zostaw na koniec. Jak przykleisz je teraz, to gwarantuję Ci, że jeszcze nie raz o nie zahaczysz i je połamiesz. Poza tym bez relingu łatwiej manewruje się kadłubem.

PS. Ładnie wychodzi.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-02-14 20:31  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
Extra Model   

Ostatni dzwonek na podstawkę i gablotę.

--
www.extramodel.pl

 
18-02-14 21:48  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Z czego wykonujecie łańcuch do kotwicy, czy idzie taki drobny kupić w markecie budowlanym? wiem że jest na stronie GPM-u, ale chodzi mi czy gdzieś na miejscu dostanę.

Post zmieniony (18-02-14 21:48)

 
18-02-14 22:26  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tomo, na razie z łańcuchami daj spokój, to niemal ostatni etap, podobnie jak relingi burtowe, o czym słusznie pisał Spychacz.
Ja stosuję zasadę zabudowy pokładu od środka ku burtom, czyli wpierw nadbudówki i maszty z dorbnicą, a następnie stopniowo na zewnątrz tak, aby do owego środka już nie wracać i przypadkowo nie poniszczyć.
W sile odśrodkowej, coś jednak jest :)

PS
Łańcuchy oczywiście można kupić, wybierz się do sklepu z drobnostkami biżuteryjnymi. Nabyłem tam kilka rodzajów łańcuchów z prostymi ogniwami (prawie w tej skali) za kilkanaście złociszy.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-02-14 21:08  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

I kolejna mała aktualizacja w końcu zaczołem kopać przy drobnicy postanowiłem budowę rozpocząc od dziobu i posuwać się ku rufie jednak bardziej delikatne elementy zostawię na później.

 
25-02-14 18:08  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace przy dziobie pomalutku idą do przodu dochodzą kolejne drobiazgi, łancuch oraz przygotowuje się na budowe armat ;)

 
10-03-14 17:19  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czasu ostatnio nie miałem za dużo ale coś tam podubałem przy modelu więc kolejna mała aktualizacja, powstaje drobnica ale także główne działa.

 
21-03-14 20:20  Odp: [R] IJN Chikuma - GPM 1:200
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No i pora na kolejną co tygodniową aktualizację, prace trwaja ciągle nad główną artyrerią i drobiazgami na pokładzie. Główne działa zostały jeszcze dwa później przyjdzie pora na główną nadbudówke komin i tu oglądając rysunki montażowe dopiero zacznie się prawdziwa zabawa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024