FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-12-13 17:02  [Galeria] Panzerjägerwagen 1:25 (GPM)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Mój najnowszy ukończony model, sklejony w standardzie, czego bardzo nie lubię w przypadku modeli kolejowych. Od dawna chciałem go mieć na półce, także dlatego że wygląda jak żywcem wyjęty z "Mad Maxa" (chyba przez ten lemiesz) :-)

Model bardzo dobrze opracowany, najsłabsze jego punkty to: hamulec wylotowy lufy, gdzie praktycznie nic do siebie nie pasowało oraz sprzęg śrubowy z przodu, który w moim przypadku zastąpiłem żywicznym. Również nie wiadomo dlaczego sprzęg Scharfenberga z tyłu nie jest w osi pojazdu.

Ciekawostka historyczna - model nosi oznaczenia PzZug 74, podczas gdy według monografii "Panzerzuge" H. i W. Trojców Pociągi nr 74 i 75 nie posiadały wagonów tego typu, a pierwszym pociągiem w pełni odpowiadającym projektowi BP44 był pociąg nr 76.




--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
06-12-13 18:24  Odp: [Galeria] Panzerjägerwagen 1:25 (GPM)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny model ciekawego dziwadła na szynach.
A właśnie - torowisko imponujące!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-12-13 21:11  Odp: [Galeria] Panzerjägerwagen 1:25 (GPM)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję takiego wykonania modelu. Bardzo mi sie pododba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-12-13 22:39  Odp: [Galeria] Panzerjägerwagen 1:25 (GPM)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Pojazd szynowy bez torów to jak ,,żelazko" bez samolotów. Zdradż szczegóły wykonania.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
07-12-13 08:21  Odp: [Galeria] Panzerjägerwagen 1:25 (GPM)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dziękuję za miłe słowa :-)

Odnośnie torowiska - jest to torowisko które wykonałem jeszcze przy budowie platformy SSys (niedługo Panzerjagerwagen na pewno dorobi się takiego samego, własnego). Składniki:
- podstawa to płyta meblowa trocinowa o grubości 2,5 mm.
- podłoże to kamyki akwarystyczne (trzeba się trochę nachodzić po sklepach zoologicznych żeby znaleźć odpowiednie, ale da się)
- tory i mocowania szyn żywiczne, zakupione u Maria,
- podkłady to listewki drewniane 6 x 10 mm.

Najpierw przygotowałem podkłady. Przycięte listewki zostały postarzone za pomocą szczotki drucianej (ubytki w drewnie), oraz zwykłej świeczki (odymienie ogólnie postarzające materiał), po czym zabejcowane kolorem "dąb rustykalny" (postarzenie podkładów to patent Gunarsona, odsyłam do mojej relacji SSys).
Następnie podkłady zostały przyklejone do podstawki.
Podłoże wykonane w ten sposób, że do słoika wikolu wsypane zostały kamyki akwarystyczne i wymieszane aż do utworzenia jednolitej masy. Taka masa została nałożona na podstawkę.
Ostatnia rzecz to przyklejenie torów z mocowaniami oraz przybrudzenie pigmentem plastycznym "umbra palona cypryjska, brązowawa", czyli dokładnym odpowiednikiem modelarskiego pigmentu "rail brown", tyle ze kilkukrotnie tańszym.
Ot i cała filozofia.

Swoją drogą, właśnie dotarłem do zdjęcia Panzerjagerwagena z oznaczeniami PzZug 74...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
07-12-13 18:44  Odp: [Galeria] Panzerjägerwagen 1:25 (GPM)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Świetnie zrobiony, "groźny wagonik" na wspaniałym torowisku.
Teraz tylko dołączyć resztę Panzerzuga i będzie komplet :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
09-12-13 21:42  Odp: [Galeria] Panzerjägerwagen 1:25 (GPM)
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciekawy cudak :-) Faktycznie przez ten lemiesz kojarzy się z Mad Maxem :-) Gratuluję!

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024