FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-12-13 18:13  Odp: [technika] Jak i czym czyścić aerograf?
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Mariuszu, jest bardziej ekologiczny i przyjemniejszy sposób (zwłaszcza zimą), niż psikanie za okno. Kupiłem na Allegro zakręcany pojemnik z odpowietrzeniem i otworem na końcówkę aero. po prostu wpsikujesz rozpuszczalnik do słoika. Prawie nic nie czuć :)

 
03-12-13 21:31  Odp: [technika] Jak i czym czyścić aerograf?
Izmod   

Zawsze klientom na początek radze vallejo serie Air, nie trzeba rozcieńczać i można się obsługi aero nauczyć. A co do czyszczenia jest wiele sposobów, ja sam lubie Wamodowskiego zmywacza, mocne dziadostwo straszne. Chociaż ostatnio jak sobie łape przeciąłem i gdzieś się wlało to "czuć" że ma moc ;)

 
04-12-13 06:31  Odp: [technika] Jak i czym czyścić aerograf?
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja swój aerograf czyszczę przepłukując najpierw , nawet kilkukrotnie, zbiorniczek rozpuszczalnikiem (w zależności od używanej farby). Gdy już wygląda na czysty ostatnie psikanie robię Mr Tool Cleanerem. Tymże specyfikiem czyszczę też rozebrany aerograf.

Słowo uwagi - to silny środek I nic nie jest mu się w stanie oprzeć (jak do tej pory), łącznie z polistyrenem. Tak więc ostrożnie by się nic nie rozlało, nie mówiąc już o pomyłkowym użyciu tego do rozcieńczania farb.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
04-12-13 14:06  Odp: [technika] Jak i czym czyścić aerograf?
Vincent 

 

Cleanlux czyści dosyć dobrze ale ma jedną wadę. Po jakimś czasie ściąga chrom całkowicie z wnętrza zbiornika do czystego mosiądzu. Nie ma to wpływu na pracę aerografu ale trochę mnie to stresowało . Przestałem używać i teraz myje po Gunze C ,Humbrolach, i np.lakierach samochodowych czy nitro acetonem. Po akrylach zmywacz Wamodu lub produkowany w Krośnie w podobnej cenie. Mr Cleaner Gunze jest bardzo dobry do czyszczenia zdemontowanych dysz i korpusu aerografu. Nie rozkręcam aerografu do mycia bo nie ma takiej potrzeby, po prostu najprościej zapełnić zbiornik zmywaczem i pędzlem obmyć wnętrze. Nadmiar wylewam a resztę po wymyciu dyszy z zewnątrz wypsikuje powietrzem. Z zewnątrz jeśli jest taka możliwość czyszczę dyszę i igłę która wystaje pędzelkiem dosyć obficie zanurzonym w zmywaczu. Staram się unikać częstego rozkręcania , szczególnie wykręcania dyszy. W tych tańszych np. tzw Pseudoiwatach wykonana jest z stopów lekkich i bardzo łatwo ją ukręcić przy wykręcaniu lub wkręcaniu. Raz na kilka lat rozkręcam całość żeby wymyć tym drogim cleanerem Gunze wnętrze specialnym wyciorem. Do czyszczenia wykręconej dyszy stosuję taki frezowany stożkowy przyrząd kupiony kiedyś na Ebay- można go kupić w sklepach z aerografami w Polsce.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024