FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-12-13 20:17  [G] Włoska korweta pancerna "Palestro"
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

W późnych latach 80-tych (lub bardzo wczesnych 90-tych) ubiegłego wieku zaprojektowałem (oczywiście ręcznie) i skleiłem model włoskiej korwety pancernej "Palestro" (o bliźniaczym "Verase" można poczytać tutaj http://it.wikipedia.org/wiki/Varese_(cannoniera_1866), pod warunkiem, że zna się włoski ;-). Trudno mi powiedzieć w jakiej skali jest ten model, ale za podstawę posłużył planik z książki J. Gozdawy-Gołębiowskiego "Od wojny krymskiej do bałkańskiej" (oryginał pochodził z "Le Navi di Linea Italiane, 1861-1969").
Będąc ostatnio u rodziców zrobiłem kilka zdjęć, które niestety wyciągnęły wszelkie niedociągnięcia mojego warsztatu. Pocieszam się, bo na żywo model nie wygląda tak źle.
Szkoda, że projektanci, a przede wszystkim wydawcy mają w głębokim poważaniu okres w którym powstawały takie dziwaczne konstrukcje...



--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
02-12-13 20:48  Odp: [G] Włoska korweta pancerna
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Jakie to ładne i brzydkie jednocześnie. Fajny model, sam chciałbym taki kiedyś zmajstrować.
Adam

--

Post zmieniony (03-12-13 19:04)

 
02-12-13 21:04  Odp: [G] Włoska korweta pancerna "Palestro"
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To już masz z czym wystartować w Przeciszowie , będzie szaleństwo .
Jędrek :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
03-12-13 00:07  Odp: [G] Włoska korweta pancerna "Palestro"
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Modelarsko faktycznie szaleństwo, ale wiesz co Ziga - modelik jest przeuroczy. Bo ma w sobie wspomnienie z czasów, w których książki marynistyczne były rzadsze niż papier toaletowy, a samo polowanie na rysunki okrętów dostarczało nie lada emocji w bibliotekach. Z tego powodu, że niestety na ogół okazywało się, że ktoś je powycinał z książek:).

A modelik - aż dziw, że w tak dobrym stanie tyle lat się biedak uchował.

Że szkoda, że tyle emocji nie budzi taki okręcik i taka epoka co inne tematy, to najpierw się chciałem zgodzić. Ale w sumie, gdyby spowszedniała, może straciłaby swój tajemniczy urok.
Choć kształty okrętów z tamtych czasów są tak intrygujące, że chyba dałyby radę. A modelarsko to świetne tematy.

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
03-12-13 08:45  Odp: [G] Włoska korweta pancerna "Palestro"
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Super

 
03-12-13 09:50  Odp: [G] Włoska korweta pancerna "Palestro"
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ach, przesmaczny on jest.

Nie, Mariaszku, one by nie spowszedniały, nawet gdyby ich było takie zatrzęsienie jak Bismarcków. One co jeden, to piękniejszy, te stare modele starych okrętów.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
03-12-13 10:33  Odp: [G] Włoska korweta pancerna "Palestro"
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ale piekny brzydal :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-12-13 13:38  Odp: [G] Włoska korweta pancerna "Palestro"
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Rzecz jest śliczna!
Moim zdaniem jedną z przyczyn skromnego zainteresowania tematem jest znikoma ilość materiałów źródłowych odpowiedniej jakości i zdjęć oryginałów, jak też uboga wiedza na temat ich działalności oraz w ogóle o kampaniach morskich z tej epoki; inaczej mówiąc z punktu widzenia marketingu są prawie martwe... A dziś to jest ważne, niestety!

 
03-12-13 13:47  Odp: [G] Włoska korweta pancerna "Palestro"
pieczarek   

Bardzo mi sie podoba, szczegolnie, ze mnie zaczela wciagac tematyka takich "staruszkow" i to pomimo, a moze wlasnie z powodu, braku duzej ilosci informacji.

--
pozdrawiam Kuba

 
04-12-13 16:41  Odp: [G] Włoska korweta pancerna
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nie martwmy się na zapas ,historia kołem się toczy,znów wracają kształty kadłuba,tylko góra troszkę nie ta,, pozdrawiam Marek

http://jegostrona.pl/militaria/galeria-full/441883,5,najwiekszy-i-najdrozszy-niszczyciel-usa-zwodowany-galeria-zdjec.html#anchorFoto

--

Post zmieniony (04-12-13 16:43)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024