FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 
24-11-14 17:39  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

I ja gratuluję, fajnie sklejony model, bez kombinowania.
Ja niestety poległem na moim Zuikaku.
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
24-11-14 18:37  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Gratulacje. Piękna jednostka.

 
25-11-14 00:45  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję Wszystkim za dobre słowo :o)
Jeśli chodzi o "pudełkowate maszty" :o) - dzisiaj też postrzegam je tak, jak trafnie nazwał je Dokker :o) a co do gabloty... no nie jest to Bismarck Arta albo Fuso Spychacza więc myślę, że półka wystarczy ;o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
25-11-14 08:17  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jeszcze ja,gratuluję modelu bardzo mi się podoba i te samoloty ich mnogość,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-11-14 09:11  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ja też ze swojej strony gratuluję wykonania tak skomplikowanego i nie w 100% dokładnego modelu. Jak widać nawet stare opracowanie może być efektowne.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
25-11-14 09:26  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Bardzo ładny model. Tłok na pasie musi być, inaczej tylko można na tym koszule prasować;)
Co do gabloty to pomyśl jednak o niej, kurz naprawdę szybko osiądzie na otwartym modelu, a dodatkowo w gablocie kolos dostanie takiej ładnej "dostojności" i nic się nie zniszczy.

 
25-11-14 11:24  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Jeszcze raz dziękuję.
Kubeksus presja na skończenie modelu była ogromna, w końcu był prezentem od żony ;o) :o)
Co się tyczy gablotki to zacznę się rozglądać za takową. powoli zagłębiam się w temat.
Zacząłem już nawet kolejny projekt, takie pochwały dają skrzydeł lub wiatru w żagle jak kto woli :o) a przymierzam się do tego naprawdę od dawna.

--

Post zmieniony (08-01-15 12:59)

 
25-11-14 13:30  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Przyłączam się do gratulacji. Fantastyczny model. Przy okazji pytanie, które zawsze mnie nurtuje przy tego typu elementach powtarzalnych (mam na myśli samoloty): czy kleiłeś każdy egzemplarz osobno od początku do końca czy najpierw przygotowywałeś wszystkie (albo częściowo) powtarzalne elementy i samoloty powstawały, że tak powiem, równolegle ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-11-14 20:11  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Również gratuluję bardzo fajnego modelu! Koniecznie załatw mu gablotę. Szkoda by go było.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
25-11-14 23:14  Odp: [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Kilminster - Jeśli chodzi o klejenie części, których powtarzalność jest bardzo duża, to nie zawsze jest jedna reguła. żmudne i ciągłe powtarzanie jednakowych elementów nie jest niczym fajnym i szybko traci się zapał do dalszego sklejania. Wydaje mi się, że dobrze jest sklejać takie elementy nie od razu wszystkie z marszu, lecz w różnych odstępach czasu przy klejeniu innych bieżących elementów modelu. Ja natomiast nie wyciągnąłem takich wniosków wcześniej i samoloty kleiłem na końcu. W wycinance były trzy modele samolotu, które w zasadzie kleiło się tak samo. Na pierwszy "ogień" poszły zera, potem torpedowce i nurkowce.Pierwszy samolot z danego typu był wycinany i klejony od A do Z by sprawdzić sklejalność i spasowanie. Gdy grunt został zbadany, wycinałem po dwa te same samoloty i kleiłem je jednocześnie.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024