FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-12-13 18:44  [Relacja/Galeria] Shokaku GPM
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam Wszystkich Forumowiczów.
Na początku się przedstawię.Nazywam się Paweł i mam 33 lata, mieszkam w Dobrzeniu Wielkim woj. Opolskie.
Jakiś rok temu a nawet i półtora roku :o) dostałem od żony na Wielkanoc model Shokaku z firmy GPM. Oniemiałem z radości i dumy, totalny szok. Wtedy dopiero zaczynałem przygodę z modelarstwem kartonowym i coś tam próbowałem i kleiłem. Pilnie śledziłem różne relacje na forum i uczyłem się z zachwytem patrząc na relacje Kolegów. Czas płynął i w końcu się zdecydowałem na własną relację a Wasze rady na pewno pozwolą mi dojść do końca z tym modelem. Model powstaje już jakiś czas mianowicie od marca a zdjęcia z postępu robiłem telefonem. Zdążyłem już nabyć aparat foto i kolejne zdjęcia będą robione już tym aparatem.

Na początku Okładka modelu.



Do modelu nabyłem laserowo wycięte wręgi, zestaw uzbrojenia cięty laserem oraz lufy.

Do szkieletu firma GPM dołączyła mi extra niekompletny zestaw elementów laserowych arkusz 2/2 za co Szczerze Dziękuję, który też wykorzystam.

Szkielet praktycznie złożył się sam

Wszystko pasowało

Pozostało oklejać kadłub poszyciem, potem przykleiłem pokład i burty. z burtami miałem problemy ale po oszlifowaniu dziobu i rufy udało się to wszystko jakoś spasować

Po wielkich oczekiwaniach i ciągłej tułaczce po kuchni oraz salonie, zorganizowałem sobie miejsce do pracy przy modelu w sypialni. Teraz nie muszę się co chwilę pakować i chować po zakończonej pracy z obawy na pogubienie elementów czy chęć rysowania po czymkolwiek przez moją córkę :o)

Poszycie

Dziękuję za cierpliwość i przepraszam za wasze bolące od kiepskich zdjęć oczy. Teraz coś normalnym aparatem.




--

Post zmieniony (24-11-14 12:11)

 
01-12-13 19:01  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ty to masz żone :)
Ale model tez mi sie podoba :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
01-12-13 19:05  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jak na razie idzie dobrze, oby tak dalej, lepiej zdjęcia się będzie oglądać jak będą na jednolitym tle.

 
01-12-13 20:07  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Fajnie wychodzi.
Zazdroszczę ci prezentu od GPMu, zwłaszcza tego wiatrochronu. Ja w moim Zuikaku zrobiłem zwykły z wycinanki, ech.
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
01-12-13 20:32  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No, jestem pod wrażeniem. Podoba mi sie i to bardzo to co masz już sklejone. I dodatkowe plusy dla żony za taki prezent :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-12-13 20:35  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Witam rówieśnika. Ładnie to wszystko wygląda. Poszycie dna układałeś na wręgi czy zastosowałeś jakieś podposzycie? Powodzenia w budowie!

 
01-12-13 20:54  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj , to i ja dołączę do ochów i achów, Zazdroszczę Ci że szkielet sam się złożył, ja kiedyś kilka godzin siedziałem przed modelem i samo nic się nie zrobiło . Powtórzę za Tomaszem , kup duży arkusz kartonu , dużo lepiej będą wyglądały zdjęcia , to duży model ale wiem z doświadczenia że się da . Poszycie burt i dna jak na początki i tak duży model wyszło super , tak dalej a dołączysz do grona najlepszych :) Liczymy że na czerwiec zdążysz i pojawisz się z modelem we Wrocławiu , dobrze będzie poznać kolejnego zakręconego :)

pozdrawiam Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
01-12-13 21:10  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję Wszystkim za ciepłe przyjęcie :o)

Yogi - nie było podposzycia, nie umiałbym. Poszycie klejone na wręgi które uprzednio okleiłem paskami z brystolu i pomalowałem na czerwono, burty łączone ze sobą na kalce technicznej. kleiłem klejem polimerowym z Dragona.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
01-12-13 21:15  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mnie szczególnie zainteresowało 8 zdjęcie i znajdujące się w tle przedmioty i w związku z tym zapytam się z czystej ludzkiej ciekawości - co to za pojemnik z białą klapką zamykającą żółtą podstawę - to jakiś kontener to transportowania małych kotków ? Oraz drugie pytanie - ta lampka na stoliku to jest na jakie żarówki, unijne , czy starodawne i czy są jakieś inne wersje podstaw i gdzie ją można nabyć - Ikea czy jakieś inne klimaty ? : )
Tak serio co całkiem solidny model powstaje mimo stareńkiego opracowania.

 
01-12-13 21:15  Odp: [Relacja] Shokaku GPM
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Tym bardziej gratulacje, że tak elegancko to dno wyszło:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024