FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-12-13 12:23  [R/G] Bobcat 331 (1:25) - budowa testowa
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Was w nowej relacji.
Jakiś czas temu na sąsiednim forum można było obejrzeć relację z budowy tytułowej minikopareczki. Ponieważ zainteresowanie tematem było duże, pojawiła się szansa na wydanie modelu w wersji drukowanej. W związku z powyższym zostałem poproszony o testowe sklejenie modelu.

Na początku kilka słów o projekcie:
Oryginał wygląda tak:


Sam projekt wg mnie kierowany będzie raczej dla modelarzy średniozaawansowanych, początkujący mogliby mieć w niektórych momentach problemy z odpowiednim sklejeniem części ( np. tylna osłona czy oszklona kabina )
Model jest dość mocno uproszczony, ale i tak sprawia sporo frajdy podczas budowy.
Dla przykładu pokażę jedno z uproszczeń:
Mocowanie pługu w oryginale i w modelu:


Samo opracowanie nie sprawia jednak prawie żadnych problemów podczas pasowania elementów - znalazłem kilka niewielkich błędów, które liczę, że zostaną poprawione ;-)
Dodam jeszcze, że mój modelik będzie malowany.
A teraz czas na fotki:
Budowę rozpocząłem od ramy wraz z zawieszeniem :


Kolejnym krokiem było wykonanie pługu. Autor proponuje wykonanie siłownika z patyczka od lizaka oraz patyczka do szaszłyków. Mi osobiście takie rozwiązanie nie pasuje, dlatego też wykonałem własną wersję siłownika.

Następnie części zostały poddane malowaniu.


Oczywiście nie jest jeszcze skończone ;-) w niektórych miejscach muszę domalować części, trzeba pomalować sworznie i dorobić zasilanie siłownikowi, co uczynię kiedy korpus będzie sechł w lakierni ;-)
A skoro o nim mowa...

Jeszcze przed malowaniem zabrałem się za budowę kabiny, coby wszystko ładnie mieć spasowane przed położeniem lakieru:


Noi na koniec musiałem wszystko przymierzyć na sucho, bo sam byłem ciekaw jak będzie się prezentować

Na razie tylko tyle ;-)

--

Post zmieniony (03-04-14 16:32)

 
03-04-14 16:32  Odp: [R/G] Bobcat 331 (1:25) - budowa testowa
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam,
Dziś druga i ostatnia aktualizacja. Prace dobiegły końca. W modelu wyłapałem kilka błędów, które zostaną przedstawione autorowi. Pomimo kilku wpadek w projekcie, kleiło się go przyjemnie, więc jeśli projekt zostanie poprawiony, budowa modelu będzie czystą przyjemnością. Model został pomalowany i ubrudzony ( tak, wiem porażka... Na swoją obronę powiem, że dopiero się uczę w tym temacie ). Relacja miała na celu pokazanie budowy przed malowaniem. Kopareczka jest zbudowana tak, jak przewidzial autor, jedynie wymieniłem pokrywę hydrauliki na tekturową, aby móc ją wyprofilować na brzegu. Po za tym, nic nie zostało zmienione ( no jeszcze siłowniki są mojego projektu, gdyż autor zaleca zrobienie ich z patyczków od lizaków )



Dorobiłem także podstawkę, która nie całkiem wyszła tak, jak chciałem, ale nawet podoba mi się ;-)
W zamierzeniu było uzyskanie efektu podobnego do tego:
https://www.youtube.com/watch?v=0bnINfLn2RU
A wyszło tak:



--
Pozdrawiam, Sony :)

 
03-04-14 16:55  Odp: [R/G] Bobcat 331 (1:25) - budowa testowa
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model ciekawy i świetnie wykonany. Gratuluję.
Czekam na wieść o wydaniu modelu!!!!!!!!

Post zmieniony (09-04-14 18:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024