FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-11-13 21:04  [Z] Betty - Answer
Tomi   

Kolejna zapowiedz Answera z pod znaku kwitnącej wiśni. Tym razem " japoński bomnowiec G4M1 Betty w skali 1:50".

 
27-11-13 21:10  Odp: [Z] Betty - Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czy to jest ta zapowiadana przy poprzednich zapowiedziach niespodzianka ?

 
27-11-13 22:28  Odp: [Z] Betty - Answer
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

GPM -owskiej Betty w skali 1/33 nic nie przebije - to w jeden z 10 najbardziej udanych modeli samolotów wielosilnikowych.

 
27-11-13 22:40  Odp: [Z] Betty - Answer
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

A kto projektował? Wiadomo coś? Oczywiście Betty Answera nie GPM'u ;-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
27-11-13 23:07  Odp: [Z] Betty - Answer
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Podejrzewam, ze to projekt Marka Pacynskiego, bo cos mi ostatnio miglo na jego profilu na FB :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-11-13 00:11  Odp: [Z] Betty - Answer
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Dokładnie to dzieło Marka Pacyńskiego. Na FB istnieje dodatkowe ogólne modelarskie "podforum " mi napisał że będzie wydanie w WAK ale z P 38 ,a tu zaskoczenie z "Olkuskiej stajni " .Rok temu pan G. Pomorski obiecał że wyda wersję torpedową projektu pana Grzelczaka ,a w tym roku powiedział że nie ma sensu wydawać tego modelu bo go nikt nie kupi ,archaiczny projekt czyli już nie ta liga . Zostaje mi więc to wydanie lub obiecane z WAK.

--

Post zmieniony (28-11-13 01:02)

 
28-11-13 01:02  Odp: [Z] Betty - Answer
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


UUU szkoda, miałem po cichu nadzieję na skalę 1/33 i porządne opracowanie. Do tego modelu mam bardzo duży sentyment. Był to mój pierwszy model kartonowy w życiu - dodatkowo jaki skleiłem wyłącznie za pomocą taśmy klejącej. O podklejaniu wręg na tekturę nie było nawet mowy :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
28-11-13 01:24  Odp: [Z] Betty - Answer
:)   

Moje opracowanie 1:50 nie jest porządne? Uuuuu... Kolego Jurgen konfabulujesz czy masz wizje? ha ha ha ha Proszę o hamowanie opinii pochodzących z kosmosu.

Tak się złożyło, że dwa wydawnictwa złożyły takie samo zamówienie w tym samym czasie (choć jedno z nich nie było do końca zdecydowane). Tak więc powstały dwa modele różniące się kamuflażem.
Z tym że WAK będzie w zestawie z P-38G (właśnie sprawdzam) 147 "Miss Virginia" i zastanawiam się nad Zerem... Co w sumie będzie kompletem dotyczącym zestrzelenia admirała Yamamoto.
Answer ma wersję kamuflażową zieleń/brąz z okresu walk nad Filipinami.
Tak więc kto zechce nabędzie wersję jaką będzie chciał, lub obie na raz.

Model w swoim założeniu jest prosty, szybki do sklejenia i dość efektywny, bo jak na swoją skalę jest dość duży. Posiada kabinę, prostą ale zawsze i daje możliwość własnej inwencji jeśli chodzi o wykonanie wnętrza.

Post zmieniony (28-11-13 01:27)

 
28-11-13 09:05  Odp: [Z] Betty - Answer
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Marek, czytaj dokladnie... Jurgenowi chodzi o porzadne 1/33, przynajmniej ja to tak rozumiem, wiec nie zaczynaj niepotrzebnej dyskusji, ze ktos ma do Ciebie pretensje... Zaraz znowu bedzie o krytyce i krytykanctwie itd. Czesto masz racje w swoich pogladach, ale akurat tym razem ciut wyhamuj, OK?
Sam tez slyszalem o mozliwosci nowego opracowania Betty w GPMie, ale skoro Grzesiek nie bedzie mial zamiaru podejmowac tego tematu, to bardzi szkoda - stare wydanie mam jeszcze w szafce :) Akurat widzialem zdjecia Twojej surowki na FB i uwazam, ze jest bardzo dobra, wiec moze pomysl o przeskalowaniu do 1/33, choc pewnie wymaga to sporych zmian...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-11-13 09:20  Odp: [Z] Betty - Answer
:)   

Rafał... czytam bardzo dokładnie. Zdanie jest dwuznaczne sugerujące dwie różne rzeczy: skalę i opracowanie. Po prostu proszę o omijanie takich dwuznaczności i nic więcej, a będzie OK.
O 1:33 już pomyślałem... opracowując dokumentację do modelu.

Post zmieniony (28-11-13 09:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024