FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 17Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  -> 
19-06-14 11:36  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ZYX - sprzedaż płyt jest marginalna w stosunku do tego co było kilka lat temu. Gdyby nie koncerty, imprezy itp. nie byłoby pewnie nowych płyt. A z modelami raczej trudno koncertować ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-06-14 17:29  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Sprzedaż modeli również jest marginalna w stosunku do tego co było kilka lat temu.

 
21-06-14 20:45  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
XYZ    

Zgadza się zdjęcie w suchym doku pokazuje , że nie miał czarnej lini natomiast model pokazuje projekt lotniskowca a on miał miec czarny pas ale w kwestii proporcji jest ok- napisałem gdzieś indziej , że zwiódł mnie brak tego czarnego pasa i częśc nadwoda wylada na za bardzo wysoką- pomijając , że ogladając wczoraj zdjęcie tego modelu pozostaje wiele pytań np. czy sklejający tak słabo skleił ten model , czy części są raczej tak zaprojektowane, że sie nie dąło tego skleić dokładnie- ale może sie czepiam bo w 70 % jestem plastikowym modelarzem, częsci do Yamato sam sobie projektowałem jeszcze jak modele nie były opracowywane na komputerach itd. i wszystko pasowało. Natomiast prostując przy okazji zarzut, że napisałem o Akagi źle nawet nie mając go w ręku napisze, że pytałem czy będzie to tak uproszczone opracowanie czy nie a ne że takie jest . Graf jest ogólnie ok zwłaszcza , ze chcę i tak poszycie wykonac wg własnej techniki i malować aerografem. Z tego modelu się po prostu więcej nie wyciśnie . Czarne łączenia w tej skali sa dla mnie nie do zaakceptowania zwłaszca gdy na rynku Trumpeter wydaje już modele plastikowe w 1:200 ( coprawda mają czasem powazne błędy jak Bismarck czy Missouri) i już główny atut modelu kartonowego czyli wielkośc jest słabym argumentem, że modele te musza mieć nawet częsci obrysowane czarną linią.

--

Post zmieniony (21-06-14 20:51)

 
24-06-14 21:40  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Właśnie odebrałem Akagi i pozwolę sobie napisać kilka zdań.
Po pierwsze, model jest bardzo ładnie wydany. Widać, że wymiana parku maszynowego nie poszła na marne. Bardzo ładny pokład, ramki bulajów, ryfle, które dają wrażenie trójwymiarowości, cienka kreska, którą wszystko jest narysowane - za to wszystko bardzo duży plus. Plus też za zaznaczenie kropkami miejsc na drabinki klamrowe.
Jeśli chodzi o jednolitość odcieni, to dno i pokład wydają się bez zarzutu. Natomiast są delikatne różnice w odcieniach szarości (właściwie są 2 odcienie delikatnie się różniące), ale burty wydają się mieć ten sam odcień i hangary też. Więc też plus.
Teraz minusy. Na pierwszy rzut oka, minusem wydaje się być podzielenie burt na wiele części. Myślę, że ciężko będzie uzyskać jednolity efekt, bez widocznych miejsc łączenia. Możliwe jednak, że się mylę i będzie to plusem tego modelu, gdyż jak miał w zamyśle projektant, umożliwi to lepsze odzwierciedlenie górnej krawędzi bąbla przeciwtorpedowego.
Po drugie, brak zaznaczonych miejsc na kominie i hangarach, w których powinny być poręcze, choć na rysunkach montażowych jest informacja o zaznaczeniu takich miejsc. W efekcie nie wiadomo, jak te poręcze powinny przebiegać. I tu prośba do wydawnictwa, czy mogłoby może zamieścić na swojej stronie do pobrania rysunki z lokalizacją tych poręczy?
Szkoda też, że drzwi nie są zrobione jako oddzielny element.
No i ostatni minus, to kotwice. Składają się z dwóch części. Rodem z Małego Modelarza z poprzedniej epoki. Zupełnie nie pasują do tak zdetalizowanego modelu.
Podsumowując, moim zdaniem to dobrze wydane pieniądze. Wydawnictwo chwali się na swojej stronie nową jakością i sądząc po tym modelu, ma do tego prawo.

Marzy się teraz nowe wydanie Ise, w takiej jakości jak Akagi i z nowym pokładem :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-06-14 22:15  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

też dziś dostałem Akagi i aż mnie korci żeby juz pociąć! :) Ale niestety dwa inne modele na tapecie.

Model bardzo ładnie wydany. W opisie budowy jest informacja, że nie jest trudny w budowie i przeznaczony jest dla mniej wymagających modelarzy. Jest również dobrą bazą pod waloryzację we własnym zakresie. I przeglądając dziś kilka razy arkusze własnie takie wrażenie odniosłem. Model na duzy plus. Co do podziału burt to pamiętam, że wiele osób przy okazji Taiho narzekało, że nie ma podziału blach na burtach. No to teraz już są. ;) Mimo wszystko sporo drobnych detali a jakośc druku miodzio!

Prośba tylko o dołączenie do oferty arkuszy z dodatkowymi samolotami. Te kilka sztuk to za mało a nie chcę psuć efektu drukując z plujki.

To teraz czekam z niecierpliwością na Zuiho :)

I dołączam się do uwagi Spychacza odnośnie Ise :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-06-14 22:43  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A mnie tam nie rusza że mam kilka pociętych modeli ;) czekam tylko na szkielet laserowy i akagi pójdzie w ruch.

 
25-06-14 14:40  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A jak bardzo chcecie te Ise?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-14 18:05  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To zależy co miałbym za to zrobić. Bo jeżeli to co Sikorski Amerykanom to odpada. ;)

A tak zupełnie poważnie, to chciałbym nowe poprawione wydanie. To jest świetny okręt wart poświęcenia mu szczególnej uwagi.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-06-14 21:00  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Adamie, Ise Twojego autorstwa na pewno byłoby fajną alternatywą dla tego obecnego, ale ja zdecydowanie czekam na wydania Twoich lotniskowców spod gwiaździstego sztandaru - mam nadzieję, że to rozważasz. I wszytko mi jedno czy będzie to 1/200, czy 1/300. Kupię i już.

 
26-06-14 14:27  Odp: [Z] IJN Akagi Angraf/Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fakt, że jeden model powstaje już wektorowo i ma cmykowe kolory, a drugi się właśnie przerabia i dostaje aż trzech kolorków znaczy że możemy być dobrej myśli, tylko na tym drugim szkoda, że docelowo zdejmę katapulty.....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 17Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024