FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-11-13 21:20  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kibicuję ! Pomyślności !

 
15-11-13 21:27  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dawno, dawno temu moimi ulubionymi książkami były ,,Żądło Genowefy" i ,,L- jak Lucy", gdzie głównymi bohaterami były właśnie Wellingtony. Od tego czasu ,,darzę je wielką sympatią" :) i dlatego kibicuję w budowie Twojego modelu.
Ps. Czytałem wtedy jeszcze ,,Upiór Atlantyku" o Wellingtonie zdobytym przez Niemców i latającym z angielskimi znakami, który niszczył ,,przyłączające" sie w locie angielskie maszyny. Też fajna książka.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-11-13 21:39  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

czytałem wczoraj książkę - bardzo duże straty polskie załogi miały lądując we mgle w nocy lub nad ranem w Anglii .
Nieuszkodzone, ale z braku paliwa błądząc lądowły w ternie przygodnym ze 100% stratami w załogach
Mam 1 z GPM i miałem 2 wcześniejsze wydania z GPM w innym malowaniu oraz 3 Wellingtony w 1/50 z MM - Karpińskiego

Bardzo podoba mi się ten samolot

 
15-11-13 21:50  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Aż strach - elita na trybunie.
marek1 - retusz jest ale .... za mało ....dokładny heheh:)
Marek Pacyński - tnę w ciemno , dopasowanie do części milimetra , do tej pory praktycznie można sklejać bez przymiarek (choć nie powinno tak się robić :) ) , w razie problemów nie omieszkam skozystać z pomocy .
Jkorjat - tnij za mną :) ,jak polegniemy to obaj , będzie raźniej :)
Pozdrawiam

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-11-13 22:33  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

modellot 1 co to za książka ? Lubię poczytać o tym co kleję ,model emocjonalnie nabiera "głębi" .
PS Kiedyś bardzo nie cierpiałem lekcji historii .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-11-13 08:30  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przeczytaj - jeżeli nie miałeś okazji zrobić tego wcześniej - "Żądło Genowefy" i "L jak Lucy" Janusza Meissnera. Jak przeczytasz, to nie Wellington będzie w kolejce czekał ;)

 
16-11-13 16:50  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Alski jakiego kleju używasz do klejenia modelu, a jakiego od połączeń karton-"dyskietka"?

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
16-11-13 18:10  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Używam 3 rodzajów butaprenu :
1. Guma-metal- DRAGON
2. Butapren - DRAGON
3 Butapren S SELENA
Napisałem w kolejności od najrzadszego ( tym samym najdłużej wiążącego ) do najmocniejszego.
Jeśli chcę by coś złapało w 2 sekundy używam S , jeśli szybko ale nie natychmiastowo i mocno to mieszam na kartoniku S i Butapren Dragona.
Jeśli mogę czekać i czekać to guma-metal.
Przy łączeniu segmentów nakładam mieszankę 2 i 3 drucikiem 0.3 mm . Kiedyś nakładałem wykałaczką i to była porażka ( brudzing niezamierzony ) . Drucikiem dotykam krawędź kartonu który ma grubość0,2 mm , dzięki temu chcę by karton łapal nie tylko na pasku ale na styku, raz a dobrze.
Pozdrawiam.
Karton-dyskietka guma -metal można nałożyć malucienkie kropelki i ewentualnie przesunąć na właściwe miejsce. Czasami do zalania wręg na łaczeniach w celu wzmocnienia - klej wodny Pattex wood. Tworzy się prawie szkliwo.
Do wzmocnienia cieniutkich końcówek wręg oczywiście jaki rodzaj superglue ( klej cyjanoakrylowy średniogesty prod Bond w buteleczkach 20 lub 30 ml.
Karton jest zaimpregnowany rozcieńczonym lakierem akrylowym do drewna prod. LAKMA więc nie boi się paluchów , jest jak widać lekko błyszczący. Na BCG jeszcze dla mnie za wcześnie.

Post zmieniony (16-11-13 18:19)

 
16-11-13 22:49  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za wyczerpującą informację.
Pozdrawiam!

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
23-11-13 21:22  Odp: [R] Vickers Wellington Mk.X Answer Kartonowy Świat nr 1/2013
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dziubek przygotowany pod oszklenie . Część nr 9 ( rama oszklenia ) wstępnie zeskanowałem , wyprofilowałem , wszystko pasuje więc wyciąłem oryginał i przykleiłem szybki z dyskietki jak na obrazku.


Do poszycia ( cz.2 ) dorobiłem dodatkową wręgę którą włożyłem w środek części 3 , dodatkowo we wręgach S1 i S2 zrobiłem otwory przez które wsunąłem drut z dużego spinacza który będzie zalany wikolem w celu zespolenia z dodatkową wręgą.

po wsunięciu bez mocowania
Statecznik poziomy - poleglem , udalo mi sie złamać wręgę , mały przekrój , trzeba bardzo uważać. Coś z tym będę musiał zrobić żeby uzyskać poziom względem kadluba.

Stateczniki nasunięte ( nie do konca )

I tu zaczyna się węzeł gordyjski z którym jak na razie nie wiem co zrobić.

Chodzi o wykonanie dziobu i wykorzystanie wszystkich części do tego przeznaczonych. ( przy okazji w kadr weszła część "e" ze znakiem zapytania , nie wiem do czego to ma być , ale to jakiś pikuś )
Wręgę A , włożyłem na miejsce , wręgę 17 skleiłem , włożyłem, wręga 10 e,f skleona, część 10 jako robocza wyprofilowana zgubnie ze skanu .
Tylko gdzie kuźwa
1. umieścić wręgę 10 e i f , wg mnie to miejsce juz zajmuje wręga 17, ale jak byk na wycinance do kupy trzeba skeić wszystkie częsci 10 ?
2 gdzie ma wejść wręga 12 f ? Nie jest opisana na żadnym z rysunków.

3. Część 12 e ?Ma byc naklejona na cz 17 ?
4.W części 17 jest zaznaczone miejsce na otwór . Po co ? Na rysunku zestawieniowym widać że przechodzi tam jakiś drut , ale po co ? Nie wiem.
Ganeralnie naklejam na karton gr 1 mm części opisane kolorem czerwonym, mam nadzieję ,że intuicja dobrze mi to podpowiada bo z opisu to nie wynika.
Pozdrawiam i pytam, może ktoś już wie jakie są odpowiedzi na te pytania.


--

Post zmieniony (23-11-13 21:51)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024