FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-11-13 23:44  [R/G] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
Długo biłem się z myślą, czy pokazywać swoje nieudolne wypociny na forum, ale przeważyły dwa argumenty:
1. będzie mnie ona mobilizowała do dalszej, może szybszej pracy,
2. liczę na uwagi i spostrzeżenia, które pozwolą podnieść swoje umiejętności.
Po fantastycznej przygodzie jaką był Biełaz-7555 zdecydowałem się na "ZERO" P. Mistewicza, ponieważ mam kapitalne wspomnienia z klejenia Me-109 (jakość opracowania). Wrodzone lenistwo skłoniło mnie do zakupu "laserów" no i wystartowałem. Oto pierwsze dwa-trzy wieczory. Na razie zauważam niewielkie różnice w wielkości laserowych wręg i odpowiadających im elementów. Na tym etapie nie szlifuję, obaczy się co wyjdzie przy oklejaniu... Karton nie impregnowany. Oprócz tego staram się unikać SG bo mam na to cholerstwo uczulenie.
Aha, w związku z tym, że raczej kleję standardowo, nie będzie "fajerwerków" czy specjalnych waloryzacji, ale wycinankę chcę wykorzystać maksymalnie. Poziom zdetalizowania zupełnie mi odpowiada...
I żeby wszystko było jasne: sprinterem to raczej nie jestem...



--

Post zmieniony (14-03-15 23:44)

 
15-11-13 12:49  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

:-) fajny model sobie wybrałeś - po sklejeniu wspomnienia nie gorsze niż po Bf-109 gwarantowane. :-)
Klejąc drążek - odchudź go trochę; ten z wycinanki jest zdecydowanie za gruby, jak kołek w płocie wygląda po zwinięciu.

--

Post zmieniony (15-11-13 17:15)

 
15-11-13 13:22  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A co się tu bić, relacjonować i już. Podglądam. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-11-13 00:30  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Powolutku do przodu...
Zamontowałem pozostałe elementy w kokpicie. Drążek sterowy z drutu 1 mm.



Po sklejeniu dwóch pierwszych segmentów można to było przymierzyć na sucho z wręgami. Nie wiem czy popełniam jakiś błąd, ale wręga końcowa w segmencie "kokpitowym" ma spory luz, a wręgi w segmencie "karabinowym" są dopasowane idealnie (nawet leciutkie szlifowanko). Dziwne, bo to wszystko lasery...



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
16-11-13 07:23  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zaczyna się bardzo ciekawie. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-11-13 08:06  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Kabina podziurawiona jak szwajcarski ser :-) Ładnie, czekam na ciąg dalszy :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
16-11-13 09:12  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

A "lesery" cięte w GPM czy gdzieś indziej?

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
16-11-13 20:20  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam, "jedziemy" dalej...
Dwie fotki prosto z fabryki. W taki sposób staram się przygotowywać elementy, aby w trakcie zaginania nie rozrywały się krawędzie zagięć. Sposób podpatrzony oczywiście u jednego z Wirtuozów Kartonu (sorry, nie pamiętam którego). Po zagięciu "zamykam" najpierw obwód, apotem doklejam boki.



I to, co udało mi się, po powrocie z wyprawki rowerowej (zimno !) skleić:



Pora zabrać się za część ogonową...
Aha, Bartko, lasery (albo ;) "lesery") z GPM'u.

--

Post zmieniony (16-11-13 20:21)

 
16-11-13 20:31  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Fajnie to wygląda, ale czemu tablica przyrządów tak jakoś zaparowała? ;-) ...A no tak zimno:-)))

 
16-11-13 21:24  Odp: [R] Mitsubishi A6M2 ZERO - KK 2/2007
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zasiadam , ładnie Ci idzie .
PS
A na początki chciałem też pochwalić za śliczne krawędzie wręg heheh :) ale sobie przypomniałem w czas.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024