FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-11-13 22:16  [R] Dyskusja o lotniskowcach z budową HMS Ark Royal / MM 11-12'90 Andrzej Kraśnicki w tle .
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Może uznacie mnie za wariata, który zaczyna już enty model i do tego okręt nie kończąc poprzedniego, ale sentyment to sentyment, z resztą nie liczy się sklejony model, a samo klejenie-czyt, radość z samego klejenia.

Do rzeczy, model będę kleił korzystając z projektu forumowego kolegi Andrzeja, choć nie byłbym sobą jeśli nie zrobiłbym go po swojemu, ale co i jak w trakcie :) Oczywiście nowy druk też wykorzystam, między innymi dla pokładu, który jest super i lepiej na barwionkę przerysowuje się na cieńszej kresce.

Na początek oczywiście szkielet prawie laserowo cięty:



No i złożony na sucho, bo będą wprowadzone modyfikacje, ale muszę przyłożyć pokład, żeby wiedzieć gdzie ciąć, wiadomo element leżący płasko lepiej się docina.



Następnie coś przerysuję na barwionkę dla rozgrzewki może......nadbudówkę :)

Zapraszam chętnych do przyłączenia się i wspólnej budowy w jednym wątku.

PZDR

--

Post zmieniony (06-12-13 18:31)

 
14-11-13 22:24  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Usadzam się jako obserwator i wyznaję podobną zasadę z radości klejenia : )

Pozdrawiam.

--

 
14-11-13 22:29  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Jest i drugi kibic:)

podpatruję bo też mam zamiar się kiedyś za niego zabrać :) a widzę że jeszcze mogę 2 relacje otworzyć żeby cię dogonić :)

Pozdrawiam
Jacek

 
14-11-13 22:39  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ja jestem trzeci kibic, co zazdrości Tobie, że masz odwagę wdepnąć w kolejny model.
Podzielam i „stosuję” też radość klejenia :))
Powodzenia, będę sobie tutaj obecny.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-11-13 23:17  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Stanisławie widziałem, widziałem :)
Jkorjat, zapraszam, mam już łącznie rozpoczętych 7! okrętów, nie licząc głupawek typu wyspa Akagi, czy F/A-18 oba w 1:100 :D
Art nie wątpię, to ten lotniskowiec, z którego startowały te samoloty....

No a my tu pitu pitu, a model skończony;



He he oczywiście jakieś 12 lat temu, jeden z pierwszych, ale byłem z niego dumny, teraz trochę mniej, a jest to ostatnia po nim pamiątka.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-11-13 04:31  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Czyli konsekwentnie robisz modele do lini wodnej.
Cieszę się że kroisz Royalka, mam tam nawet jakiś plan/szkic generalny tego okrętu otrzymany grzecznościowo . Wygląda nawet na stoczniowy - jeśli nie masz daj znać.
Pzdr

 
15-11-13 08:33  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mimo swojej urody brytyjskie lotniskowce miały dwie dość poważne mankamenty: mała ilośc samolotów, 20-30, podczas gdy Essexy zabierały 70-80, oraz małe hangary, dodatkowo tutaj dwa poziomy hangarów. Dlatego następne typy lotniskowców nie za bardzo nadawały się na powojenne modernizacje, gdzie samoloty odrzutowe będąc większe i cieższe wymagały właśnie większych hangarów, a to była właśnie zaleta Essexów.

W modelu można pobawić się w kratownice min dźwigu lotniczego, którego uproszczone rzuty nawet ściągnąłem sobie ze stoczniówki Colossusa. Ciekawe jest też że na zdjęciach tonącego Ark Royala widać że na kadłubie miał pasy demagnetyzacyjne oraz mnóstwo innych detali we wnękach burtowych. Mam uproszczony przekrój kadłuba okrętu gdzie wida jaki zasięg hangarów, aż się prosi o ich wykonanie z opuszczoną windą, tylko że trochę materiałów brak. jak tak dalej pójdzie to i ja też wyciągnę deskę i położę stępkę pod model, który sam w sobie jest bardzo prosty.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
15-11-13 09:32  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven: Właśnie skończyłem ostatnią korektę przełożonej przeze mnie na polski znakomitej ksiązki amerykańskiego autora "A GLORIOUS WAY TO DIE. The Kamikaze Mission of the Battleship Yamato April 1945". Nawet dla mnie - co nieco znającego temat - zawarte tam treści są rewelacyjne. Jeśli nie znajdę chętnego polskiego wydawnictwa, udostępnię - za darmo, oczywiście - tumaczenie wszystkich chętnym.
Ale do ad rema :-)
Oto krótki cytat z książki (dotyczył udziału Royal Navy w końcówce wojny na Pacyfiku): "(Brytyjskie) Lotniskowce jako takie były pierwszorzędne. Zbudowano je tak, aby kosztem mniejszej ilości samolotów, mogły znieść silniejsze ciosy. Kamikaze odbijały się od ich lotniczych pokładów."

Odnośnie liczbny samolotów: dla przykładu w 1945 roku "Illustrious" miał 57 samolotów, a pod koniec swojej kariery "Ark" mial 54 samoloty. Nie było więc tak źle.

 
15-11-13 09:40  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Myślałem, że dłużej wytrzymasz nie klejąc tego modelu. Powodzenia, może też się na niego skuszę :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
15-11-13 09:41  Odp: [R] HMS ARK ROYAL MM 11-12 '90 Andrzej Kraśnicki
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Inne potrzeby, inne wykonanie, inne założenia co do uzytkowania.
Tylko wydaje mi się że żaden Essex, czy jakikolwiek inny okręt lotniczy nie przetrzymałby takiego łomotu od nurkowców jak Illoustrious.
Już nie pamiętam ale chyba 8 bezpośrednich trafień - na mnie robi wrażenie
Budujcie chłopaki
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024