FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
13-11-13 19:33  [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.



Historię płk Stanisława Skarżyńskiego i RWD-5bis zna chyba każdy. Ten niepozorny samolocik zaabsorbował mnie w tym roku całkowicie, zmusił do szperania w bibliotekach, sieci i pchlich targach dzięki niemu było mi dane poznać kilku ciekawych ludzi i wgłębić się w pracę muzealników podczas organizowania wystawy. Najdłużej jednak zajęło mi wykonanie miniaturki w jedynej słusznej skali która stanęła jak wisienka na torcie i uwieczniła roczne zmagania. Ale zacznę od początku. 26 Października ubiegłego roku dostałem od Tomka propozycje sklejenia surówki RWD-5 bis, ucieszyłem się wielce gdyż wiedziałem że rok 2013 to będzie 80 lat jak Skarżyński pokonał Atlantyk i fajnie że będzie model na rocznicę ( z RWD-6 w 2012 się nie udało niestety ). Jak zacząłem pracę zaświtało mi w łepetynie że surówka, surówką ale ja na tę rocznice zrobię w wersji full max. I tak powoli zacząłem brnąć, w między czasie padła propozycja wystawy w Muzeum Miasta Jaworzna poświęconej modelarstwu jak sztuce wielowymiarowej. Na potrzeby wystawy powstał pierwszy RWD w skali 1:1 jak baner na ścianie stworzony przez Sławka Ostrowickiego oraz spawana przez mnie osobiście klatka kabiny również w skali 1:1



O ile surówka poszła gładko i model ujrzał światło dzienne w wydawnictwie WAK ( za co im chwała )to na moim eksperymencie coś usiadło okrakiem i za cholerę nie chciało bym skleił to co zamierzałem. W między czasie przeczytałem wspomnienia Skarżyńskiego i na ich podstawie wykombinowałem kilka drobiazgów, Krzyś Frankowski i Jarek Gorczak też naprowadzali na właściwe tory, za co im dzięki. Bardzo dużo pomógł Krakowski RWD-13 oraz biblioteka Muzeum Lotnictwa. Zapraszam do obejrzenia galerii, zdjęcia robione 11 listopada kiedy na chwilę pokazało się słońce. Model wtedy jeszcze nie był kompletny i wyczyszczony dlatego też na niektórych zdjęciach widać różne drobne ustroje




A na zakończenie jeszcze kilka detali :





Jak wyczyszczę kilka fotek z budowy to również postaram się je zamieścić. A na zakończenie tematu mam WIELKĄ PROŚBĘ do projektantów i wydawców.

PANOWIE w roku 2014 przypada 80 lat naszego triumfu na Challange 1934 gdzie Bajan i spółka na RWD-9 rozjechali konkurencję. Nie zapomnijcie o tym PROSZĘ !!!!

Pozdrawiam.

Paweł O.

 
13-11-13 21:00  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na określenie modelu, który skleiłeś mam tylko jestno słowo - wspaniały. Gratuluję i podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-11-13 21:38  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Żeś pojechał...
Uaktywniłem sobie opcję "zazdrość". ;))


P.S. Zupełnie przy okazji - parę dni temu NAC uzupełnił zbiory i dołożyli fotografie samolotu Skarżyńskiego robione w Brazylii.

http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/221727/661734156ce13180a8707eca5f762dee/

 
13-11-13 21:46  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ho, ho, hooo, wszystko pięknie, ładnie... tylko ja się uprzejmie pytam : a czemuż to na walizeczce nie ma nalepek hotelowych ? -:))
A na poważnie - gratuluję i ściskam spracowaną dłoń spawacza lotniczego !
Pozdrawiam

 
13-11-13 21:51  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-11-13 21:57  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Napracowałeś się organizacyjnie, fizycznie i modelarsko, mam nadzieję, że jesteś zadowolony i dumny z siebie, bo ja bym był. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-11-13 22:31  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

http://s914.photobucket.com/user/Pawel1970_/media/DSCF6856_zpsdcd2366e.jpg.html

Zdjęcie piąte górne licząć od lewej - widok samolotu na wprost ( w 3 grupie zdjęć licząć od góry)

<>

Jak widać na rysunku górna i dolna część skrzydła schodzi się równomiernie ku końcówkom skrzydła - a u ciebie to nie wyszło tak jak powinno.
Miałem makietę latającą z planów ŚP Wiesława Schiera i zwracam na to uwagę

zresztą to zdjęcie RWD 5 bis w Rio pokazuje o co mi chodzi

[URL=http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /w/2kXm/]


Model - detale ładnie
ALE masz znowu problem ze wzniosem - -to jest niesatysfakcjonujące
Nie chodzi mi o grubość profilu - tycio za gruby i połamana krawędż natarcia -
Tylko widoczne jest łukowate lekkie ale niestety widoczne ugięcie skrzydła ku dołowi .
Musisz coś robić - żle w twojej technice wykonywania skrzydeł
Pamiętaj Paweł to nie jest złośliwe ale tak to niestety wygląda

Co jest tym bardziej dziwne - że rozpiętość skrzydeł jest w modelu minimalna a wyszło jak wyszło

A reszta niezmiernie pomysłowa - szczególnie śmigło i owiewki podwozia, osłona silnika
No i ładnie pomalowałeś

Post zmieniony (13-11-13 23:12)

 
14-11-13 00:08  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

modellot1! A nie przyszło ci do Twojej łepetyny, że to łukowate lekkie ugięcie skrzydła ku dołowi jest na zdjęciu spowodowane przez obiektyw który daje zniekształcenie typu ,,beczka".

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
14-11-13 00:16  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

przy tej ilości zdjęć - i ujęć z różnych kierunków uznałem to za niemożliwe.
Zresztą live widziałem inny model - z tym samym mankamentem - łukowate wygięcie skrzydeł przy modelu Avro 504 - nawet nie zerowy a ujemny wznios patrząc na wprost i z boku
A powinien mieć bardzo wyrażny wznios o czym jest temat - wzniosy w samolotach pionierskich i wielopłatach

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /m/2013/10/28/Avro_504K_1_jpg_750x750_q85.jpg

Dlatego cały czas podejrzewam ,że jest jakieś przeoczenie przy technice wykonywania skrzydła u Pawła - może to być malowanie - kolejność malowania dolnych i górnych powierzchni , kierunek włókien przy sklejaniu , podklejaniu skrzydeł i wiele jeszcze innych powodów. Wykonanie dżwigara,, podposzycie , i wiele innych

Post zmieniony (14-11-13 00:30)

 
14-11-13 01:08  Odp: [G] Mój RWD-5bis czyli konwersja surówki / 1:33 /
nesbo   

Drogi panie Modellot1 czytam od jakiegoś czasu pana posty, staram się być na bieżąco chociaż jest to trudne bo wciąż je pan modyfikuje. Ale o jedno chciałabym prosić trochę mniej jadu i zawiści bo się pan udusisz.

--
I made my excuses and left

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024