FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-11-13 14:15  [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam. Po blisko 3-miesięcznej walce mam przyjemność przedstawić mój nowy model. Przyjemność, ponieważ jestem zafascynowany takimi maszynami i kiedy zobaczyłem, że wydawnictwo Orieł ma w swojej ofercie Biełaza – postanowiłem się z nim zmierzyć , a dodatkową motywacją była skala 1:32, która pozwala postawić go obok moich samolotów.
Kilka słów o wozidle: Biełaz, jak sama nazwa wskazuje produkowany jest na Białorusi i jest to samochód przeznaczony do pracy w kopalniach odkrywkowych. Prezentowany typ ma ładowność 60 ton, napędzany jest silnikiem Cummins o mocy 770 KM. Zużycie paliwa 180 l/100 km, bak mieści 800 litrów oleju napędowego. Pojazd rozwija prędkość do 55 km/h. Promień skrętu 9 metrów, czas podnoszenia skrzyni z ładunkiem 15 sek. Średnica opon to około 2,5 metra. Gabaryty pojazdu – długość 8,89 m, szerokość 5,30 m, wyskość 4,70 m (8,20 m przy podniesionej skrzyni). Cztery takie pojazdy jeżdżą w Polsce. Oczywiście nie jest to największe wozidło – Biełaz skonstruował w tym roku maszynę o ładowności 450 (!) ton i jest blisko dwa razy dłuższa, szersza i wyższa (20,6/9,87/8,16) od prezentowanego „malucha”.
Sam model wydany jest wg mnie bardzo przyzwoicie, aczkolwiek wydawnictwo nie uchroniło się przed kilkoma błędami: na kilku arkuszach (spośród 30-tu) kolory nie są zsynchronizowane co w wielu przypadkach mocno uprzykrza pracę ponieważ pewna ilość części wydrukowana jest bez konturu (może był w tym jakiś zamysł, ale ja go nie rozkminiłem). Karton mógłby być trochę grubszy, wzmocniłem go impregnując rozcieńczonym wikolem. Co do dokładności i sklejalności – OK. Poprawiłem trochę opony, bo to one nadają maszynie swoisty urok, barierki pomostu, zaplanowane jako wycinanka wykonałem z drutu mosiężnego, „otworzyłem” drzwi kabiny, na pomoście imitacja blachy ryflowanej, wykonałem skrętne koła. Skrzynia oczywiście jest podnoszona.
Zapraszam do obejrzenia (dopiero po powrocie z "pleneru" zobaczyłem, że urwałem jedno lusterko...)





plus kilka fotek z pracy nad modelem...



Pozdrawiam, do następnego modelu...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-11-13 14:29  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cudny ten Biełaz, jak żywy. Twój pewnie będzie mniej palił. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-11-13 14:37  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
FloggerB   

прекрасная модель !

 
09-11-13 15:17  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Duża rzecz! Piękny.
Wstaw proszę zdjęcie porównawcze z innym modelem w taj skali

 
09-11-13 15:48  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pięknie to wszystko skleiłeś i wymyśliłeś - gratulejszyn ! Następny też będzie jakiś ciekawy pojazd ?

 
09-11-13 15:53  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Bardzo podoba mi się jak go skliłeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-13 16:32  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękne wykonanie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-11-13 09:22  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Extra maszyna. Jakie wymiary ma model po sklejeniu w tej skali?

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
10-11-13 09:33  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Gratuluję. Bardzo fajny model ;]
Osobiście , marzy mi się aby opracować Caterpillar`a 793 w skali 1/25 ;] Może kiedyś mi się uda ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
10-11-13 10:17  Odp: [G] Biełaz-7555 - Bumażnoje Modelirowanie nr 145
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Marek nie daj długo czekać. ;-)

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024