FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-11-13 00:16  [Technika] Początki
daro   

Witam wszystkich. Mam zamiar pobawić się w modelarstwo, chciałbym prosić was o poradę. Chcę odtworzyć moją pracę zawodową poprzez sklejanie modeli. Ponieważ zaczynałem swoją pracę na morzu w nieistniejącej niestety firmie Transocean, chcę zacząć od sklejenia modelu statku m/s Tornado, chociaż ja pływałem na bliźniaczym Solano (bardzo wdzięczna jednostka, ale jak na chłodniowca dość wolna 14 węzłów) opłynąłem na nim Afrykę dookoła. Pracę swoją zacznę od wręg. Powiedźcie mi na co zwrócić uwagę i w co się zaopatrzyć z ewentualnie jakiegoś sprzętu specjalistycznego.

Pozdrawiam
m/s Daro

--
daro

 
09-11-13 06:40  Odp: początki
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cześć. Zwrócić uwagę na dokładność wykonania szkieletu, uwzględnienie ewentualnych dodatkowych wzmocnień. Ze sprzęty będziesz potrzebowal, nożyczek, linijek, kilka rodzai skalpeli (np. Olfa AK-3), rózne rodzaje drutów i kilka grubości papieru/tektury. Ważny jest tez klej, bo nie napisałeś jaki preferujesz. Generalnie w miarę klejenia będziesz odkrywał, że potrzebujesz jakiegoś narzedzia. Powodzenia.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-11-13 08:11  Odp: początki
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witaj . Koniecznie zajrzyj do elementarza.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=210868&t=210868&filtr=0&page=1

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
09-11-13 08:16  Odp: początki
Gdaś 

 

Witam
Kleisz model Questa czy robisz według własnych materiałów

--
uszanowanko gdaś

 
09-11-13 08:20  Odp: początki
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wejdz w ROBOCZY SPIS RELACJI : Okręty i poczytaj a wszystko będziesz wiedział.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-11-13 09:52  Odp: [Technika] Początki
FloggerB   

daro - po prostu baw się, klej i nie dobieraj sobie za bardzo do głowy wszystkich rad i supercennych wskazówek
jak napisał powyżej jeden z moich przedmówców - w miarę sklejania uzupełniał będziesz swój szeroko rozumiany warsztat

Post zmieniony (09-11-13 09:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024