FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-11-13 19:28  [R/G]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Zapraszam do relacji Miga-21 z MMa z 1975. Model przerysowany w Gimpie przy pomocy podzespołów Miga-21MF z GPM 20/2006, planów z netu i własnego pomysłu. Dość pi....nia. Wydrukowany na papierze 160g/m2. Teraz obrazki. Jak ktoś ma pytania. Postaram się na wszystko odpisać w miarę na bieżącą. Pierwszy post jest zlepkiem tego co pokazuję na papiermodels, ale mam nadzieję, że uda mi się w miarę różne relacjie prowadzić. .

, , , .
W czasie próbnego klejenia
.
No i pierwsze sklejone części. W zasadzie wielkie nic no ale z coś trzeba pokazać by rozpocząć relację.

PS. Fot. Mig-21 z fikcyjnej okładki MMa wykonał Pan Wacław Hołyś http://galeria.aviateam.pl/photo/11583

I kolejna aktualizacja...

, , , , , , , , , , , , , , , .

W tempie stachanowskim powstają kolejne elementy.

, , , , , , , , , , , , , , ,

Co włożę do komina sam jeszcze nie wiem. Dysza silnika niby wydaje się być taka prosta ale chyba będę musiał coś wyrzeźbić.



Tu to dopiero zaczęło się rzeźbienie. Ten etap to cały wykonuję cały czas metodą prób błędów.

, , , , , , , ,

I ogólny rzut na to co powstało do tej pory. Ciężko generalnie to idzie. Fotki oddają niski poziom klejenia. Spodziewałem się, że będzie lepiej. Szczególnie połączenie statecznika z kadłubem nie wyszło. Są szpary. Zakończenie i początek garba także wyszły niezbyt. No i statecznik nie leży w idealnej linii z garbem i kabiną co smuci mnie najbardziej, bo w poprzednich migach było też ch...owo ale te trzy elementy były w jednej linii zawsze. Model próbny dawał już obiecujące prognozy. Miało być jak nigdy wyszło jak zawsze....

, , , ,

i na koniec bonus, moje MiGi.

.

Nie wiem czy zdjęcia mogą być. Inna opcja to mogę robić z fleszem. Ale kolory wtedy będą przekłamane.
POZDRO

Post zmieniony (12-12-13 01:00)

 
06-11-13 20:12  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Taaaaak mam pytanie czy LOK wie ,że wydał MIGA ? :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-11-13 20:36  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

He he he. LOK? Nie wiem. A co to takiego??? :D

 
06-11-13 20:37  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Okładka MM - ekstra! Ciekawe malowanie wybrałeś. Z chęcią popatrzę jak będzie wygladał gotowy model. Powodzenia.

--
pozdrawiam!

 
06-11-13 20:59  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Model piękny, ale czy wykorzystanie logo MM jest legalne?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-11-13 21:08  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Nie wiem. Pewno nie jest. Tylko, że chyba każdy wie czyje to jest logo a ja nie podpisuję się pod nim Made in Zboczyslawowo. Poza tym napisałem że kleję Miga z Małego Modelarza 8/1975. A czy legalne jest pokazywanie okładek wycinanek i używnanie w relacji nazwy wydawcy. Nie wnikałem w legalność tego, żartu. W sumie chętnie się dowiem jak to tą legalnością jest. Czekam na odpowiedzi.

Post zmieniony (06-11-13 21:10)

 
06-11-13 21:12  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Mnie to też się podoba, nawet ostatnio śnił mi się Twój F-7. Był w kiosku, jedyny problem to pogięte wszystkie egzemplarze i w środku były części z jakiejś pustynnej 109-ki. ;-) Mogę mieć chyba do Ciebie trochę pretensji za to. ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-11-13 21:19  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Lol. Wiedziałem, że upublicznienie mojego photobucketa kiedyś się na mnie zemści. F-7 leży w czeluściach mojego komputera. Zwykle, wszystkie takie trupy w końcu wypływają :D. Ten pewno będzie następny.

 
06-11-13 22:54  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Trochę się zazieleniło w kabine. Nudny i słaby blado zielony z wydruku zamieniłem na turkus, zresztą i tak musiałem coś zrobić tj. zamalować kabinę bo za mocno pociąłem linię zgięcia. Ogólnie cała kabina i jej wyposażenie to jest bieżące rzeźbienie może się uda. Zresztą po zamknięciu i tak nic nie będzie widać.

, , , , .

POZDRO

 
07-11-13 07:36  Odp: [R]MM 8/1975 MiG-21UM Mongol-B
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kibicuję w budowie. Malowanie modelu jest świetne.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024