FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-11-13 18:11  [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Przedstawiam De Dion Bouton z działem 75mm - przeciwlotniczy zestaw, który w 1939 bronił polskiego nieba przed Niemcami. Mieliśmy kilka takich pojazdów, które pamiętały 1 w.ś. , a i tak pokazały, że i takim sprzętem można zestrzelić samolot.



--

Post zmieniony (03-11-13 18:12)

 
03-11-13 18:21  Odp: di dion bouton 75mm p-lot
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na ile ma poparcie w dokumentacji a na ile to SF? ale tak szczerze...
Temat ciekawy ale nie chciał bym wydawać paru dyszek w ciemno bo pewnie pójdzie do wydawnictwa tak samo jak autotransporter.

--
GG 6801515

 
03-11-13 18:31  Odp: [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jaroslav - widziałem te działa na zdjęciu w jednym z zeszytów serii Leksykon uzbrojenia - Wrzesień 1939 (w zeszycie o Boforsie 40 mm). SF to to nie jest.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
03-11-13 18:44  Odp: [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam, proszę Cię.... nie o typ mi tu chodzi bo znam go dobrze, a o jakość odwzorowania w projekcie, na ile model będzie się pokrywał ze zdjęciami.

--
GG 6801515

 
03-11-13 19:13  Odp: [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jaroslav - to przepraszam, nie tak odebrałem wypowiedź. Chociaż się na nią zdziwiłem, szczerze mówiąc

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
03-11-13 19:22  Odp: [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale nic się nie stało ;) Poczekajmy na wypowiedź autora, na czym się wzorował.

--
GG 6801515

 
03-11-13 22:02  Odp: [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za umożliwienie mi obrony -model jest wzorowany na zdjęciach i na pomocy kolegów z Whiteeagle.net.pl-wiem że kilku rzeczy nie byłem w stanie pokazać tak jak wyglądały lecz nie wszystko jest widoczne -za błędy przepraszam .Brak na rynku dobrych planów tego modelu -to co jest to tez fikcja (za tą uwagę - przepraszam )lecz i te plany mają niedokładności i wiele banialuk . Model tego pojazdu w skali 72 to również fikcja -więc może ktoś posiada choćby dokładne zdjęcia tego pojazdu -będę bardzo wdzięczny i chętnie poprawię model przed ukazaniem się na rynku wydawniczym .Pozdrawiam.PS wiem co jest fikcją -wykonałem silnik i okazał się nie tym typem -powinien być v8 a jest 4 rzędowy , ale przed ukazaniem się modelu i to poprawię .

--

Post zmieniony (03-11-13 22:05)

 
03-11-13 22:53  Odp: [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

temat o de Dionach na Odkrywcy pewnie znasz??

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
04-11-13 11:41  Odp: [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
kolejny_cichy   

Fajny model wychodzi. Ja ze swoje strony polecam do literatury książkę J. Tarczyński "Samochodowe działa przeciwlotnicze w Wp 1918 - 1939", oraz "Artyleria samobieżna w PSZ" Zbigniew Lalak.

pzdr
cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
04-11-13 12:51  Odp: [Relacja] De Dion Bouton 75mm p-lot
Tommoz 

 

No to w końcu udało mi się namówić GPM na ten model :-)
No chyba, że to innostrannaja inicjatywa?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024