FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
01-11-13 16:06  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

był MM z polskim Mi 24 - masz Zbig rację

 
01-11-13 20:06  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zbig - ja mam swoje zdanie na te ceny modeli kartonowych ,ale jak kogoś stać wyrzucać kilo talarów i nie skleić to jego sprawa ,są tysiące innych modeli dobrych od 4,99 Talarów polskich.
Wszystkie np: modele Pana Mistewicza z MM są piękne i tanie i dla każdego co chce zacząć tą zabawę .
Za tą samą kasę mam ważący ponad kilo samych arkuszy na brystolu B1b- to jest raczej nie za bardzo uczciwe

Ciekaw jestem tylko ile z tych wszystkich wydanych Mi 24 będzie widzianych sklejonych i to dobrze.
I będzie cieszyć oko widza.
Nie przejmuj się krytyką - każdy ma prawo wyrazić swoje opinie nawet krytyczne i osobiste - nawet przy 99,99% sprzeciwie ogółu . Tak uważam .Po to jest forum. Nie przejmuj się za bardzo krytyką i rób swoje dalej jak robisz - bo to jest tylko -Hobby .

Dla wielu plastikowców i tak jesteśmy tylko śmieciarzami i pseudomodelarzami .
Zaznaczam ,że kupuję w Japonii , NRF i Hollandii modele i z wysyłką płacą taniej niż za te kilka stron zadrukowanych w kolorze W Polsce - to daje do myślenia i to dużo .
Skąd dzieciak co chce zacząć zabawę ,ma wziąć w Polsce 100 talarów , albo więcej ,żeby i tak wywalić nieudany modelik do hasioka .

To jest jedna z przyczyn upadku modelarstwa kartonowego wśród młodych . - Cena zagraniczna - jak kiedyś w kioskach z artykułami pochodzenia zagranicznego - kto to pamięta to wie co mam na myśli.

Dla mnie ten model to żadna techniczna trudność.
Czekam tylko aż ci - bez osobistych aluzji -specjaliści zaprezentują np : Sunderlanda, B52, B1B , Ilia Muromca , Leopolda, Lancastera, TU 160 , Giganta pięknie sklejonego w standard - to im wręczę medal i puchar ode mnie.
I mówię to publicznie . żadna sztuka narzekać i krytykować.

Post zmieniony (01-11-13 20:26)

 
01-11-13 20:11  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

"Dla wielu plastikowców i tak jesteśmy tylko śmieciarzami i pseudomodelarzami"

Z całym szacunkiem kolego ale tu się akurat mylisz, na każdej wystawie modele kartonowe wzbudzają zainteresowanie sklejających plastikowe zestawy. Fakt faktem w oko wpadają tylko to najlepsze.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-11-13 20:23  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

konradoo- masz rację jak ten człowiek , który się zna to wypowiada - a ja się często przez wiele lat z takim odbiorem spotykałem i nie genaralizujmy ani ja ani ty - tylko tak jest i dlatego nie jestem zwolennikiem łączonych imprez kartonowo - plastikowych - wszyscy udają miłych ale w 90 % taki jest odbiór niestety i żadne gadki mnie nie przekonają za dużo widziałem i słyszałem osobiście - przynajmniej w kategoriach lotniczych inne jeszcze zadziwiają plastikowców.
Moge przytoczyć recenzje z przed lat - za dużo kartonu , itym podobne - słyszałrm i czytałem - ti nie jest jakieś wymyślone przez kartonowców - tylko opinie środowiska ,które wydaje się mi jeszcze bardziej podzielone i skłócone w cudzysłowiu niż kartoniarze.
Wystawiam modele od 1984 roku publicznie i nasłuchałem się z za węgła co i jak myslą ci mili modelarze i mili organizatorzy imprez.
To nie powoduje u mnie wstrętu w druga stronę .A ja niestety widzę to co jest. .Przynajmniej było jak jesteśmy doklejani do plastikowców .
Ja robię co lubię i mam bardzo brzydko mówiąc na to wyj....ne.Bez urazy - to hiperbolizacja.

Post zmieniony (01-11-13 21:20)

 
01-11-13 20:28  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wlasnie jeden sposrod nas go pocial :D Ciekawe, kiedy relacje jakas zalozy :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
01-11-13 20:58  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

O to chodzi i jak zrobi to chwała mu za to. Każdy klei co lubi i jak czuje się na siłach . Dla mnie sensacja w lotniczych zrobić coś co nikomu się w Standard nie udało ładnie.
Tym się wyróżniają modele ,że są jedyne z całego nakładu ,które wzbudzają powszechny zachwyt - bo masowo spaprane tym nie są. - przykład - tylko kilka przez te dwadzieścia parę lat B 52 ,które cieszą oko widziałem ,reszta to podpałka do grilla - niestety.

Chwała wszystkim tym modelarzom , co podejmują największe wyzwania.i dociągną do szczęśliwego finału.

Post zmieniony (01-11-13 21:03)

 
01-11-13 21:20  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I powtórka z rozrywki po raz kolejny - zamiast sensownej wymiany poglądów o nowym modelu jakieś głupawe wojenki podjazdowe i szukanie dziury w całym , o czym na przykład dyskutować ze ZbiG-iem , który twierdzi, że model Mi-24 z wyd.AH jest cytuję : " trochę lepszy od tego z Małego Modelarza" -jak wygląda model Mi-24 z Małego Modelarza to zapraszam do tematu Kartonowe Inspiracje i niech każdy sobie wyrobi zdanie o tej ZbiGowej opinii: )

http://www.youtube.com/watch?v=O8eqAve3sZw do dzisiaj to nazwisko automatycznie kojarzyło mi się z czymś wybitnym i pozytywnym ... do dzisiejszego dnia Ceva.

 
01-11-13 21:30  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Halogen to znam od lat - i ciule mi się dobrze nie kojarzą.Dobrze ,że sam nurkujesz w necie

Halogen -znam kilka modeli Mi 24 i chyba ze 2 z Halibuta - lekka przemiana - Pokłony temu co go zrobi - ale zaznaczam, ładnie zrobi - to tylko o to mi chodziło.
Bo na mnie wrażenia ,byle zlepek nie zrobi - to jest wydanie wymagające- i to wymaga także dobrego sklejenia.

Co do ceny jeśli kilka arkuszy na brystolu kosztuje tyle co B2 z ModelKomu - to już nie jest temat do dyskusji to jest ewidentna perwersja - pytam się za co - co B2 ustępuje np ::halibutowi w opracowaniu ,żeby aż tyle kosztował ? Tak samo przełomowe i może bardziej wybitne.
Np dla mnie B 2 jest bardziej sensacyjnym wydaniem niż klon Mi 24 ,który już jest znany
powszechnie. - tylko w innej wersji malowania.
To tylko taka opinia na temat 99,97 złotych za kilka arkuszy kartonu.

Post zmieniony (01-11-13 21:39)

 
02-11-13 19:14  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Watek ponownie otwarty, prosze wiec o merytoryczna dyskusje, a nie jakies farmazony, osobiste wycieczki itd. Mam nadzieje, ze jest to jasne i zrozumiale...

Sam dzis nabylem Mila w EMPIKu w Galerii Lodzkiej, jesli ktos bedzie szukal... Piec sztuk obejrzalem, wszystkie w stanie idealnym, bez zadnych przesuniec, krzywego ciecia... Wszystko za namowa Wojtusia :) Wlasnie przegladam oba wydania symultanicznie i powiem szczerze, ze to nasze malowanie jest takie ciut wyblakniete, co oznacza, ze wydawca osiagnal zamierzony efekt smiglowca styranego w warunkach pustynnych :) Jasniejszy jest kolor szary elementow wnetrza, co chyba wyglada nieco lepiej,w stosunku do poprzedniego wydania, aczkolwiek kamuflaz afganski bardziej do mnie przemawia, podobnie jak obecnosc oslon EWU. Tak wiec w chwili obecnej, dla kazdego cos milego :) Mam nadzieje, ze po MiGu-29 i Mi-24 wydawnictwo pokusi sie w przyszlosci o opracowanie i wydanie porzadnego opracowania MiGa-23 i 21...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-11-13 19:23  Odp: (N) KA 3-4/2013 -Mi-24D w polskim oznakowaniu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja tam tylko lajtowo jeszcze jedno zdjęcie z wycieczki do Iraku : )
http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=52576&size=2
i trawiasty po wizycie na Lublinku : ) http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=90984&size=2 i w poprzednim wcieleniu http://airfoto.pl/index.php?module=Photos&action=Single&id_ph=11484&size=2i z drugiej strony http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=7172&size=2 i roznegliżowany
http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=25849&size=2.

Post zmieniony (02-11-13 21:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024