FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-01-14 16:04  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Stołki barowe" - super :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
25-05-14 21:13  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.

Nie jest mi dane ostatni porządnie sobie posklejać nie mniej prace przy ,, Adzie ” powoli posuwają się do przodu.
Po usterzeniu przyszła kolej na podwozie i silnik, silnik się robi powoli i nie ma co na razie pokazywać podwozie wyszło mi tak





Klejąc zastrzały podwozia myślałem zapewne o rufowej części Maryny bo zmontowałem wszystko odwrotnie i jak wróciłem do rzeczywistości to długo trwało odklejanie babola stąd też potraktowanie całości olejnymi farbami .
Dzięki uprzejmości Cevy stałem się szczęśliwym posiadaczem doskonale opracowanych kół podwozia, zabawę z nimi rozpocząłem od przycięcia rurek mosiężnych na piasty kół i oś główną.





A w między czasie powstawał zbiornik opadowo-rozruchowy. Z racji tego że ten zaproponowany przez autora znacząco mija się z oryginałem zrobiłem go tak.




Dzisiaj zakończyłem pracę nad komorą płatów, czytając relację kolegów i bazując na swoich doświadczeniach z tego typu konstrukcjami postanowiłem że sposób montażu i mocowania skrzydeł do kadłuba był tak wykonany jak w ,, dużej Adzie ”. Dlatego też po wykonaniu płatów i słupków zmontowałem lewą i prawą stronę i sklejając ją żywicą dwuskładnikową pozostawiłem do wyschnięcia.




Jak skrzydełka sobie schły zabrałem się za śruby Rzymskie. Po raz pierwszy robiłem je z rurek mosiężnych 0,5 mm ciętych na przyrządzie , wyszło super wszystkie śrubki są takie same i montaż ich też jest prostszy.




Teraz tylko zostało poskładać wszystkie klocki w całość, ale to już następnym razem.


No to tymczasem…..

Pozdrawiam

Paweł O.

 
25-05-14 21:30  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Sporo tego. Kółeczka szykują się szprychowe. Ciekawe.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-07-14 21:12  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Czas na ostatnią przed galerią końcową aktualizację prac na ADĄ. Co prawda ostatnimi czasy na modelarstwo relaksacyjne z bardzo różnych powodów czasu mam coraz mniej ale zmotywowany przez kolegę Tomka postanowiłem w zadanym terminie model skończyć.
Makieta silnika, to co widać na zdjęciach to pierwszy prototyp który będzie zamontowany na potrzeby tego konkursu. Za bardzo się zagalopowałem z detalizacją a braki czasu pogłębiły chaos.



Śmigło to klejonka mahoniowego forniru, według wzoru śmigła firmy Integral. Budowane według receptury Ostoi, któremu raz jeszcze za to dziękuję.



A tak sobie motorek i śmigiełko wyglądają razem.



Na zakończenie koła podwozia, swego czasu dzięki uprzejmości Pana Rafała Drzymulskiego właściciela firmy Draf Model wszedłem w posiadanie pięknie wykonanych napisów na opony kół ADY. Jakiś czas po tym fakcie kolega Ceva zaprojektował zgodną z wymiarami felgę na te koła. Mając taki zestaw sprawa wydawała się prosta, nic tylko do roboty i posklejać. Takie koła powstaną ale trochę później muszę po prostu jeszcze trochę nad nimi i sobą popracować. Na razie na potrzeby terminu zestaw o’ringi wymiarowo zgodne napisy od p. Rafała a imitacja szprych od laserków dołączonych do wycinanki. A wszystko wygląda tak :



No to tymczasem…..

Pozdrawiam.

Paweł O.

 
20-07-14 21:20  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Silniczek, śmigiełko i kółeczka - cacuszka. Leserki szprych z czego wycięte ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-07-14 21:36  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jarku, to było w zestawie wręg, tylko trochę wymiar przeciągnięty :)

 
20-07-14 22:54  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super ! Ale... Panie Pawle, brak wentylków, wentylków brak ! ;-))
Wierny kibic-podglądacz - uczeń.
Pozdrawiam

 
21-07-14 20:49  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Ryszardzie, wentyle będą pierwej jednak pompka musi powstać by lufta napompać. :)

 
29-07-14 18:54  Odp: [R],,ADA" czyli jak to z Albatrosem B.IIa było.. /GPM 301/ 1:33
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.





Konkurs Skrzydła Wielkiej Wojny z sąsiedniego forum dobiegł właśnie końca czas więc na ostatni post w tej relacji.
Jakieś dziwo wisi nad galerią końcową ,, ADY ” bo jak wróciłem z pracy i zabierałem się do fotografowania podobnie jak wczoraj niebo się uroczo zaniosło i rozlało się na potęgę a co za tym idzie robienie zdjęć w domu szlag trafił. Ale z racji tego że galeria być musi bo to warunek udziału w konkursie wyciągnąłem model na parapet i odczekawszy aż przestanie padać pstryknąłem kilka fotek.
A co się tyczy samego modelu to muszę go powtórzyć i to w miarę szybko, gdyż nie jestem z końcowego efektu zadowolony.
Zapraszam do galerii:





Z racji tego że troszkę mam ostatnio mało czasu ,, ADA ” na czas jakiś trafi do pudełka w oczekiwaniu na gablotkę i podstawkę. Dziękuję wszystkim za kibicowanie i rzeczowe uwagi.

Pozdrawiam.

Paweł O.

 
29-07-14 20:33  Odp: [R],,ADA
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

http://www.muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=4&w=p
Na przyszłość uwagi
śmigło do poprawki - nienaturalnie duże przy piaście - wystaje za bardzo za podkladkę mocującą - sam oceń w/g zdjęć ADY nie chcę " mądrzyć "
śmigło bardziej w brąz i bardziej na lukier - za mało wyprowadzony połysk
koła bardzo ładne - chociaż wolę męczyć się ze szprychami bo okrągłe .(twoje bardzo wierne odwzorowanie )
przy silnikach rzędowych staraj się ustawienie zaworów na cylindrach naprzemiennie - ciekawiej to wygląda - dokładnie tak jak na egzemplarzy muzealnym.
Dużo pomysłowych rozwiązań

no i niestety brak wzniosu .
Ale dużo dobrych i ciekawych rozwiązań zastosowałeś - imitacje śrub od naciągów bardzo udane.
no kolekcja rośnie
Ocena ogólna 80 -85 % tego co można wycisnąć

Post zmieniony (29-07-14 20:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024