FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-03-14 15:25  Odp: [N] BR86 Kriegslok
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może tak ktoś zarzuci jakieś fotki arkuszy czy instrukcji , jakiś krótki opis czy recenzja na pewno by to wiele dało komuś kto zamierza zakupić ten model .

Temat na 3 strony a nic się nie dowiedziałem na temat modelu :((
Rzadko tu zaglądam głównie ze względu na takie przekomarzanie się ,szkoda czasu na czytanie takich głupot co nie mają nic wspólnego z głównym wątkiem :((((
W każdym temacie związanym z Zapowiedzią albo Nowością jest to samo .

Pozdro ......

 
17-03-14 10:35  Odp: [N] BR86 Kriegslok
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Postaram sie wieczorem lub jutro podrzucic jakies zdjecia, bo posiadam ten model.

 
17-03-14 14:56  Odp: [N] BR86 Kriegslok
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To super , od razu jakiś o krótki komentarz modelu bym poprosił .

 
19-03-14 21:50  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Fotki arkuszy:

Jedyny minus to części porozkładane chaotycznie na arkuszach. To już niestety standard u autora.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-03-14 09:27  Odp: [N] BR86 Kriegslok
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kolego Andrzej Px48, ja rozumiem ze jesteś wszechwiedzący i doskonale wiesz że AUTOR nie układa części, więc proszę o niepisanie bzdur w stylu -...To już niestety standard u autora.

 
20-03-14 10:48  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Rozumiem, że lasery powstały na podstawie wektorowego modelu pierwotnego i są w 100 procentach z nim zgodne.

Bo już gdzieś widziałem, że laserowy szkielet jest o pół milimetra za długi, czy za krótki w stosunku do reszty modelu (jakaś lokomotywa, tylko nie pamiętam która). Czy to kwestia kalibracji plotera, czy może jednak lasery w tym przypadku były kreślone "de novo" ale z błędem?

A co do rozłożenia części, to chyba decyduje optymalne wykorzystanie arkusza tekturki, a nie kolejność sklejania – tak mi się wydaje bardziej rozsądnie.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
20-03-14 11:00  Odp: [N] BR86 Kriegslok
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Masz rację co do rozkładu części na arkuszach(jest to niestety bolączką ale obniża cenę).
Co do różnic w długości szkieletu, zapewne chodzi o szkielet okrętu , tu się zgodzę, też mam takie problemy w modelach testowych gdzie różnica wynika z grubości linii cięcia lasera, na 4-5 kawałkach szkieletu(wzdłużnica lub pokład) można mieć nawet do 2 mm różnicy.
Nie wiem z czego to wynika, ale:
Jeśli model jest projektowany do wycinania ręcznego to wszystko jest ok.
Jeśli zaś wykorzystuje się szkielet narysowany w projekcie do wycięcia ręcznego bezposrednio do cięcia laserem to mogą wystąpić różnice w długości szkieletu(szerokość jest mniej na to narażona, bo różnica jest niewidoczna).
Dla tego modele cięte laserem są projektowane właśnie pod tym kątem, jak również sklejanie testowe pokazuje czy założenia były słuszne czy nie.

Post zmieniony (20-03-14 11:02)

 
20-03-14 11:11  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


BR 86 byłą projektowana pod "laser" sklejana testowo jako "laser".

Co do długości elementów - przy długich elementach ogromną rolę odgrywają warunki w jakich przechowuje się lasery. nigdy nie należy ich na przykład używać od razu po otworzeniu paczki od listonosza.

Można sobie nawet zrobić prosty test, przy chłodnej i wilgotnej nocy zostawić kawałek tektury na dworze. Rano jej wymiar zmieni się ;-)

Aby ten efekt był jak najmniejszy przed cięciem tektura jest u nas sezonowana przez min. 2 tygodnie.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
20-03-14 12:07  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@ Darecki. No właśnie ten fenomen zmiany wymiaru miał miejsce w dużym modelu. Ja rozważam własnoręcznie przygotowanie detali do cięcia laserem dla modeli, które sobie klecę w domowym zaciszu (głównie tych drobnych z dziurkami) i zaniesienie ich do agencji reklamy, gdzie mają taki ploter...

Rozumiem, że jako wprawny projektant masz jakieś "tipsy" jeśli chodzi o projektowanie "pod laser" i jak zapytam kiedyś to podzielisz się wiedzą?

@Answer...
Dylatacja związana z warunkami atmosferycznymi też raczej odnosi się do części o większych wymiarach...

No i czemu nie mogę się do Was dodzwonić w kwestii rozwiązania problemu z OKaeLką? :P

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
20-03-14 12:18  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemamos.

Niestety błędem jest wycinanie laserem elementów po tych samych liniach jak części do wycinania ręcznego. Stąd się biorą błędy, a nie z braku sezonowania. W końcu nikt laserów nie trzyma w wannie. Zazwyczaj modelarze trzymają modele w domu, gdzie jest w miarę optymalna i stała temperatura i wilgotność. No chyba, że ktoś ma kaprys i trzyma wszystko pod wiatą.

Przed cięciem na dowolnym laserze powinno się zrobić dokładny pomiar szerokości szczeliny jaka powstaje po cięciu na konkretnym materiale. Następnie należy narysować linię wokół części w odległości połowy szerokości szczeliny cięcia, oczywiście na zewnątrz. Operacja ta jest np. w Corelu automatyczna i chyba tylko sam Pan Bóg wie, dlaczego przy niektórych laserach projektantom się nie chce tego robić. Lenistwo, olewactwo, niewiedza ... tego nie wiem. Operacja trwa 5 minut, a efekt bezcenny. Tak przygotowany element MA DOKŁADNIE TAKIE SAME WYMIARY jak przewidział to autor modelu. Koniec kropka.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024