FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-10-13 19:29  [R] Fregata Friedrich Wilhelm zu Pferde w skali ~1:450 (opracowanie własne)
M-BAR 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Friedrich Wilhelm zu Pferde to fregata dwupokładowa z 1684, budowana w 1681 Pillau a zakończono jej budowę w 1684 Królewcu, nazwa pochodzi od wizerunku Fryderyka na koniu widniejącą na lustrze.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4a/Kurbrandenburgi_Navy.jpg (to ten duży po lewej)

Model zamierzam umieścić w żarówce (200W czyli 11,5 cm średnicy, wlot 3,5).


Skala to coś ok 1:450 (wielkość dobierana tak aby model elegancko wypełnił bańkę).


Uczestnicy GEKO, Przeciszowa i Częstochowy widzieli już poprzedni model w żarówce.


Na początek Szkielet kadłuba


Post zmieniony (24-10-13 15:14)

 
23-10-13 21:27  Odp: [R] Friedrich Wilhelm zu Pferde
janusz 

Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 21
 

Super. Kolejny maleńki żaglowiec. Będę zaglądał.
Korzystasz z gotowego modelu, czy samoróbka?
Pozdrawiam.

 
23-10-13 21:35  Odp: [R] Friedrich Wilhelm zu Pferde
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Małe jest piękne !

 
23-10-13 22:38  Odp: [R] Friedrich Wilhelm zu Pferde
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Piękna sprawa!!! Aż się gęba cieszy ;)

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
24-10-13 11:22  Odp: [R] Friedrich Wilhelm zu Pferde
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W ubiegłym tysiącleciu jak byłem jeszcze mniejszy niż teraz :) wykonałem kilka modelików z książek Mikromodele i Mikroflota. Z tego jeden w żarówie (bo bardzo duża była) i jeden w butelce. I dlatego będę zaglądał do Twojej relacji i kibicował w budowie wspominając dawne lata.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-10-13 11:54  Odp: [R] Friedrich Wilhelm zu Pferde
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wszystko ładnie i pieknie, ale większości informacji trzeba się jedynie domyślać...
Uprzejmie proszę Cię o uzupełnienia:
-w tytule watku - poza nazwą obiektu rzeczywistego ( przyznaję-nieoklepana ;-> ), wypadałoby dodać,że to okręt, w jakiej skali , no i oczywiście źródło pochodzenia wycinanki (?).W tym przypadku DOMYŚLAM się jedynie ,że to budowa od podstaw (?).
W dalszym tekście poza źródłosłowem nazwy wypadałoby powiedzieć trochę wiecej o powstającym modelu.
Kilka osób jest zainteresowanych,zatem z szacunku dla nich wypadałoby określić-czy to model z jakiejś pomniejszonej wycinanki, czy jakieś ścięgnięcie z netu,czy własna inwencja...
Nie wszyscy są z GEKO, nie wszyscy byli w Przeciszowie i Częstochowie ;->
Jakoś tak niechlujnie zacząłeś...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-10-13 16:00  Odp: [R] Fregata Friedrich Wilhelm zu Pferde w skali ~1:450 (opracowanie własne)
M-BAR 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Jedziemy dalej,
Budowa modelu zaczyna dopiero teraz nabierać jakiś konkretnych kształtów:
Na I pokładzie zamontowałem już lawety dział (bez luf ponieważ będą one przeszkadzały w montażu burt odbojnic i zdobień).
Okręt posiadał 52 działa: 20 42-funtowych na I pokładzie; 18 24-funtowych na II pokładzie, 10 12-funtowych w kasztelach i 4 9-funtowych w na ostatnim pokładzie rufowym. W końcowym okresie jego służby (1687) uzbrojenie zwiększono do 60 dział (nie-posiadam informacji na jakie).
(O histori okrętu będę pisał stopniowo z każdą kolejną odsłoną)



(burty ubytki pomiędzy kadłubem a burtą zakryje odbojnica)


Opracowanie modelu - własne ale jak go skończę, to wyrównam skalę na 1:400 i puszczę w internet.
Plany i dane są dostępne w książkach:
"Modellbau von Schiffen des 16. und 17. Jahrhunderts" autorstwa Rolfa Hoeckela
"Historische Segler ferngesteuert" autorstwa Martina Beckera
"Risse von Schiffen des 16. und 17. Jahrhundert" autorów Rolf Hoeckel, Friedrich Jorberg, Robert Loef, Hans Szymanski, Heinrich Winter
ale i w internecie

Książki Mikromodele i Mikroflota S. Ktzera są dla mnie podstawą w dalszym ciągu.

Ryszard, małe jest piękne masz rację

"mały' fiat i "duży" fiat choć niezaduży (jeśli chodzi o jakość modeli to są to jedne z pierwszych modeli w żarówkach jakie zrobiłem).

 
27-10-13 22:06  Odp: [R] Fregata Friedrich Wilhelm zu Pferde w skali ~1:450 (opracowanie własne)
M-BAR 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Po oklejeniu burt (oprócz fordeku),


Achterdek (jeszcze bez ostatniej "budki")


pod pokładem tuleja pomocnicza:


Pomoże ona w prawidłowym ustawieniu bezanmasztu wewnątrz żarówki.



Jak widać śródokręcie niema zamontowanych lawet, zamontuje je wraz z innymi detalami przed montażem w żarówce.

Poszycie na rufie zostanie przykryte zielonymi paskami imitującymi deski ułożone na zakładke.
Podwójne dziury w burcie to mój błąd, ponieważ pierwszą zrobiłem za wysoko, należało ją zamaskować (zamalowana od wewnątrz a z zewnątrz zasłonięta będzie zdobieniem - głową lwa)

 
27-10-13 22:25  Odp: [R] Fregata Friedrich Wilhelm zu Pferde w skali ~1:450 (opracowanie własne)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oglądałem kiedyś dioramę,co prawda nie w żarówce lecz olbrzymiej butli. Na brzegu latarnia z obracającą się głowicą rzucającą przerywane światło z żaróweczki. Na morzu - mały żaglowiec rybacki. Piękna rzecz !

 
28-10-13 16:36  Odp: [R] Fregata Friedrich Wilhelm zu Pferde w skali ~1:450 (opracowanie własne)
M-BAR 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ja się kiedyś zastanawiałem na latarniowcem Calshot Spit wydanego w ABC (Czesi wydali 3 modele pod modelarstwo butelkowe), ale jego rozmiary uniemożliwiły mi jego montaż do żarówki.
Lepiej dobierać model pod szkło niż szkło pod model.
(z mądrości ludowych)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024