FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 31Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
25-09-19 19:21  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Masz całkowitą rację Piotrusiu:)
Ząb jest w takiej formie jakiś dziwny, przydałoby mu się nachylenie ścian bocznych w kierunku osi podłużnej. Podstawa jest jednak za gruba, więc samo spiłowanie góry nie wystarczy. Poza tym ząb powinien być jednak większy:)
No nic, zmieniłem koncepcję, wyrzucając wszystko, co do tej pory zrobiłem - do kosza:-)

Żeby nie być gołosłownym, pokazuję kolejny, zrobiony na szybko, testowy ząb:-)





Powiększyłem go do rozmiarów 3mm x 2,65mm. Zrezygnowałem z masywnego środka na rzecz paska wklejonego między elementy boczne. Po dokładniejszej analizie zdjęć zmieniłem też delikatnie kształt otworów - teraz nie mają obwodu zamkniętego. Pasek jest totalnie przypadkowo, wycięty "na oko" - finalnie być może pokuszę się o jego delikatną zmianę.

Piotrek - dzięki po raz kolejny:-)


--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-09-19 19:33  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ty nie możesz być zdrowy na umyśle ;)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
26-09-19 19:36  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Masochista:)

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
26-09-19 19:41  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jesteś perfekcjonistą. To nie jest choroba głowy.
Chyba...
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-09-19 19:51  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Stug, podziwiam Ciebie i zawsze z wielką ochotą patrzę na Twoją modelarską kuchnię, ale gdybyś jednak chciał, to dam Tobie namiar na dobrego psychologa...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-09-19 07:27  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dobra. Podziwiam i szanuję, niezmiennie i stale. Ale w tym przypadku to nie jest już lekki onanizm? Ja wiem, że przy klejeniu dużo się robi dla satysfakcji własnej i żeby przekroczyć kolejną granicę, a dużo rzeczy i tak nie widać, np. wnętrza pojazdów. Ale w przypadku tych zębów, to po ich przyklejeniu i pomalowaniu nie ma bata, żeby te wnęki były widoczne nawet dla kogoś kto o nich wie. Wolałbym zobaczyć, jak rozpracowujesz i budujesz kolejne cudeńko po T-50.

--

Post zmieniony (27-09-19 07:29)

 
27-09-19 10:53  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie powiedziałem, że jest to finalna wersja zębów, cały czas nad tym myślę, wycinając sobie te kroplowe otwory:-)
Aczkolwiek czas potrzebny na wykonanie tej i poprzedniej wersji jest bardzo podobny.
Minusem jest delikatna struktura wersji z paskiem brystolu, ale z tym można sobie łatwo poradzić. Natomiast dużą przewagą jest o wiele lepsza kontrola kształtu. Będę jeszcze próbował z paskiem założonym na zewnątrz, a może mi jeszcze jakiś pomysł zaświta w łepetynie?:>

Chciałbym po prostu zachować charakter tych zębów, które są dość wiotkie, jak na moje oko:-)


Dla mnie najważniejszą częścią modelarstwa jest sam proces tworzenia:-) Pewnie, że czasem przychodzi znużenie tematem - nawet nie wiecie, ile bym dał, żeby te gąsienice mieć za sobą. Ale z tego powodu nie będę iść na skróty, bo "co następne" mnie jeszcze nie interesuje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-09-19 15:51  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Tak patrzę na te zęby i ja bym je wykonał z odpowiedniej grubości tekturki jako pojedynczy element. Widoczne zaoblenia kształtów wypracowalbym nakładając wikol.
Tak sobie tylko podpowiadam chcąc, byś się nie zamordował własną ręką wykonując pojedynczy ząb z 3-5 elementów...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-09-19 13:19  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja takie coś robię w ten sposób.

Element zrobić w całości z tektury - najlepiej naklejać warstwy 0,5mm - żeby łatwo można było wycinać otwory.

Wyciąć środkowe otwory.

Od środka otwory zaglutować.

Wyciąć ząb od zewnętrznej, ale koniecznie zostawić 1cm pasek tektury przy podstawie zęba (pasek pomagający trzymać przy szlifowaniu).

Oszlifować ząb na okrągło od zewnątrz.

Odciąć nadmiar tektury przy podstawie.

Takie coś da się w miarę szybko zrobić.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-10-19 23:39  Odp: [Relacja] Radziecki czołg lekki T-50 - MKF 10-11/2003
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ten ząbek niesie nadzieję.
Po pierwsze może nie ocipiejesz, zwariować to już dawno zwariowałeś, a po drugie jeśli go przykleisz do ogniwa i dopiero wnętrze zagruntujesz wikolem, to on spływając może utworzy ci u.podstawy pożądaną łezkę.
Tyle, że proces ściekania musisz nadzorować z wykałaczką w jednej ręce oraz płynem uspakajającym w drugiej.
Widzimy się w 2025 i podziwiamy gotowy model ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 31Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024