FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-10-13 20:43  [G]Pak-40 GPM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witam,

wkońcu nadszedł czas, by zaprezentować model na forum. Mówię że nadszedł wkońcu czas, bo model był już na trzech wystawach- w Jaworznie, Przeciszowie i Częstochowie i został o dziwo nagrodzony(Jaworzno wyróżnienie, Przeciszów- 2miejsce, Częstochowa 2 miejsce). Czekałem z galerią aż wykonam podstawkę, nie miałem czasu jej zrobić(wiecie jak to jest jak się pracuje w dwóch pracach i jeszcze po godzinach ponad miesiąc robi remont który dałoby się zrobić w tydzień:D ). Teraz mam już czas, niewiele bo niewiele, ale mam. No i wykonałem podstawkę z piasku. Odbiłem ślady stóp i kół, co mam nadzieje że zobaczycie na zdjęciach. Worki uszyła moja ukochana, którą niektórzy mogli poznać na wyżej wymienionych konkursach. Teraz o samym modelu- jest pracochłonny i dosyć trudny w budowie ze względu na dużą ilość drobnych części. Najwięcej trudności sprawiło mi wykonanie zamka, w drugiej kolejności to jednak lufa i pozostałe dwie rurki. Patent na rurki opracowałem sam(pewnie ktoś już wpadł na ten pomysł, ale ja od nikogo go nie zapożyczyłem). Wygląda mniej więcej tak- ucinam kawałek patyczka od szaszłyków,i obklejam go paskami papieru, tam gdzie rurka ma być najgrubsza obklejam paskiem grubiej, i stopniowo schodzę w dół, aż do miejsca gdzie jest najcieńszy. Wszystko zalewam glutem i szlifuję na odpowiednią grubość. Na gotowym szablonie owijam rurkę i gotowe:)

Się rozpisałem, oto zdjęcia:




Przepraszam z góry za jakość zdjęć, czas pomyśleć o nowej kiełbasie bo obecna robi już zdjęcia jak chce..


Pozdrawiam!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
18-10-13 20:56  Odp: [G]Pak-40 GPM
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Modelik bardzo fajny. Gratulacje za nagrody, ale lufa i woreczki :-)...... uszyte ...., kurcze skojarzenia dziwne mi się nasuwają ;-)))

 
18-10-13 21:00  Odp: [G]Pak-40 GPM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Taka zagadka- dwie kulki i armatka;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
19-10-13 00:59  Odp: [G]Pak-40 GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To masz teraz worów na kilka istnień:-) Dobrze, że ukochana szyje, a nie rozpruwa Ci wory:-)

A propos modelu - na żywo prezentuje się jeszcze lepiej:-) Naprawdę fajnie Ci wyszedł, a wisienką na torcie jest fakt, że GEKOn skleił model innego GEKOna:-) Brawo!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-10-13 09:04  Odp: [G]Pak-40 GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Osobiście jakoś nie udało się pogratulować, to chociaż na forum wypada. GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-10-13 09:06  Odp: [G]Pak-40 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję i wykonania modelu, bardzo mi się podoba i nagród, które zasłużenie wywalczył.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-10-13 16:06  Odp: [G]Pak-40 GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładna armata,ładna grafika,Gratulacje,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-10-13 07:19  Odp: [G]Pak-40 GPM
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładne "strzeladło" :-) Gratulacje

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024