FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
17-10-13 23:02  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mam wrażenie, że Gustpolowy występuje wszędzie, podobnie jak BCG - czyli w każdym sklepie, na każdym rogu. Ale pod warunkiem, że już się go posiada. Po prostu tubka wydaje się bardzo znajoma, jakbym ją już wielokrotnie mijał w sklepach.

 
17-10-13 23:09  Odp: [Technika] Jaki butapren?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kleje winylowe to np:

kupiony w Empiku. Konsystencja podobna do wikolu, jednak nie marszczy tak bardzo papieru jak wikol, przy oszczędnym dozowaniu praktycznie bezpieczny dla papieru, Po wyschnięciu spoina jest przezroczysta.
Ostatnio namierzyłem w papierniczym takie coś

Wydaje mi się że jest jeszcze lepszy. Trochę dłużej wiąże, ale za to po zrobieniu kropelki na podkłądce można z niej bardzo długo pobierać klej. ma znakomite samoczyszczące zamknięcie. spokojnie używam go tam gdzie do tej pory stosowałem kleje CA. Oczywiście do klejenia papieru, nie drutu.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
17-10-13 23:39  Odp: [Technika] Jaki butapren?
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

doreź mieszam z patexem wytrzymuje wiele lat i nie wyżółca się tak pod wpływem swiata i czasu modele niektóre trzymają się od lat 80 tych reszta to chłam - a dorex raz lepszy raz gorszy zależy jaka partia się trafi

 
18-10-13 08:32  Odp: [Technika] Jaki butapren?
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

U mnie to samo z Dragonem w tubce. Efekt to odłażące burty i pofalowany pokład. Przestrzegam również przed najtańszym i niesprawdzonym BCG. U mnie w ogóle nie zasycha, elementy się poruszają a na burtach po paru miesiącach powstały przesiąknięcia w postaci brzydkich plam.

 
18-10-13 09:40  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Kiedyś w Centrum Chińskim zakupiłem za 2,50 coś podobnego do butaprenu. Mianowicie MAGIC FIX CONTACT CEMENT (40ml) firmy Furore napisy na tubce po włosku (?!) Ale co najważniejsze jest dosc rzadki , łatwo się nakłada, szybko zasycha dla mnie zaleta, trzyma strasznie mocno prędzej papier się potarga niz coś oderwiemy. Nie nadaje sie do podklejania duzych elementów. Jest jedna wada ale krótkotrwała, przy pierwszym otwarciu tubki aż mnie odrzuciło :P śmierdzi dwa razy mocniej niż ten z GustPolu (też używam) ale gdy zaschnie nie czuć go wcale. No i nie wiem jak się zachowa po dłuższym czasie testuje dopiero przez miesiąc.

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 
18-10-13 09:56  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ten butaprem z gustola można kupić w kauflandzie i kioskach.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
18-10-13 10:34  Odp: [Technika] Jaki butapren?
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A ja popieram Wiśnowego, Dorex jest jak dla mnie najlepszy(sam go używam), o Dragonie gdzieś kiedyś pisałem -śmierdzi jak g... zmieszane z benzyną jest po prostu porażający.

 
18-10-13 10:47  Odp: [Technika] Jaki butapren?
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

RomanC- thnx :)

 
18-10-13 10:50  Odp: [Technika] Jaki butapren?
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Okazuje się, że Kaufland sprzyja modelarzom. BCG - w głównej mierze tam się dostanie, w/w Gustpol z tego co koledzy piszą to też w tej sieci jest szansa dostać. Dziś mam w planach uzupełnić u nich zapas BCG to i zerknę czy ten butapren będzie i przetestuje. Dotychczas używałem Pattex Universal i dawał radę.

 
18-10-13 13:36  Odp: [Technika] Jaki butapren?
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

GustPola można praktycznie wszędzie dostać. Nawet u mnie w sklepie na wiosce, gdzie główny obrót to wino marki wino i piwo marki piwo ;)

A czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w TEJ SAMEJ tubce raz trafiam na "złoty" przezroczysty a raz na żółtą gęstą maź? Czyżby nie świeży?

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024