FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
27-10-13 13:32  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 


Dzięki, chłopaki.

@ Spychacz
Jak ja bym chciał usłyszeć: może czas przerzucić się na współczesność. Szkoda Twojego talentu na jakieś konstrukcje z DWS :)
Dziękuję za dobre słowa, ale co do talentu - sam mam wątpliwości, czy nie jestem aby wyrobnikiem.

--
imagination+extrapolation

 
27-10-13 14:22  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Galeria końcowa. Aby uwiarygodnić model, jako tło wykorzystałem mapę nawigacyjną wschodniego wybrzeża wyspy Honsiu:





Podsumowując - model prosty i niezbyt wymagający, budowę rozpocząłem 04.10, skończyłem 25.10 (ale było 5 dni przerwy w tym ). Oczywiście można go wykonać lepiej, bez pośpiechu - mam nadzieję, że znajdzie się ktoś ze zbieraczy makulatury, który to udowodni :)

--
imagination+extrapolation

 
27-10-13 15:10  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Bardzo ładny model Bartek! Gratuluję.

--

 
27-10-13 19:23  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Gratuluję! Tylko czekać jak będzie dostępny.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
27-10-13 19:26  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!! Podoba mi się ta "ponorka". :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-10-13 21:11  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Prezentuje się bardzo przyjemnie, brawo! Czy podstawka z opisem modelu znajdzie się w opracowaniu?
Czekam na Twoje kolejne opracowanie, mam nadzieję na coś rosyjskiego ;)
Pozdrawiam.

 
27-10-13 21:23  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Bartolomeo .
Jestem pod wrażeniem , ile ma długośći.
Mam z "halibuta" tamto duże paskudne wydanie - idzie podocinać ,ąle wpakowałem się w inny model albo raczej modelisko dzisiaj pół litra botoxu poszło i strasznie wali klajstrem .
Daję sobie na niego dużo czasu - bez presji i ciśnięcia . Jak wyjdzie to będzie cud.
Jak wyjdzie to zamieszczę relację ,a jak nie będę zadowolony ,to śladu nima.
Pamiętam tego modelarza z planami Otsu - Gaty.
Nosiciel torpedludziowych jednak lepszy
Dasz to pokazać w Konstancinie?
Opracuj do tego jakiś Gato-class to by fajnie wyglądało obok siebie.

Post zmieniony (27-10-13 21:35)

 
27-10-13 21:49  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Po kolei.

@Luke - podstawka w modelu jest, ale nie przewidziałem do niej "tabliczki znamionowej".
Model prezentuje I-58 i to widać, jest japoński i to też widać. Początkowo chciałem coś wykonać w Kanji, ale nie znam japońskiego, a opieranie się na google jest ryzykowne. Poważyłem się jedynie na wyrysowanie podstawki w stylu zbliżonym do tradycyjnej architektury japońskiej (tzn. tak mi się wydaje :) ) Tabliczka z przydługim opisem "Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200, 1945 r." była mi nie w smak.

Swego czasu, budując F314 T.H. narysowałem bodaj w Inkscape prostą tabliczkę znamionową (proporzec Marynarki Królewskiej, szare tło, nazwa białym arialem), którą wydrukowałem na błyszczącym fotopapierze i nakleiłem na pasek 1mm tektury. Efekt był znakomity, o niebo lepszy (w mojej opinii) niż te wszystkie cudaczne, teksturowane podstawki z przekombinowanymi czcionkami, jakie można spotkać w modelach na rynku. To tak do przemyśleń dla modelarzy.

Kolejne opracowanie będzie lub nie, czy rosyjskie i czy podwodne? Wątpię, spore zmiany w życiu rodzinnym nadchodzą...

@modellot1
Wybacz, ale nie zrozumiałem o co chodzi. Zwłaszcza ten Konstancin?
Model ma jakieś 54-55cm .

--

Post zmieniony (27-10-13 21:59)

 
27-10-13 22:08  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Będzie wystawa to może zademonstrujesz ,na żywo jeszcze w tym roku ten model .
W Konstancienie, w początku grudnia
To pewien przełom w podwodniakach w tym roku.
jak na tą skale to szczegółowy.

Post zmieniony (27-10-13 22:09)

 
27-10-13 22:13  Odp: [R] I-58. Japoński okręt podwodny typu Otsu-Gata B3, skala 1/200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Gdzie ten Konstancin? Na południe od Warszawy?

--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024