FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
03-02-14 09:07  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Fajnie wychodzi, czekam więc na uzbrojenie.

 
12-03-14 22:41  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Chęci sobie, życie sobie, myślałem, że wyrobię się do końca lutego, a może uda mi się do końca marca.

Powstała już cześć broni. Poczwórne km-y, pom-pomy (w skład których wchodziły najmniejsze pudełka jakie dotychczas składałem) oraz wyrzutnia torped:


Zrobiłem też jedną z łódek oraz przeszedłem szybki kurs lutowania. Maszty wymagają jeszcze oczyszczenia, doklejenia paru części i pomalowania:


Działa artylerii 120mm powstają, ale napotkałem na pewną przeszkodę. Próbuję zrobić pokrowce na lufy i nijak mi nie idzie. Przeszukałem relacje i wiem, że inni robią je z chusteczek higienicznych albo worków po herbacie, ale nie za bardzo wiem jak uzyskać pożądany kształt. Moje próby kończyły się stworzeniem czegoś, co raczej przypominało kaftan bezpieczeństwa. Czy ktoś mógłby opisać jak prawidłowo je zrobić?

Post zmieniony (08-08-17 20:48)

 
12-03-14 22:51  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może to pomoże:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=159271&t=159271&filtr=0&page=25

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-03-14 23:36  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

--

Post zmieniony (13-03-14 00:11)

 
13-03-14 17:41  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Spychacz:
Dzięki za radę, spróbuję wyciąć z chusteczki takie kształty jak ty, może coś mi z tego wyjdzie.

Ramm:
1. Pooglądałem zdjęcia Tribali i wydaje mi się, że działa 120mm miały pokrowce. Dodatkowo autor okładki je namalował, więc czemu by ich nie zrobić :)

2. Jeśli chodzi o łańcuch - masz rację. W wycinance nie zmierza on nigdzie, nie ma nic na rysunku i nie ma też żadnej części, do której mógłby biec:

Tak więc kolejny minus dla wycinanki. Udało mi się znaleźć zdjęcie tego miejsca z Haidy:
http://www.resinshipyard.com/walkarounds/haida/44.jpg
oraz przypatrzyłem się jak to miejsce wygląda na modelu Haidy A. Kacza. Spróbuję stworzyć własnoręcznie jakąś uproszczoną wersję tego urządzenia do którego wpada łańcuch. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Post zmieniony (08-08-17 20:49)

 
30-03-14 20:47  Odp: [R] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Model skończony.

Poprawiłem sprzęt kotwiczy, pontony zrobiłem z drutu cynowego i tym razem mi wyszły - są symetryczne, mają właściwy kształt i prawie nie widać miejsca łączenia. Zrobiłem pokrowce na działa, wyszły mi chyba troszkę za długie, następnym razem zrobię krótsze. Same działa też jakoś wyszły, tylko, że na rysunkach nie były zaznaczone niektóre ich części. Przeznaczenia większości się bez problemu domyśliłem, ale jedna została mi w ręce... Nie jestem też pewien, czy otwory z przodu powinny być takie duże, ale inaczej to nie pasowało. Musiałem też zrobić rearanżację rufy, gdyż wieża zahaczała o jedną cześć i nie dało jej się przez to przykleić.
Sklejanie motorówek było ciekawym doświadczeniem. Pasowały do siebie wszystkie części, poza oklejką burt i dna. Ona nie pasowała ani do reszty części, ani nawet do siebie samej. Rozciąłem ją na 3 części, które musiałem solidnie przyciąć i przeszlifować. Mimo tego wyszły nawet nieźle. Udało mi się je też zawiesić na żurawikach. Olinowanie nieco uprościłem, paru lin nie jestem pewien, schemat był nie najlepszy. Zrobiłem je z żyłki. Nie wiem, czy nie jest za cienkie - ledwo je widać już z odległości koło metra. Podczas robienia zdjęć zorientowałem się, że nie zrobiłem bander (oczywiście w wycinance ich nie ma), przykleję je w najbliższym czasie.

Mimo problemów model kleił się nie najgorzej. Parę części do siebie nie pasowało, ale dało się to naprawić w miarę łatwo. Najsłabszą stroną modelu była instrukcja: zdarzały się złe oznaczenia, niejednoznaczności albo brak oznaczenia niektórych części. Jutro podstawka wędruje do szklarza. Jak nic złego się nie wydarzy to model będzie można obejrzeć w Olsztynie.

Galeria:


Skromne początki Royal Navy w moim wykonaniu:


Na koniec zdjęcie z Błyskawicą sprzed dwóch lat (relacja z niej na papermodels.pl):


Dziękuję wszystkim za doping i porady, do zobaczenia w następnej relacji.

Post zmieniony (08-08-17 20:51)

 
30-03-14 22:50  Odp: [R/G] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładny!

 
31-03-14 00:19  Odp: [R/G] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładna kolekcja gratuluję.

P.S. Dla potomnych, aby błędów nie robili.


--
Rock Honor Ojczyzna

 
31-03-14 07:11  Odp: [R/G] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo ładnie Ci wyszedł. Gratuluję i czekam, aż będę mógł na żywo zobaczyć ten kajak :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
31-03-14 23:09  Odp: [R/G] HMS Matabele (Answer ModelArt 3/2010)
Lennart 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Moje szczere gratulacje!!! Z chęcią go kiedyś obejrzę w Olsztynie.

--
Pozdrawiam,
Lennart

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024