FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-10-13 10:17  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

W tej skali miały by wysokość 0,0175 mm. I jeśli miałbym być tak dokładny to pozostał bym przy nadrukowanej wersji. Niestety na tym to polega, że im mniejsza skala tym większy kompromis między wymiarem rzeczywistym a tym pomniejszonym w/g skali.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
11-10-13 10:54  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uważam, że przeskalowanie wysokości ryfli do 0,1mm przy skali 1:200 (jest to spokojnie wykonalne przy elementach fototrawionych) jest jak najbardziej uzasadnione. Uplastycznia nam model i zdecydowanie polepsza odbiór wizualny.
Nawet "plastikowcy" wykonują fototrawione ryfle w modelach skali 1:700 i moim zdaniem jest to uzasadnione.

--

Post zmieniony (11-10-13 11:08)

 
11-10-13 11:33  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

No 0,1 mm to OK . Tyle mniej więcej będą miały moje ryfle po dokładnym zaimpregnowaniu, nałożeniu pokładu i farby. Dużo robię modeli w 1/700 i już dawno doszedłem do wniosku, że skala nie zawsze jest najważniejsza, najważniejszy jest wizualny efekt końcowy, trzeba to po prostu zrównoważyć.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
11-10-13 13:13  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Doody za sprostowanie. Oczywiście było to 3,5 mm wysokości. Pomyłkę mogę tłumaczyć porą pisania tamtego posta. Na 3,5 centymetrowych marynarze łamaliby nogi.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
25-10-13 15:01  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Popracowałem troszkę nad modelem i na chwilę obecną mam coś takiego :

[

Jak widać pomimo, że model jest mały to zdecydowałem się na pod poszycie. Trochę to zajmuje czasu, ale efekt końcowy jest wart zachodu. Teraz model schnie pomalowany pierwszą warstwą farby podkładowej i oczywiście farba uwidoczniła to, że czka mnie sporo szlifowania. Ale to już po zrobieniu części dennej modelu

--

Post zmieniony (25-10-13 15:03)

 
30-08-15 19:08  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Hatsushimo skończony, sezon turystyczny też, więc mam więcej czasu. Przyszła pora na odkurzenie tej relacji. Na chwilę obecną ma zrobiony kadłub wraz z bambetlami na pokładzie dziobowym :



Zbliżenie na część dziobową okrętu :



Teraz pracuję nad nadbudówką główną i oczywiście przerabiam co się da przerobić. Tyle mam na chwilę obecną :



Przymiarka :



Na dziś to tyle, pozdrawiam wszystkich :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
31-08-15 06:15  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kadłub wyszedł bardzo ładnie.

--
Pozdrawiam Darek

 
31-08-15 14:20  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mam duży sentyment do tego modelu. Bardzo fajnie że go kleisz. będę podglądał. Widzę jednak szpary na łączeniu dziobu z pokładem. Mam nadzieję że to zaszpachlujesz. Szkoda byłoby efektu.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
31-08-15 14:26  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Całkiem przyzwoicie. Pamiętaj tylko przy malowaniu aby za grubo nie kłaść farby, bo efekty mogą być opłakane.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
05-09-15 15:50  Odp: [R] IJN MATSU - Wariacje na temat....
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Dziś kolejna porcja fotek z budowy nadbudówki głównej. Jak widać już prawie cała jest zrobiona, pozostało jeszcze kilka bambetli i poprawek, ale to już jak nadbudówka na stałe zagości na pokładzie. Uprzedzając ewentualne wątpliwości : w realu wygląda to znacznie lepiej, sam jak zobaczyłem zdjęcia to się przeraziłem. Makro jest bezlitosne. :





I przymiarka:



Teraz kolej na śródokręcie czyli wyposażenie pokładowe i nadbudówka z kominami itp .

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024