FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 17Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-09-12 13:48  [R] Heinkel He 111 (1:33) na bazie GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Zachęcony przez zacne grono kolegów z tegoż forum pomyślałem "one kozie death" i postanowiłem zaprezentować Wam moją wizję dość znanego już modelu Heinkla He 111 z wydawnictwa GPM. Wycinanka posłużyła mi jedynie jako baza do budowy czegoś co bardzo przypomina model tam przedstawiony ale jest mocno przeze mnie zmodyfikowany. Zaopatrzony w monografie wydawnictwa Kagero zacząłem budowę....i tu pierwsze niespodzianki:
kabina (ściana grodziowa między przedziałem bombowym wzorowana jest na znacznie wcześniej wersji He 111 w której to cockpit i przedział bombardiera były oddzielnymi segmentami. Wymagała więc sporych przeróbek)
komora bombowa (16 kaset do magazynowania bomb upchniętych na całej szerokości centropłata skutecznie uniemożliwiałoby komunikację pomiędzy przedziałami samolotu) zbudowana od podstaw przeze mnie,coś na wzór rzeczywistej zawierającej 8 kaset
podział blach (ani z wersji H-6,jak podaje projektant ani H-3,którą się zająłem)
statecznik pionowy (kształt bardzo zbliżony do oryginału jednak to nie to) przynajmniej z biało czarnym emblematem właściwych rozmiarów)
co do reszty, hm... tego jeszcze nie zbadałem bo model dopiero "się robi"

Kilka fotek stanu obecnego,a zdjęcia z procesu tworzenia dołączę jak naprawię komputer... :(



Post zmieniony (12-08-16 10:50)

 
11-09-12 14:32  [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


fotki z tej samej sesji (kiepskie ale niedługo się poprawię) pozdrawiam.

Post zmieniony (03-10-12 12:09)

 
11-09-12 16:29  Odp: [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Coś za mały wznios skrzydeł ma ten "Heniek".



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-09-12 16:48  Odp: [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zgadza się, prawe skrzydło jeszcze sobie "zwisa" czeka na silnik i dopiero go zainstaluję zgodnie ze wzniosem. Te fotki są mało czytelne i można odnieść takie wrażenie,dziś zrobię kilka świeżych to może będzie to lepiej widoczne,a na razie prawy płat tylko leży sobie obok :)

 
12-09-12 11:22  [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Jako rzekłem tak czynię.....


zapraszam do komentowania :)

Post zmieniony (03-10-12 12:09)

 
12-09-12 12:03  Odp: [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Eeeeee, jest superowo.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-09-12 12:49  [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


trochę detali

Post zmieniony (03-10-12 12:10)

 
12-09-12 12:54  Odp: [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostoja na schemacie, który zamieściłeś jest inny samolot ? Czy jest on w takim razie wiarygodnym źródłem o wzniosie skrzydeł?

--
Rock Honor Ojczyzna

 
12-09-12 13:09  Odp: [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ramm, Ostoja zamieścił schemat wersji B Heinkla 111, a ta wersja różniła się jedynie przednią częścią kadłuba bez większych zmian skrzydeł (troszkę inny był obrys ale wznios pozostał niezmieniony,więc schemat jest jak najbardziej wiarygodnym źródłem)

 
12-09-12 14:13  [R] Trochę inny "Heniek" He 111 H-3 na bazie GPM
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



i jeszcze ogonek... i w towarzystwie eskorty z frontu wschodniego. Ma ktoś pomysł do jakiej jednostki wysłać mojego "Heńka" bo nie mogę się zdecydować....

Post zmieniony (03-10-12 12:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 17Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024