FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
26-09-13 18:00  [R/G] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam po dłuższym czasie. Model wybrałem kierując się sentymentem i wielką przyjaźnią do człowieka którego zabrakł w naszym gronie. Poświęcam ten model Panu Ryszardowi, który miał być kolejną perełką w dużej kolekcji Jego sklejonych katedr.

Model wydrukowałem na formacie A3 uprzednio pobierając ze strony http://cp.c-ij.com/en/contents/3154/sagrada_familia/index.html .

Model powstaje prosto z wycinanki bez żadnych udziwnień, w stylu Pana Ryszarda.
Jak dotychczas po dwutygodniowych zmaganiach powstało 6 głównych wież:
1 - najwyższa - wieża Jezusowa
2 - mniejsza - wieża Maryjna
3 - 4 wieże okalające - wieże 4 ewangelistów.




Do zobaczenia niedługo :)

Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (04-06-14 14:26)

 
26-09-13 23:36  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Udało Ci się skończyć, niedokończony w rzeczywistości obiekt :-)
Cel szczytny. Pogratulować wypada :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
27-09-13 09:39  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model ładny, na końcówkach wierz są jakieś gołębie, gwiazdki chyba trochę przerośnięte w stosunku do całości , to zabieg zamierzony,czy tak mówi wycinanka?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-09-13 10:28  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Doody, model jeszcze nie skończony. Całość ma tak wyglądać:



szebi, powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-09-13 12:19  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szebi czego by się nie chwycił to zawsze wyglądać będzie piknie!!!!

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
27-09-13 13:54  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Faktycznie, łoś ze mnie :-) Ale zapowiada się super :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
28-09-13 20:33  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Marku kleję ten model prosto z wycinanki, patrzyłem też na ryciny Gaudiego. Gołąbki wraz z tym krzyżem i gwiazdą wydają się właśnie zachowywać takie gabaryty w stosunku do wież. Ta katedra to i tak monstrum przeczące prawom fizyki ;)

--

Post zmieniony (28-09-13 20:34)

 
06-01-14 14:00  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyszedł czas bym wkońcu coś pokazał. Postanowiłem zająć się najmniejszymi elemtami tego modelu, a mianowicie elewacjami i kaplicami. Chciałbym nadmienić, że cały szkielet projektuję od podstaw, model byłby wiadomo czym bez niego. Oto co powstało:

Migawki z budowy:



Kaplice plus elewacje z tyłu katedry:





Kaplice frontowe:



Oraz pogląd na całość:





Aktualnie na macie jest nawa główna. Do usłyszenia!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
06-01-14 14:46  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Te zwieńczenia wież specjalnie są nieproporcjonalnie większe aby było je widać z poziomu ziemi. Miałem okazję zwiedzać tę katedrę w 2000 roku, a właściwie jeden z najdłużej trwających placów budowy. Robi niesamowite wrażenie, to praktycznie jedna wielka rzeźba, dlatego Gaudi to jeden z moich ulubionych architektów.
Szebi - kibicuje budowie modelu po cichu, powodzenia :-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
09-01-14 11:27  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam! Ładnie Ci idzie! Też kiedyś pobrałem tą katedrę, ale jeszcze nie miałem okazji kleić. Chciałem się zapytać czy zabezpieczałeś czymś karton po wydruku (kapon?) Jeśli tak to ile warstw? i jakiego kleju używasz?

--
Chyba znalazłem już odpowiedz w twojej relacji IJN Sendai... Dziękuję!

Post zmieniony (09-01-14 11:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024