FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-02-14 21:03  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trochę mnie nie było, a tu masz i koniec ;-)
Taka mała sugestia: nie do końca jestem przekonany co do zgodności, z przepisami fortecznymi, "kamuflażu". Ale to detal i jak będziesz miał ochotę to przemalujesz.
Trochę za bardzo świeci mi ten "biały" kolor.

Ogólnie fajnie się to prezentuje.

Będziesz go stawiał na jakiejś dioramie?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-03-14 15:44  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam to jeszcze nie koniec Chopin to było pierwsze malowanie więc kamuflaż jest nie w pełni ukończony
A co do dioramy to napewno będzie jak na biorę doświadczenia w tej dziedzinie
Sam bunkier będzie miał dwa oblicza pierwsze widać drugie to będzie hybryda z Pantherturm
Albo będzie może na nim postawione działko flak 38 wszystko zależy od tego jak to będzie wszystko się prezentowało






Post zmieniony (01-03-14 16:14)

 
01-03-14 15:47  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sturmovik u Chopina widziałem twoje zdjęcia chyba że masz jeszcze jakieś co nie prezentowałeś jeszcze
A co masz na myśli z wystawką tematyczną ?

 
02-03-14 00:19  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz Pantherturm-a zrób jako oddzielny model, bo z tym "Ropikiem" to będzie zbyt duże SF. Z resztą sam Pantherturm to bardzo ciekawa konstrukcja fortyfikacyjna, warta oddzielnego modelu. Już bardziej będzie tu pasował Flak, chodź i to jest lekka nadinterpretacja. To są bunkry tradytorowe uzbrojone w CKM. To o czym myślisz to musiał by byś jakiś schron bierny dla obsługi. Jak chcesz to dam Ci namiary na forum moich znajomych którzy są bardzo biegli we wszelkiej maści obiektach fortyfikacyjnych. Może coś doradzą.

Co do modelu: no niezłe cacko! Coraz ciekawiej to wygląda :-)
A dioramy się nie bój tylko eksperymentuj. To najlepsza droga do sukcesu. Mówię ci to z autopsji. Jak coś nie pójdzie po twojej myśli, to zawsze można poprawić. Pytaj innych: zawsze ktoś coś doradzi, podsunie pomysł, zasugeruje. Patrz jak Ci nieźle idzie jak do tej pory. Taki model bez podstawki to jak zupa serwowana, bez talerza, bezpośrednio na stole.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-03-14 15:34  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich jednak masz racje Chopin z Pantherturm-a będzie zbyt dużą ingerencja w strop bunkra w prawdziwych warunkach by to nie przeszło podstawa wieży by się nie mieściła dlatego jeśli dodam Pantherturm-a to będzie na tylnej ścianie w nasypie ziemnym może będzie tam lepiej pasował A namiary możesz dać może oni coś doradzą żeby dioramę zrobić z sensem ;)



 
16-03-14 23:36  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz to są obiecane namiary:

Strona domowa Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego

Forum Wrocławskiego Stowarzyszenia Fortyfikacyjnego

Konto na fejzbuku ;-)

Pamiętaj tylko, że to nie są modelarze a ludzie zakręceni na punkcie fortyfikacji. Maja naprawdę potężną wiedzę, ale też są trochę zapracowani. Przejrzyj sobie dokładnie ich stronę i poczytaj forum. Tam jest sporo informacji i odnośników gdzie można uzyskać kolejne. Jeżeli będziesz miał pytania, zadawaj je, tak jak na naszym forum, w odpowiednim dziale, a na pewno uzyskasz zadowalające Cię odpowiedzi. Oni są trochę z natury rzeczy dziwni ;-) ale jak to wszyscy pasjonaci ;-) Na pewno niegroźni i nie gryzą :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-03-14 14:31  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam dzięki Chopin za namiary a masz może jakiś kontakt z Lakim z "papermodelers.sk" Następne fotki już będą jak będzie ukończony w całości ale jeszcze bez dioramy




 
23-03-14 18:22  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niestety. Taki sam jak Ty. Tylko przez forum jako komentarze.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-03-14 22:35  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mała niespodzianka i ciekawostka ;-) Jakieś 1500 m.n.p.m.



W rzeczywistości te bunkry są malutkie i w środku musi być bardzo ciasno. Nie miałem przyjemności wejść do środka, ale stopień zachowania większości detali jest rewelacyjny. Szkoda, że są dostępne tylko w zimie, gdy zawiane są śniegiem. W tym rejonie naliczyłem 5 bunkrów na odcinku około 1km. Czy ta linia ciągnie się dalej, nie wiem.
Nie miałem za dużo czasu na jakieś wysublimowane sesje zdjęciowe, ale już z tych można wyłapać kilka fajnych detali i informacji o konstrukcji.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-04-14 23:19  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich Chopin gdzie ciebie pognało ;)niezłe widoki :)
A ja próbuje sił przy dioramie co z tego wyjdzie się okaże




 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024