FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
14-09-13 07:57  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dzięki MAriusz , czyli pewnie podobny układ jak w Messerze który robie , jest co skleic ale nie wiadomo jak :).
A swoją droga podoba mi sie samolocik .
--

Post zmieniony (14-09-13 07:57)

 
14-09-13 09:37  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

O widzisz Mariusz to mamy tak samo - ja też wolę najpierw coś wziąć w łapki , dobrze obejrzeć i dopiero kupić.Nie zwróciłem uwagi, że to jest model Wellingtona CC do druku i też nie zawracam sobie głowy drukowaniem modeli nawet jak jest to model, którego bardzo oczekuję, aby ukazał się w kartonie, oczywiście w skali 1 : 33. Może się kiedyś wreszcie doczekamy Wellingtona w barwach Coastal Command.

Pawelewap - dzięki za info o nowych modelach z Answeru. O Star 200, Jelcz - holownik, szczególnie ten drugi model bardzo mnie interesuje, ale pewnie opracuje go ten sam autor co Żubra 80, więc niestety skończy się pewnie na braniu w łapki i oglądaniu : (

 
14-09-13 22:39  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
kari   

... z MARIUSZA: "Nie zauważyłem liter kodowych."
... model autorstwa Marka P. to Wellington Mk.X należący do RAAF z literą kodową "Z" (jasnoszarą).
... dla zniesmaczonych pozostaje zielono-ziemisty z czarnym "brzuszkiem" brytyjski MM 10-11/1984 p. A. Karpińskiego (nie mylić z Military Model :-) lub Wellington ze sqn 304 także p. Marka



Post zmieniony (14-09-13 22:40)

 
15-09-13 08:53  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Sprawdziłem pólkę , nawet leży sobie MM 10-11/1984 p. A. Karpińskiego :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-09-13 12:34  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
FloggerB   

Czy w empiku również można spotkać tego Wellingtona ?

 
15-09-13 12:50  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
mondo   

W Empiku też leży:),cena okładkowa to chyba 17,99..

 
15-09-13 14:59  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zależy w którym emipiku , jak zwykle u mnie nie ma .
No a jednak . Pojawił się . Kolory jakieś takie jakby zabrakło czarnego tuszu.
Instrukcja jak w MPModel czyli skrooomniutko. Z wręg wygląda na prostą konstrukcję.
Coś z typu miło , odpoczynkowo , tanio a jak wyjdzie to się zobaczy. Po pomalowaniu lakierem podejrzewam ,że kolory byłyby ciekawsze.
Nie kupiłem.


--

Post zmieniony (15-09-13 16:42)

 
15-09-13 23:09  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
prezeswis   

Widzę, że nie wiecie jak to działa. W Warszawie (raczej na pewno i w całej Polsce) do salonów empik całą prasę dostarcza sieć Ruch, w tym i modele. To oni decydują co gdzie się znajdzie. A salony empik nie mają pola manewru, to co dostają to sprzedają. I nie ma możliwości aby za prośbą klienta złożyły zamówienie na dostarczanie do konkretnego salonu empik dany towar. Istnieje tylko możliwość kontaktu z działem obsługi klienta, w wtedy można zamówić sobie prenumeratę do mieszkania. Wiem bo wiązałem się umowami z tą spółką.

--
Zacząłem kleić najnowszy numer "Kartonowy Arsenał" /Spitfire Mk Vc Trop/ lecz nie dałem rady. Kontynuuje mój syn (10 lat).

 
16-09-13 19:51  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A ja kupiłem. Kolorystycznie takiej sparty nie ma, po prostu egzotyczne malowanie ale właśnie dlatego ciekawe. Dobrze rozwiązana kwestia odciskającej sie na poszyciu kadłuba i skrzydeł konstrukcji szkieletu, tzn. linie są delikatnie zaznaczone ale nie rzucają się w oczy. Można przy odrobinie chęci uplastycznić model nagniatając kratę od wewnętrznej części płatów. Sam samolot podczas wojny swoje zrobił, w internecie jest sporo zdjęć niezniszczalnych Wellingtonów, które wróciły na swoje lotnisko w opłakanym stanie, ale wróciły :) Jeśli go skleję to może pokuszę się o jakieś uszkodzenia. Reasumując dobra baza do stworzenia ciekawego modelu. Malowanie -kwestia gustu, ale cóż nad Birmą też walczyli i ginęli ludzie i to w niezbyt przyjaznych warunkach klimatycznych. W 2D mnie zadowala, zobaczymy co będzie jak sie go pocaiacha...

Błąd w malowaniu cz. 6 -mamy szarą plamę zamiast brązowej, aparatu przy sobie nie mam ale jeśli ktoś będzie przeglądał to błąd wykryje.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-09-13 20:36  Odp: [N] Answer/Kartonowy świat 1:50 - Wellington Mk X.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Guciu- a może pokusisz sie na relację ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024