FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 27Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 
30-07-12 09:45  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hej,

Nie wiem czy rozwiązałeś już ostatecznie problem nitowania kadłuba ale ostatnio kolega podesłał mi linka do artykułu Krzyśka Traczyka w którym pokazuje miedzy innymi patenty na nitowanie w samolotach Wojtka Fajgi, polecam:

http://www.modelarstworedukcyjne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=188:imitowanie-wypukego-nitowania&catid=37:techniki-modelarskie&Itemid=60

może się przyda :)

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
31-07-12 21:47  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wiesław, bardzo dziękuję za link. Bardzo ciekawe patenty, szczególnie te kulki do reballingu. Od kolegi Veterana z Kartonworku, dostałem do spróbowania nity w formie kalkomanii (też są w /w linku pokazane), za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Jak się ogarnę z robotą po wakacjach, to spróbuję te naklejkonity. Z kulkami do lutowania raczej nie będę próbował bo akurat maska działa jest trochę za cienka aby w niej wiercić otworki pod kulki, z pewnością przewiercałbym ją na wylot. Wypraska z plastiku jest zdecydowanie grubsza i tam lub na grubszym kartonie/tekturze ma idealne zastosowanie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
20-11-12 21:14  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jhradca. Co dalej. Jak długo mamy czekać. Może jakieś zdjęcia z budowy. Po za tym mam do Ciebie prośbę prywatną. Napisz na mojego e-maila : rykrol@wp.pl . Wtedy powiem o co mi chodzi. Pozdrowienia

 
21-11-12 20:07  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ostatnio zupełnie nie mam czasu na większe prace przy Wichrze. To co zrobiłem przy jednej armacie uzupełniam przy pozostałych. Nie ma więc sensu wstawiać identycznych w zasadzie zdjęć. Jak wszystkie będą w tym samym stanie to dołożę kolejne szczegóły jak zegary do namierzania działa, celowniki i podpory maski działa. Ponieważ te detale wymagają ode mnie dużego nakładu pracy trwa to dość długo. Jednak jednocześnie chciałem rozpocząć budowę wind kotwicznych, które są jednymi z ostatnich skomplikowanych mechanizmów do zrobienia (oprócz uzbrojenia przeciwlotniczego). Aby to zrobić zacząłem analizę planów dobrych jak mi się wydawało. I okazało się, że ze względu na konstrukcję wind i współosiowość elementów, rysunek wind w trzech rzutach to za mało, bo elementy zewnętrzne zasłaniają wewnętrzne a w szczególności ich kształt. Dostępne mi zdjęcia były albo zrobione od przodu albo z boku, żadnego w rzucie izometrycznym aby widać było dokładnie kształt stojaków wału wind. To co zdobyłem w necie przez trzy dni niewiele mi pomogło. Rozesłałem zatem kurendę do znanych i uznanych osób z prośbą o pomoc i uzyskałem zdjęcia po których zobaczeniu mało z kapci nie wyskoczyłem. A zatem następnymi zdjęciami będą raczej zdjęcia z budowy wind niż dział.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-09-13 09:38  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Minął prawie rok Panie jhradca..
Ostatnio widziano Pana na forum... :)
więc może już czas na jakąś aktualizację i ukończenie tego wspaniałego modelu?

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
10-09-13 10:49  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wystarczy nic nie robić a tu zaraz per "Panie" ;-) A tak zaczynając dygresją to ostatni wpis w relacji komarka nie jest czasem sprzed roku ? ;-) A zatem z szacunem : Panie Plewus bardzo dziękuję za zainteresowanie (ciągłe) a w szczególności za komplement w stosunku do Wichra, choć widziałem parę relacji, które bardziej na taki komplement zasłużyły. Cóż ostatnie dwa lata trochę m wywróciły życie zawodowe w sposób, który z jednej strony daje mi więcej wolnego czasu (nie mam stałego zatrudnienia) ale z drugiej strony ten czas jest trudny do sensownego zorganizowania, bo zależy od klientów, no jeszcze dochodzi kwestia roweru. Robota przy Wichrze zamarła na korzyść Hunleya, którego mogę robić z doskoku, w krótkich często niespodziewanych okresach czasu. Do Wichra potrzeba znacznie więcej czasu i miejsca. Hunleya właściwie skończyłem (jeszcze ostateczne malowanie) i jest niewielka szansa że uda się przed Przeciszowem. Potem wracam do Wichra bo uzyskam wolny czas kosztem przerwy od roweru.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-09-18 19:58  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Pacykarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No to Szanowny Panie mija 5 lat a Wicher w stoczni . Kiedy wypłynie na szersze wody??

--
http://tnij.org/pl_pcf

 
17-09-18 10:36  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dzięki za zainteresowanie. W stoczni rzeczywiście był nazbyt długi przestój ale to wynik zmiany zawodu na ten związany z moją największą pasją czyli rowerami. W sezonie na rowery czyli przez 8 miesięcy nie mam czasu praktycznie na nic a do tego wiadomo jak to jest na początku gdy trzeba pozyskać klientów. Poza sezonem muszę nadrobić w domu to co nie miało szans realizacji w sezonie. Jednak powoli wszystko się stabilizuje i czasowo i finansowo więc coraz bardziej chcę dokończyć najdłuższą (chyba) relację na tym forum nie mówiąc już o chęci klejenia w ogóle, szczególnie jak widzę mocno podwyższony poziom wydawniczy jak i wykonawstwa na wszystkich polskich forach.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (17-09-18 10:40)

 
17-09-18 12:18  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
janekg   

Czy to jest ten model zaczęty w 2005 roku,jeśli tak to "rekord" budowy murowany

 
08-12-20 12:21  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no to ja odkopię - coś, gdzieś, kiedyś?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 27Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024