FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
04-11-13 21:22  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Człowiek chciał tu zrobić miły i łagodny nastrój w świecie przepełnionym brutalnością i złymi emocjami, a tu go zwyzywają....szfak ludziom sie nie dogodzi ;)
Misiu czekoladowy, zdjęcia sa ciemne, bo model ten światło dzienne widział ostatni raz jak go GPM z drukarni odbierał, od tamtej pory zarówno do dłubania jak i fotografowania wyciągany jest po nocach...taka karma ;) Natomiast co do retuszu, hmhm, nie wiem co powiedzieć, oczywiście nie jest idealny, jest brudny tak jak reszta modelu i przez to, że kamuflaż jest ciapaty, ciapaty retusz wkomponowuje się w całość.
Miesięczna przerwa podczas której Wespezjan stanął na własnych kołach. W stosunku do tego co jest w wycinance elementy zawieszenia uległy pewnym uzupełnieniom i modyfikacjom. W sumie założenia zostały zrealizowane, za wyjątkiem braku łbów śrub w wycięciach w kołpakach kół nośnych – nie byłem w stanie zrobić takich małych, z kolei większe wycięcia byłyby za duże :P Pamiętałem o uwagach dotyczacych szerokości kół nośnych i wprowadziłem stosowne zmiany...mam nadzieję, że stosowne :)
Na zdjęciach przypomnienie jak to jeździdełko w ogóle wygląda i postępy w budowie. W chwili obecnej dłubię przy armacie.









--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-11-13 22:34  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak się publicznie przyznać, że właśnie teraz, w tym momencie, dłubie się przy armacie:-) A co Ci drzazga wlazła?:>

W ogóle kolega używa wyrażeń, które wzajemnie się wykluczają - "przerwa miesięczna" i "podwozie skończone":> Wiem, wiem, chodzi o relację, już nie będę, będę grzeczny:-)

Zaczyna wyglądać DEMONstracyjnie:-)

Skoro kleisz po nocach to już trzeciego małego demoniątka raczej nie będzie?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-11-13 08:21  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tylko jedno słowo - świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-11-13 12:47  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zapowiada się kapitalny model.

--
Pozdrawiam Darek

 
23-11-13 11:55  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Sam sobie zrób kolejne demoniątko, moje dwa mi całkowicie wystarczą ;) Nie wiem jak to napisać, aby żaden wygłodniały erotoman nie dorobił sobie swojej interpretacji...przy armacie, dziale, haubicy, elemencie uzbrojenia...prac ciąg dalszy ;)
Lecimy dalej z tematem. Ostatni czas spędziłem nad armatą i wszystkim co z nią związane. Samo działo zostało wzbogacone o kilka elementów typu nity, śruby i par innych detali, zmodyfikowałem przednią podporę lufy i sam zamek. Największym problemem, do którego nie zdecydowałem się podchodzić była podstawa działa. Całe ścianki boczne powinny być pochylone zamiast proste, nie zdecydowałem się jednak na wprowadzeni tej modyfikacji, gdyż obawiałem się, ze nie poschodzą mi się później odpowiednio wszelkie pokrętła i inne siłowniki. Po zrobieniu zdjęć wyszło, że retusz jest koszmarny...dziwne, wczoraj a w sumie to już dzisiaj w nocy był OK. ;) – spróbuję to poprawić.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-11-13 20:33  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Coraz mniej elementów pozostało. ;-)

--

Post zmieniony (23-11-13 20:33)

 
15-12-13 21:05  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zgadza się, coraz mniej...ale jednak jeszcze troche pozostało.
Udało mi się uzupełnić kilka drobiazgów na kadłubie i w przedziale bojowym. Niektóre z elementów zmieniłem w stosunku do tego co zawierała wycinanka, min. podporę lufy. W tej chwili jest bardziej zbliżona do oryginału i działa :)





P.S. Fotosik znowu odwala cyrki i nie odświeża fotek, brakujace pojawią się pewnie za chwilkę.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
15-12-13 23:05  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Widzę wszystkie 10 fotek i jest na co patrzeć.
Czekamy na kolejny rozdział ;-)

--

Post zmieniony (28-12-13 23:39)

 
28-12-13 11:31  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kolejny rozdział is coming ;)
Biorąc na warsztat Wespe od początku wiedziałem, że będzie problem z gąsienicami. Z jednej strony ich rozmiary są poza moimi możliwościami manualnymi, z drugiej jakoś nieszczególnie pasowały mi lasery. Jedne od E-10 już wszakże zepsułem przez nieumiejętną obróbkę. Trochę pomęczyłem Krystiana o to jak on to robi bo wyjścia już nie było – model stal gotowy na kołach, gąsienice hand made nie wychodziły – skalpel mi świadkiem, ze próbowałem i zacząłem obrabiać laserki. Na fotkach kilka kolejnych etapów klejenia i bohater finiszu, czyli mój sposób na aerograf ;) Generalnie lasery to nie taka prosta sprawa, fakt, że przyspieszająca pracę, ale ich obróbka aby jakoś wyglądały nie jest prosta.



--

Post zmieniony (28-12-13 11:32)

 
28-12-13 20:29  Odp: [R] Sdkfz 124 Wespe z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jako, że gąsienice zostały z jakimś tam skutkiem zamontowane, kilka detali zostało dorobionych czas na galerię końcową. Podsumowując model jest bardzo przyjemny w klejeniu i za wyjątkiem zbyt szerokich kół nośnych nie pamiętam innych problemów...a jeśli jakies były opisałem je w trakcie relacji. Wersja z wycinanki jest nieco uproszczona jeśli chodzi o detale, ale można to bardzo łatwo, bez szczególnych ingerencji w konstrukcję zmienić i dodać od siebie co nieco. Ostatnie trzy fotki, to bonusowe okrycie na zimne noce ;) Zapraszam do oglądania.






--

Post zmieniony (28-12-13 20:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024