FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 26Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
05-11-20 19:39  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Ładnie ,ładnie, to jest modelarstwo,pięknie
pozdrawiam

 
21-11-20 11:38  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie ponownie.

Działka „pościgowe” 76,2 mm przeciw torpedowcom. Z całej gamy kalibrów, te, jako jedyne pozostawiono (jedno z rewolucyjnych rozwiązań zastosowanych na Dredzie).





Poza renderami Stefana Draminskiego, korzystałem z tych prezentacji:
https://micromaster.co.nz/collections/featured-products/products/1-96-royal-navy-12-pdr-3-50-7-62-cm-18cwt-qf-mki

Teraz pozwolę sobie na nieco „osobistości”.

Do dotychczasowej rodzinki czworonożnych „niechcianych i znajdów”



Dołączyła znajda kolejna



Dodam, że niezwykle motywują mnie do utrzymania porządku na biurku modelarskim :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-11-20 14:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piękne wykonanie, Artystyczne rzec by można. Ale zwierzaczki jeszcze piękniejsze...😺 i słodkie. Szacun za piękne modelarstwo na najwyższym poziomie i za przygarnianie znajdek. Sam mam dwa kociory po przejściach.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
22-11-20 12:03  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,pierwszorzędne wykonanie ,ale tu widzimy gotowy "produkt" sporo tego miał na wyposażeniu Lufy to dedykowane czy jakaś Twoja kombinacja ,może zastosowałeś jakieś nowatorskie sposoby wykonania tylu elementów ,czy dziubałęś jak pancerniacy gąski ,element po elemencie az do takiego efektu Wszystko papier czy może jakieś inne tworzywa, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-11-20 18:36  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cieszy mnie Twój powrót, i do Dreada i do "nadawania" na forum :)
Bardzo ładnie to wygląda. Jedynie co, to zdjęcia mogły by być ciut większe. Ciężko dostrzec jakieś detale, a założę się, że ich wykonanie byłoby miłe dla oka :)

A co do kotka... It's fluffy.... Fllluuuuuuuffffffyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy xD

Pozdrawiam

--

 
22-11-20 20:48  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ktoś kiedyś powiedział, a inny zapisał, że naturze żaden "model" (Salomon) nie dorówna, ani detalem, ani retuszem :)
Podzielam to.

Lufy zakupiłem w GPM. Wszystkie papierowe detale pochodzą albo z zapasu koloru, albo z kartonu barwionego w masie. Ponadto użyłem druty miedziane i mosiężne. Poza retuszem, części kartonowe nie są malowane. Krążki kartonowe wycinałem sztancą 1mm oraz igłą 0,5 mm.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-03-21 12:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam Szanownych.

Mam pytanko do znawców tematu bunkrowania węgla do wnętrza, na okrętach okołodrednotowej epoki.

Dysponujemy poniższym zdjęciem załadunku węgla z barek.



Pytanie dotyczy sposobu "ładowania" węgla,
1) czy wysypywano go z worków na pokład, a następnie zgarniano do otworów kanałowych (bunkrowych),
2) czy też worki wprowadzano do otworów i tam je opróżniano?

Pytam dlatego, że mam w zamyśle "improwizację" bunkrowania przy jednym z żurawi węglowych okrętu.

Macie jakieś informacje lub zdjęcia w tej sprawie?
Z góry dziękuję.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-03-21 13:28  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Na bunkrowaniu węgla za bardzo się nie wyznaje, ale za mogę pozachwycać się działami, mega: ], btw też korzystać czasem z renderów druku 3d. Zazwyczaj są bardzo zdetalizowane i rozwiewają wiele wątpliwości.

 
03-03-21 13:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jest link z opisem, ale on na rosyjski, jak tłumaczyć to wszystko zrozumiałe.
https://flot.com/publications/books/shelf/seamanship-4/22.htm

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
03-03-21 14:24  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki Das.
Z tego co udało się przetłumaczyć (w miarę poprawnie) wynika, że:
1) worki były wprowadzane do ładowni okrętu i tam wysypywane,
2) dla zachowania czystości pokładów, rozkładano plandeki wokół otworów-kanałów bunkrowych,
3) podczas załadunku zalecano zamykanie wszelkich okien, blindklap i wywietrzników w celu uniknięcia zapylenia wnętrza okrętu,
4) załodze zalecano szczelne okrycia i smarowanie miejsc otwartych wazeliną lub innym tłuszczem (lepiej było zmyć pył).

Pamiętam z literatury dotyczącej podróży rosyjskiej II eskadry wiceadm. Rożestwienskiego pod Cuszimę, że okręty były całe załadowane węglem, nawet na pokładach, wszystko było czarne i zapylone, marynarze też :) Zdarzały się przypadki "zejścia" z powodu duszności itp.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 26Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024