FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 26Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
22-09-15 22:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

No nareszcie!
Kończ Waść, bo się nie mogłem doczekać.
Żałuję, że nie mogłem być w Przeciszowie.

--

Post zmieniony (06-12-15 21:13)

 
23-09-15 06:05  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miło było poznać w Przeciszowie i zobaczyć Bismarcka. Teraz chętnie obejrzę finisz Dreda :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
23-09-15 11:26  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Art w książce o HMS "Queen Mary" z wydawnictwa Kagero jest całkiem nieźle rozrysowany schemat sieci przeciwtorpedowych na bliźniaku. Owszem okręty się nieco różniły ale głownie od pokładu głównego w górę. Układ sieci był lub mógł być identyczny.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
05-04-16 16:03  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam
Art , wygrzebuję z czeluści forum ....ponieważ zamierzam zrobić trzecie podejście do Dredzia...:( jak tam postępy prac?

--

 
06-04-16 08:13  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jakub, może właśnie przydało by się towarzycho. Po pierwsze, byłoby raźniej, pro drugie prace znów by ruszyły. Niewiele zostało do końca, ale wciąż głowę sobie zawracam nowymi "odskokami".
Ruszaj z budową, ja pewnie ruszę też.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-10-20 23:37  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Szanowanko Szanownym

…a budowa miała trwać roczek, tyle co oryginał Dreda Jackie Fishera.

Życie jednak swoje. Strzeliło wiosen siedem.

Od kilku lat model jest spakowany w pudle. Ciekawe, czy jeszcze tam test ;) no i w jakiej kondycji.

Zanim go wytargam, poskładam to, co się da, poza kadłubem, czyli: łodzie, reflektory, działa itp. Postaram się z czasem pozamieniać zdjęcia z początku relacji na fotosikowe.


Łodzie okrętowe.

Niemal wszystkie wykonałem od podstaw z kartonu barwionego w masie, z którym bardzo lubię pracować.










Szukałem gotowych np. laserowych gretingów, ale mi się nie udało, postanowiłem więc wykonać je sam:



Poobkładałem poszycie łodzi plankami:



Sposób na centryczność wybijania otworów:




Łodzie okrętów wojennych nie miały oczywiście za zadanie ratować „rozbitków”, ale pełnić, każdy ich rodzaj, istotne i dedykowane funkcje.

Wiele informacji na ten temat można znaleźć tutaj:
http://santisimatrinidad.jun.pl/printview.php?t=361&start=8&sid=c44ce15fafced0e211857d0450d9b4e8
oraz tutaj:
http://santisimatrinidad.jun.pl/viewtopic.php?t=143

W budowie pomagała mi ciekawa strona plastikowców i pewnie w budowie wielu detali będę jeszcze z niej korzystał:
https://micromaster.co.nz/

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-10-20 00:00  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć Art, bardzo się cieszę, że kontynuowałeś pracę nad Dreadem, będę oglądać z zainteresowaniem. Powodzenia.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
24-10-20 00:09  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wspaniale wyglądają te szalupy, kutry i łodzie.
Warto zauważyć różnicę między łodzią ratowniczą a ratunkową, bo to nie to samo. Ta pierwsza służy do ratowania rozbitków z innych statków i okrętów, a druga do ratowania własnej załogi z katastrofy, kiedy już okręt tonie. Dlatego szalupy / łodzie ratunkowe są dużo większe i wyposażone w niezbędny zapas do przeżycia. W każdym razie w dzisiejszych czasach, bo kiedyś być może inaczej do tego podchodzili.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
24-10-20 00:15  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wierzę. Art wrócił do Dreda. Doczekałem się w końcu.
Łodzie fantastyczne.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-10-20 12:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Łodzie są cudowne!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 26Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024