FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 26Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
10-09-13 11:34  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A to jest zdjęcie prawdziwego okrętu, czy modelu ?

 
10-09-13 11:38  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pionowy?? ;)

 
10-09-13 12:42  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki za tą wymianę informacji. To właśnie, Wasze głosy, wskazania, dokumenty i podpowiedzi, cenię sobie najbardziej w relacji – taki jest jej sens.

Zadaliście mi „ćwieka” z tymi czerwonymi pasami. Nie ma problemu z ich przyklejeniem (w Bisie też je wykonałem, tylko że w kolorze czarnym). Ale czy one faktycznie były na Dredzie i czy miały czerwony kolor?

Kolejna sprawa dotyczy tych okrągłych otworów do „bunkrów” węglowych w pokładzie (zwłaszcza ich dekli). Czy były one płaskie, ryflowane (kratka przeciwpoślizgowa) czy też miały otwory?
Dekle widać na poniższym zdjęciu (te z przytoczonego modelu zbyt wystają ponad pokład)
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:HMSDreadnoughtAftTurrets.jpg

Rzecz oczywista, że nie będę się wzorował na innym modelu czy renderach, punktem są wyłącznie fotografie oryginału lub analogów (innych okrętów z epoki).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-09-13 13:43  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kolego Spychacz, niestety nie był :-), to część barbety, widać to na tej fotce:
http://www.museumsyndicate.com/images/6/57087.jpg
fotka przedstawia wieżę boczną Dreda, więc część ta jest skośna zgodnie z krzywizną pokładu, wydaje mi się że było to jakiś element uszczelniający między pokładem a barbetą.
Dekle bunkrów węglowych na 100% nie wystawały ponad pokład widać to na poprzedniej fotce i na pewno były podobne do dzisiejszych dekli studzienek ulicznych, nie miały otworów bo woda zalewała by bunkry węglowe.
Pozdrawiam

 
10-09-13 14:22  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie miały otworów?? Na przywołanej przez Was focie http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/HMSDreadnoughtAftTurrets.jpg pod lufą widać te dekle. To co to jest na nich?? Chodzi mi o te czarne cosie. Jeden centralny duży i dookoła małe. Mi to wygląda na otwory.

 
10-09-13 14:30  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:51)

 
10-09-13 14:33  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dopiero dzisiaj zauważyłem, że Art walczy z DREADNOUGHT'em. Powodzenia, podglądam i rozglądam się za Cataliną.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-09-13 14:50  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

To nie są otwory a takie kwadratowe wypustki jak na granacie :-)




-otwory do otwierania są dwa, to te małe czarne na tych kwadratach.
Pozdrawiam
edit:
alabama dał doskonały przykład :-)

Post zmieniony (10-09-13 14:51)

 
10-09-13 15:34  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Super materiały masz Darecki. Dzięki.
Teraz musimy jeszcze rozpracować te uszczelnienia przy burtach nadbudówek na styku z pokładami.
Były paski? Czerwone, czarne? Czy tylko listwa drewniana wzdłuż styku (?)
Powolutku dojdziemy. Jest czas.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-09-13 11:00  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Łączenie ścian z metalowym pokładem było realizowane kątownikiem 3 calowym poprzez nity i zakryte również 3 calową dechą(grubość desek pokładu) wzdłuż nadbudówki, podobnie było wokół barbet, tyle że łączenie do pokładu było nitowane a do barbet śrubowane.
Myślę że żadnych kolorowych pasków wokół nadbudówek i barbet nie było, nie widać tego na żadnych zdjęciach ani Dredzie ani późniejszych okrętów typu Invincible.
Być może wprowadzono te paski później na okrętach liniowych typu Lion , spotkałem się z nimi tylko na modelu Queen Mary którego fragment przedstawiłem na fotce wcześniej.
Więc do dzieła !!! i Pozdrawiam.

Edit:
znalazłem jeszcze coś takiego z HMS Indomitable, dolna fotka, wygląda na ciemny pionowy kolor , nie wiem co o tym myśleć :-) :
http://elearning-phys.uni-sofia.bg/~a_tzonev/Arm_pen/British%2012-45%20(30_5%20cm)%20Mark%20X.htm

Post zmieniony (11-09-13 11:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 26Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024