FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 26Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
06-03-21 09:55  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Jan Olfan   

Ze zdjęć i opisów które ja znam, wynika raczej, że węgiel był wysypywany na pokład i spychany do otworów. A gdy bardziej się spieszyło załoga równocześnie nosiła węgiel w workach i koszach po schodniach i korytarzach, i wówczas faktycznie był wysypywany w bunkrach. Ogólnie była to czarna robota ever, nawet całe wieże artyleryjskie przykrywano pokrowcami, ale fakt, że była to robota dla setek ludzi przez wiele godzin, a sprzątanie pewnie drugie tyle - pucowanie, pranie,,, Przekleństwo.

 
15-12-21 13:19  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak już mamy sezon na świąteczne porządki to pozwolę sobie zdmuchnąć trochę kurzu z tej relacji :)

Arturze, jak postępy? :)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
16-12-21 08:37  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Model jest ukończony w około 95%, może uda się przed Sylwkiem, taki jest plan.
Dzięki za zainteresowanie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-12-21 14:59  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak koniec i początek to wypadałoby Vanguarda zrobić :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-12-21 16:24  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć Art, miło było poznać na żywo. Tak zrozumiałem że relacje z budowu nie będę, ale bardzo czekam na galeria końcowe, czy zobaczymy model jak będzie gotowa? Czy to zostanie tajemnica?
Pozdrawiam.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-12-21 08:42  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Aleksandrze, również byłem rad, że osobiście poznałem tak zacnego modelarza kartonowego.
Ależ oczywiście, galeria modelu tuż tuż. Muszę tylko dogadać się z fotosikiem, bo coś się ostatnio zaciął.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
01-01-22 18:22  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie.
Założeniem było, iż model uda się wykonać w terminie budowy oryginału tj. 12 mc i jeden dzień.
Było bardzo blisko, ale życie podyktowało inny scenariusz, czyli tzw. standard ;)
Teraz też o jeden dzień przeciągnąłem, ponieważ model ukończyłem wieczorem 31.12.2021 r.

Wpierw chcę przekazać wielkie podziękowanie dla projektanta, Pana Zbigniewa Sałapy z Małego Modelarza. Opracowanie ma w sobie spory potencjał, o czym świadczy fakt wielu realizacji, w tym rewelacyjne wykonanie Dreda przez Aleksandra vel Das79pl.

Niemal każdy model traktuję jako prezentację wielu wątków, zarówno historycznych jak i technicznych, które – co przyznaję – rzadko występowały jednocześnie (zwłaszcza te ostatnie). Owszem, może być to traktowane jako zarzut, ale budując model i odkrywając jego zakamarki, chcę je po prostu utrwalić. W ten sposób model nabiera cech osobistego i autorskiego charakteru.
Na usprawiedliwienie takiego podejścia w obecnym modelu niech będzie anegdota z działalności admirała Johna Fishera - wielkiej osobistości w ówczesnej Royal Navy.

Otóż wprowadzając wiele reform w skostniałej od Trafalgaru, „Królowej Mórz”, gdy podczas wizytacji okrętu zauważył niechęć do wdrażania zmian przez jego dowódcę, niemal jednocześnie nakazał wydawanie szeregu poleceń nakładających się na siebie i czasem wzajemnie sprzecznych, a biedni marynarze uwijali się jak w ukropie, ku przerażeniu ich dowódcy.

W ten sposób więc mogę wytłumaczyć wiele „zasygnalizowanych” wątków w modelu, zwłaszcza po stronie bakburty.
I tak na przykład jednym z wprowadzonych epizodów jest umieszczenie na śródokręciu tarcz strzelniczych użytych w sierpniu 1907 r. do prób celności artylerii głównej w czym zainspirowała mnie ta fotografia




Przez cały okres budowy towarzyszyła mi lektura rewelacyjnej książki Roberta K. Massie pod tytułem, a jakże, „Dreadniought”. Mimo, że na blisko 1000 stron tekstu, o Dredzie traktuje tylko jeden niewielki rozdział, to sposób prowadzenia narracji, podawanych anegdot i szkiców biograficznych postaci z epoki drugiej połowy XIX wieku, nie ma sobie równych, no może poza Barbarą Tuchman.
Bardzo Wam polecam tego autora.





Pozwólcie, że przywołam też moje dobre duszki, które jako maluchy pojawiły się w czasie tej długiej relacji, a teraz są już dorosłymi futrzakami



Na koniec pragnę podziękować pewnemu tajemniczemu jegomościowi tj. Bartkowi vel „Kwiatek”, z którym spędziłem wiele godzin omawiając realizację budowy okrętu i który skutecznie dopingował mnie do jej ukończenia.

Dziękuję również Mariaszkowi za pomoc we wskazaniu ścieżki hostowania zdjęć.

Tak więc aby coś nowego rozpocząć, powinno się inne zakończyć. Takoż też czynię.


Teraz zapraszam Was do galerii.








ps. zmian linków do zdjęć na "większe"

Post zmieniony (05-01-22 15:49)

 
01-01-22 19:07  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i pozamiatane !!!!!!!!!!!! Petarda. I to tylko Mały Modelarz

--

Post zmieniony (01-01-22 19:08)

 
01-01-22 19:51  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dobra, to ja se pójdę w kącik i pochlipię troszkę...
piękny kawał kartonu!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-01-22 20:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po prostu zatkało mnie.Brak mi słow.Gratulacje Art.Normalnie arcydzieło.

--

Post zmieniony (01-01-22 20:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 26Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024