FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 26Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-09-13 17:48  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Art, uważaj na wycięcia w burtach pod barbety wież bocznych artylerii głównej - są za duże, wycięcia pod wszystkie wieże na pokładzie też są za duże. Kluzy kotwiczne (środek) nie pasują wcale. To najpoważniejsze babole w tym opracowaniu. Był też jakiś zonk z nadbudówką śródokręcia... Jest jeszcze parę baboli - jak coś to pisz.
Coś długo MM-owi zajęło wydanie erraty z tą wręgą ;) A wystarczy zeskanować i powiększyć ją (zachowując proporcje) tak, by po druku miała 12 cm mierzone na wodnicy.

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
03-09-13 17:48  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,też chodził za mną, nawet wyciąłem wręgi,tylko w mniejszej skali więc będę obserwował na bieżąco,pozdrawiam Marei

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-09-13 17:57  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Stresu chyba nie ma, można kleić z kilku wycinanek. I to mi się podoba :)

 
03-09-13 19:44  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A własnie oglądałem w e sklepie wydania MM i sie zastanawialem co wybrać na ... przyszłośc po taniości , zasiadam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-09-13 20:56  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pełen zaskok dla mnie jeżeli chodzi o wybór tematu, ale uzasadnienie, że akurat ten okręt tu i teraz bardzo przekonywujące. Art masz komfortową sytuacje, bo nie ma problemu przy cenie tego modelu z ewentualnym dokupieniem kolejnej wycinanki, gdy będzie potrzeba korekty części. Koniec wakacji, więc czas na nowy kartonowy serial, oby tylko nie trzeba było czekać zbyt długo na kolejne odcinki : )

 
03-09-13 21:02  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thnx za odpowiedź.

 
03-09-13 22:29  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Dołączam do kibicowania.

W zamierzchłych czasach, w czasopiśmie Morza Statki i Okręty, w numerze 1/99 był artykuł o HMS Dreadnought z kilkoma zdjęciami z czasu budowy i kilkoma przedstawiającymi wyposażenie pokładu, a także cała historia okrętu, z wszelkimi zmianami i modernizacjami.
Może ci się przyda...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-09-13 23:10  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo dziękuję za ciepłe przejęcie początku budowy.
Faktycznie, druga część tytułu relacji może być myląca, ale te parę moich zdań ze wstępu, wszystko wyjaśnia.
Oczywiście, że zamierzam skończyć budowę tego okrętu, a z Waszą motywacją, na pewno się to uda.

Dziękuję również za ostrzeżenia dotyczące niespodzianek w tym opracowaniu.Zazwyczaj staram się wszystko wiele razy przymierzać i to na kilka ruchów do przodu. Może uda się więc uniknąć wpadek.

Ktoś z Was zaproponował ustawienie obok siebie, dla porównania: kadłubów Dreda i Bisa. Z pewnością niebawem to uczynię. Sam jestem ciekaw ich proporcji.
Co do renderów, no cóż, fajnie się je ogląda (mam ten numer Okrętów z Dredem) ale przecież zawsze jest to kalka fotek oryginału. Staram się więc wzorować przede wszystkim na nich właśnie.

Rafael, zapewne nie tylko ja tak mam, że 80% powodzenia w budowie modelu, a tak w ogóle we wszystkich realizacjach, ma zaangażowanie emocjonalne oraz zgłębianie okoliczności w jakich działał budowany obiekt. Tak się składa, że bardzo lubię historię, stąd dodatkową frajdą jest „odgrzebywanie” dziejów , w tym przypadku okrętu i ludzi, którzy tak wielce zaważyli na losach ówczesnej Europy.
Oczywiście, jak dobrze wszystko się ułoży, sporządzę prezentację i opowiem Wam o kolejnej mojej PRZYGODZIE podczas wspólnego, kiedyś tam, spotkania.

Tymczasem prace dynamicznie postępują. Zakończyłem dzierganie podposzycia i zacząłem wstępnie przymierzać poszycie dna i burt. Wydaje się, że wszystko dobrze pasuje... ale, coby nie zapeszyć



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-09-13 08:54  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Art mam takie pytanko. A jaki pokład zamierzasz zrobić? Ten co jest w wycinance czy raczej będziesz z nim coś kombinował? Bo z tego co pamiętam to szerokość narysowanych desek w wycinance jest nieco za duża.

 
04-09-13 10:11  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Art , a co Cię skłoniło do takiego podposzycia ? Przy bisie jakoś nie chciałeś tej metody .
Andreas

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 26Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024