FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-10-13 20:48  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Może tutaj coś znajdziesz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-10-13 21:25  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Dzięki Ostoja. Mam te foty chyba z innej stronki, ale może komuś jeszcze się przyda. Też były spakowane. Jak ktoś chętny to mam też książkę po rosyjsku (111 stron). Niestety nie znam rosyjskiego. Przeglądam tylko obrazki :-) Z kształtu tej owiewki (tj. jej wysokości) wnioskuję, że te "skrzyneczki" pod poszyciem są nieco podniesione. Zastanawiam się w jakim kolorze je zrobić. Te siłowniczki pod skrzynkami też będą nieco widoczne. Patrząc na odcienie zdjęć czarno-białych podejrzewam że szary kolor może być właściwy.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
29-10-13 22:26  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Są dwie opcje możesz zrobić wieżyczkę otwartą i wiszące taśmy z "amonitami" jak - jest w na zdjeciu w książce samoloty bombowe 2 wojny światowej z serii biblioteczki skrzydlatej polski.
To piękny rosyjski odpowiednik Karasia- mam 2 MM - dobrałem pięknie kolorami i jednego z wydawnictwa Trikrabki .
To mój ulubiony MM mam do niego sentyment - dobrze sklejony się wszystkim bardzo podobał .

 
30-10-13 19:42  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Postanowiłem "zwyczajnie" zamknąć wnękę. Patrząc na zdjęcie od lewej na poprzednim poście i ewentualnie środkowym wygląda to jak zachodzące na siebie w miarę szczelne blachy. Te skrzyneczki i siłowniczki nie powinny być widoczne. Zdjęcia niedługo.

Można rozwinąć temat tych amonitów? Pojęcie dla mnie nowe. Mile widziane foto z tej książki Skrzydlatej Polski.

Czy chodzi o sytuację jak poniżej ze zwisającą amunicją? :-)


--

Post zmieniony (30-10-13 19:49)

 
30-10-13 21:53  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Tak to jest to samo zdjęcie co w książce - samoloty bombowe 2 wś
amonity - taśmy - tak na to mówię - a książkę masz czy pożyczyłeś - widzisz pamiętam -

Jest jeszcze rosyjska bardzo gruba i piękna monografia tego samolocika - mam ale gdzieś jest zasypana w moich zbiorach i nie mogę od 2 dni poszukiwań sobie przypomnieć.
Naprawdę się napracowałem ,żeby złożyć jeden egzemplarz z ładnymi kolorami khaki i niebieskim - albo jeden albo drugi paskudnie wydrukowany - takie czasy były wtedy w Polsce i poligrafia też taka była jak była.

Post zmieniony (30-10-13 22:00)

 
31-10-13 09:53  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Paweł napisał: Mam te foty chyba z innej stronki,

Tam nie tylko są fotki, są też dość szczegółowe rysunki do ściągnięcia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-10-13 11:50  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Ostoja przyznaję że foty to rzeczywiście nietrafne określenie. Modellot książkę wypożyczyłem w wersji elektronicznej. Plik ma nazwę "Su-2 Armada". Pewnie masz to samo.
Cieszę się że tak zacni Modelarze zaglądają do mojej relacji :-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
11-11-13 12:28  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Poniżej zdjęcia z widokiem na wnękę dla karabinu. Przykleiłem również szkielet centropłata. Nie lubię takich wiotkich żeber, więc aktualnie wzmacniam je kawałkami tektury umieszczonymi pomiędzy nimi. Trzeba było również nieco doszlifować krawędzie segmentu z gwiazdą przed połączeniem go z segmentem kabiny strzelca. Nie przylegały dobrze do siebie.



--

Post zmieniony (11-11-13 12:32)

 
20-11-13 21:18  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Poniżej foto dla częściowo już usztywnionego centropłata. Nie podoba mi się pominięcie wnęki kół w skrzydle. W oryginalnym opracowaniu wnęki są wyróżnione kolorem czarnym w płaszczyźnie skrzydła. Mimo, że generalnie model będzie klejony wg zamysłu autora, postanowiłem wyciąć wnęki w skrzydłach i osadzić je głębiej. No może dorobię "amonity" spełniając życzenie Modellota ;-) Muszę nieco podciąć dźwigary, żeby zmieściły się wnęki. Zacząłem kleić również koła. W przypadku tego modelu będą z tektury. Jakiś czas temu miałem okazję wypróbować czarną modelinę w roli opony. Po wyszlifowaniu uzyskuje się ciekawy mat. Postaram się dodać foto przy następnym wpisie.



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
20-11-13 21:49  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Fajnie to Ci wychodzi ale...kolory :/ Nie dziwie się że są jakie są, ale może warto było się pokusić o przeskanowanie tego modelu a następnie przerysowanie i pokolorowanie?

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024