FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 19Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  -> 
11-10-15 20:22  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Darecki - dla mnie w zupełności wystarczy errata.

Zgadzam się z tym, że każdy popełnia błędy. Cały czas wskazuję co można poprawić, nie wytykając palcem. Kongo sobie sklejam. Poradziłem sobie z błędami i jestem coraz bardziej zadowolony z modelu od linii pokładu. Zatem nie irytujmy się, lecz konstruktywnie podejdźmy do problemu.

--

Post zmieniony (11-10-15 20:25)

 
11-10-15 21:40  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Na pewno do modelu będzie dostępna errata. W jakiej postaci (całe dno czy 4 elementy) decyzja zapadnie za kilka dni.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
11-10-15 23:21  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Ja mam pytanie do moderatorów, czemu ten wątek nie jest zamknięty ? bez znaczenia kto ma racje kto nie, wszystko co merytoryczne zostało już napisane, zostają tylko emocje . kompletnie bezsensu.

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
12-10-15 00:25  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

JKorat, bo (z mojego moderatorskiego, a przy okazji subiektywnego punktu widzenia) dyskusja jeszcze trzyma poziom, nikt nikogo nie lzy i nie wyzywa, a mimo pewnych emocji, temat jest rozwojowy, bo pojawiaja sie kolejne mozliwe rozwiazania problemu. Pewnie gdyby po pierwszym wpisie Syjka pojawila sie deklaracja wydawcy, dalszej dyskusji juz by nie bylo... Tak wiec spokojnie, dziekuje za obywatelska czujnosc. Z mojej strony moge zapewnic, ze regularnie tu zagladam i jesli dojdzie do jakiegos przegiecia, to blokady, nozyczki i bany pojda w ruch...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
13-10-15 10:29  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale rozpaczliwe otwieranie czegoś co jest nieczynne, nie jest gotowe to w wielu przypadkach u nas norma, nie chodzi tu o medialny matrix-kreowanie rzeczywistości która nie istnieje tylko pragmatyczne osiąganie namacalnego celu a że jak widać pokład nie trzeba przycinać, dobrze, tylko można spytać retorycznie: no i co z tego? Czy tak przycinać ktoś w tym modelu jeszcze będzie chciał i zamierza? Jaki to ma sens dla modelu seryjnie wydanego? Jak dotychczas ostatnia odpowiedź wydawcy dała sensowny konkret.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
13-10-15 12:25  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Wtrącę się, trochę nie na temat. Panowie (niektórzy)! Litości! Nikt nie musi po mistrzowsku władać naszym językiem, bo sam popełniam błędy, ale warto przeczytać czasem swój post przed wysłaniem i poprawić to i owo. Nie chodzi mi tu BYNAJMNIEJ o "z" zamiast "ż".
:)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
13-10-15 12:35  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sven napisał: Walczę z tym przerysowanym komputerowo z MM, tam są takie błędy że te tutaj opisane to bułka z masłem [dotyczy „Ark Royala” z MM].

Jako autor oryginalnego modelu „Ark Royala” (wydanego lata temu) na wszelki wypadek informuję, że za błędy powstałe po przerysowaniu moich rysunków na komputerze należy winić nie mnie, tylko pana Staszałka, który bez uzgodnienia ze mną (sic!!!) wprowadził korekty (zmienił wymiary niektórych części, zwłaszcza szkieletu).

 
13-10-15 12:49  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Akra, nie wiem jak to wyglądało w oryginalnym starym wydaniu (mam je też, nie porównywałem) ale widzę że model został przerysowany bez żadnej próby jego sklejenia po przerysowaniu. Najgorzej jest na rufie, ale mam już na to koncepcję. Jednak w tym przypadku sama pierwotna koncepcja ostatniego, rufowego, łukowatego górnego odcinka burty przy końcówce pokładu jest błędna, ponieważ łączyła się ona płynnie pod ostrym kątem pod pokładem na rufie a nie była po prostu pionowym kawałkiem poszycia jak to było w późniejszych lotniskowcach choćby typu Colossuss. Co ciekawe nie pasuje ta koncepcja do przekroju wręg na rufie, które są pod kątem. Ale po przeanalizowaniu zdjeć jednostki orygianalnej wiem już jak to zmodyfikować, nie będzie to trudne.
Ogólnie jak dotychszas wszystkie błędy w poszyciu burtowym byłem w stanie poprawić i jest OK.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
13-10-15 12:52  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Akra - ja twoje opracowanie Ark Royala skleiłem zaraz po ukazaniu się w 1990 roku i chyba wszystko pasowało bardzo dobrze, bo zważywszy, że był to mój pierwszy kartonowy model okrętu w życiu to musiał być bardzo dobrze opracowany, że udało mi się go skleić. Mam go do tej pory, tylko, że nie za bardzo się nadaje do pokazania, bo klejąc go byłem dzieciakiem i potem służył jako zabawka - brał udział w kilku inwazjach i przeżył kilka bombardowań, ale do dzisiaj trzyma się dobrze ;-)
Co za czasy, że komputerowe przerysowanie wychodzi gorzej niż ręczna robota ;-)

A wracając do ZUIHO to powstało tu małe zamieszanie z identyfikacją co jest a co nie jest poprawne w tym modelu.
Syjek wspominał, że burty mu pasowały, nie wiem jak pokład, czyli wychodzi na to, że tylko to nieszczęsne poszycie dna jest za krótkie a reszta pasuje do siebie, czy tak?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
13-10-15 13:13  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i widać ze drukarnia też swoje 3 grosze dorzuciła do pokładu , szkoda ;(
zastanawia mnie dlaczego części szkieletu zostały przycięte o różne długości , 1,5,mm , 1,2 mm , i 3,5mm .Po tym skracaniu szkieletu pod pokładem powinien sie pokazać biały pasek skoro pokład nie był skracany. I jeszcze jedno pytanie , czy podpory pod pokładem lotniczym z przodu i tyłu jeśli będą przyklejone na swoich miejscach nie wyjdą pod kątem \ / ?

--

Post zmieniony (13-10-15 13:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 19Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024