FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 19Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
11-10-15 13:19  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Janisz - mam ten model. I nie nazwałbym tego rysunku planem generalnym. To jest niewielki rysunek poglądowy na którym nic nie widać poza sylwetką okrętu i zaznaczonymi kilkoma częściami. Widziałeś plan generalny w Shinano od Model Hobby? Jeśli masz ten model to porównaj z tym co serwuje Answer. Dokładne plany generalne w modelach okrętów jak w Shinano były normą w późnych latach 90. W ogóle mam wrażenie, że w dobie odręcznego rysunku technicznego warstwa teoretyczna modelu była staranniej opracowywana. Ale to temat na inną dyskusję. Choć i tak jest postęp bo w Kongo była tylko wkładka wielkości połowy B4 z sylwetką okrętu, bez żadnych oznaczeń.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
11-10-15 13:27  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Syjek, wspomniana przez Ciebie metoda może być najlepszą ze wszystkich. Może. Wszystko zależy od kształtu dna. Niekiedy (mówimy o zbyt krótkim poszyciu dna) wspomniana najprostsza część środkowa z jakimś naddatkiem nie pozwoli dopasować się z poszyciem z obu stron. Chodzi mi o takie coś: Oczywiście wyolbrzymiłem proporcje, żeby było jasne o co biega.

W przypadku kiedy poszycie jest generalnie za długie, taka metoda, czyli klejenie od końca i od przodu może być bardzo dobra. Przesunięcie względem wręg spiętrzy się do np 2mm z każdej strony zamiast 5mm, jakby było zaczynając od przodu lub tyłu. I tak minimalnie przycinamy ostatni element przed środkową częścią i git.

Niemniej najlepiej jest gdy wszystko pasuje. Stwierdzenie banalne ale dla nas kluczowe. Przekonałem sie, że można to osiągnąć, patrz: niszczyciele MacGregora, choć niektóre opracowania już leciwe to z tego co pamiętam poszycie dna składało się jak klocki lego.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
11-10-15 18:17  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

No to teraz Darecki pojechałeś...
Skoro chcesz w ten sposób - Ok, dostosuję się do twego poziomu.

Tak, tu nie chodziło o sklejenie modelu, ale aby Ci dowalić.
Wreszcie mnie rozszyfrowałeś!!!
Ja nawet nie zacząłem sklejać modelu, tylko tak udaję.
Marzę o tym od zawsze, aby Ci dowalić i teraz się nadarzyła okazja.
Z góry założyłem pół roku temu, że zrobię Ci aferę - uwielbiam to.

Nie ma żadnych błędów w twoim modelu ZUIHO, to że mi coś tam nie wyszło to tylko moja wina, nie oszlifowałem szkieletu (fiu, fiu, ..., a skąd ty o tym wiesz?), nie od tej strony zacząłem oklejać dno itp.
Żaden ze mnie modelarz. Dno i kilo mułu.

Generalnie Ty nie robisz błędów - to modelarze nie potrafią sklejać Twoich projektów.
Jesteś jednym z najlepszych projektantów modeli kartonowych, a ja/my modelarze pokazujący Twoje błędy nie jesteśmy na tyle zdolni i godni, aby sklejać Twoje modele.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo za taką postawę wielki autorze.

To tyle ode mnie w tym wątku.
Powodzenia życzę wszystkim sklejającym ZUIHO i inne modele tegoż autora.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
11-10-15 18:33  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obydwaj jesteście siebie warci.
Edit:- dlatego że jeden nie dopuszcza myśli że mógł popełnić błąd sklejając model wg. swojego doświadczenia a drugi że nie dopuszcza myśli że popełnił błąd przy rysowaniu tego modelu.

Rozumiem Darecki że teraz zwrócisz mi pieniądze za źle zaprojektowany model który nieopatrznie zakupiłem?
W końcu Ty też ponosisz za to odpowiedzialność.
Po raz ostatni napiszę - sam się podjąłeś sklejenia modelu prosto z wycinanki w celu udowodnienia nam że syjek popełnił błąd a Ty tu obciąłeś, tam skróciłeś szkielet i piszesz że się jednak DA. Tak DA się ale po Twoich przeróbkach. Naprawdę tego nie widzisz? Nie czujesz tej j....j różnicy?

Ktoś tu na tym forum miał fajną sentencję pod podpisem.
Leciało to mniej więcej tak: nigdy nie dyskutuj z głupim człowiekiem bo w czasie każdej dyskusji sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..... tak zaczynam odbierać ten wątek.
Szkoda po prostu prądu.
Idę sklejać fajniejszy model ale nie Twój.

--

Post zmieniony (11-10-15 19:16)

 
11-10-15 18:36  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Darecki, normalnie rozwaliłeś system.
https://www.youtube.com/watch?v=7-3TQLTzj9I

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
11-10-15 18:56  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Każdy popełnia błędy, ale jeśli przyjmuje się papuaską taktykę "robienia w bambuko" poprzez cięcie maczetą bambusa by go dopasować i pokazać że się da nawet jeśli ma to pociągnąć karkołomne cięcie niemal wszystkiego to cóż...jaki ma to cel? Rozwiązanie problemu wyrobu seryjnego? Jeśli jest pomyłka, skupić się po prostu na tym jak to naprawić, jak uniknąć błędu na przyszłość a nie ściemniać i robić z siebie świętego nieomylnego będącego ponad bezmyślnym odbiorcą bo to sensu nie ma żadnego i jest tragikomiczne. Niemniej jednak każde sensowne rozwiązanie problemu jest czymś więcej niż oczekiwanym a na pewno dużo uczy na przyszłość.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
11-10-15 19:43  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kol. Darecki, a czy Ty czasem nie współpracujesz też z vw? Widzę bardzo podobne podejście do problemu. Coś nam nie wyszło, więc szukamy sposobu jak to zamaskować.
W czasach kiedy dobry modelarz chce pracować z dokładnością 0,1mm, Ty proponujesz skracanie części. Wg tej metody, każdy model będzie się dało skleić, bo tu się podetnie, tam się skróci i wyjdzie np. okręt który po długości będzie miał skalę 1:205 a po szerokości 1:198.

Choć japońskie pływadła mnie nie interesują, to wątek śledzę, bo jestem ciekaw jak przede wszystkim wydawca wybrnie z tego waszego wspólnego problemu. Zwłaszcza, że np. w EU07 (ADW) też wyszedł problem, że modelarz musi przerabiać sobie części. Na chwilę obecną widzę, że lepiej dać 30zł za MM, bo przy podobnych problemach płacę 4x mniej.

 
11-10-15 19:48  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Czytając ostatni wpis Svena,na końcu jest HMS Ark Royal-sory ,że pytam , a kiedy można spodziewac się tego modelu,czyli Ark Royal ?.Nie ukrywam ,że interesuje mnie ten okręt jakiś czas temu była fotka tego modelu?. pozdrawiam.

--

 
11-10-15 19:52  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Darecki - więcej dokładności, prawdziwych testów i poprawek które zapisujesz. Przyłóż się chłopie do tego co robisz, nawet gdybyś miał jeden model projektować rok. Na litość boską, zrozum że projektujesz modele które trafiają do ludzi którzy nie raz płacą kupę kasy za produkt a nie tylko dla siebie i jak coś nie pasuje to sobie poprawisz.

Ludzie z czasem zaczną (jak już nie zaczęli) przeglądać wycinankę i widząc Twoje nazwisko jako autora odkładać ja z powrotem na półkę. I nawet to że danego modelu jeszcze nie było w kartonie nie pomoże.

Pzdr

 
11-10-15 20:13  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nowy Ark Royal to Darecki, nie mam z tym nic wspólnego. Walczę z tym przerysowanym komputerowo z MM, tam są takie błędy że te tutaj opisane to bułka z masłem.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 19Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024