FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 19Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
09-10-15 09:31  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Teoria spiskowa nagonki na projektanta to przysłowiowe wykręcanie się sianem, jak już nie ma czym. Pamiętamy przecież że w innych przypadkach modeli tzw "docinano-sztukowanych" nie raz dostało się i innym, np. Michał Glock i jego słynna Dunkierka WAKowa chociażby. Wydawałoby się, że danie narzędzia jakim jest komputer usprawni projekty rysowane niegdyś rapitografem na kalce, ale jak widać narzędzie bardziej skomplikowane niż ołówek wymaga większej uwagi. Wydawałoby się, że komputer pomoże uniknąć błędów jakie pojawiały się przy modelach rysowanych ręcznie, a jak widać jest nawet gorzej. Może powrót do źródeł czyli deska kreślarska, przykładnice i ołówek?

Myśle, że opcja dodruku erraty-instrukcji coby modelarze model sobie tu i tam docinali jest czymś w formacie fimów Barei, mamy wszak misia na miarę naszych możliwości ;)

Jestem ciekaw jaka decyzja zostanie podjęta, ale modelarze i tak już podjęli swoją: jednym może to nie przeszkodzi skleić wymarzony model, inni przerzuca się na coś innego, jest wybór ogromny.

PS: co do tzw. tematów półkowych-okrętowych to wiadomo jest, że wielu innych projektantów przychodzi do wydawców oferując różne modele, ale z jakichś przyczyn wydawcy odmawiają widząc projekt. Na prawdę jest sporo projektów modeli okrętów od różnych projektantów, które czekają.

--

Post zmieniony (09-10-15 09:36)

 
09-10-15 09:50  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Medox   

Ja mam nadzieję, że uda się ten model uratować. Czekałem na ten okręcik w tym malowaniu ale niestety zrezygnowałem z zakupu. Czekam na jakieś sensowne rozwiązanie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-15 10:43)

 
09-10-15 11:06  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Myślę też że wydawca zanim puści w świat model od projektanta niech ten projekt obejrzy dokładnie, sklei z próbnego wydruku sam jeśli stwierdzi, że się nadaje dla ludzi (tak robi np. GPM, Haliński, itd.).

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-10-15 18:54  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Darku – śledzę ten wątek z uwagą, nie wypowiedziałem się dotąd z wielu powodów, między innymi takich, że sam jestem projektantem. Ale kiedy przeczytałem zdanie:

„Panowie projektanci wpadli w panikę bo boją że nie będą mieli co robić…”

– to przepraszam, ale wybuchnąłem śmiechem. Darku drogi, projektantów okrętowych nie ma w tym „przemyśle kartonowym” tak znów wielu a tematów okrętowych czy „statkowych” są w zasadzie nieskończone oceany! Ile tematów bardzo atrakcyjnych leży jeszcze odłogiem, to głowa mała! I nie wystarczy nie tylko mojego życia (dobiegam 50) na nawet kilkanaście z tych moich ulubionych, ale i Twojego życia, nawet gdybyś projektował po 5 modeli rocznie, aby inni nie mieli co projektować a tym bardziej wpadać w panikę z tego powodu! Spokojnie, według mnie wszyscy mają co robić, więc chyba nie ma nikogo, kto wpadałby w panikę.

Reakcję modelarzy zdecydowanie rozumiem, że są wkurzeni, kiedy wydają kasę na model i dostają wyrób niedopracowany. Nie mogę jakoś pojąć i uwierzyć, że błędy wymiarowe powstają na drodze autor – drukarnia. Nie pojmuję też, jak można oddawać wydawcy opracowanie modelu, gdzie wszystkie części sam wydawca sobie układa na arkuszach. Wydawało mi się, że obowiązującą wszystkich zasada jest uzgodnienie warunków na linii autor – wydawca a tym samym w moim rozumieniu tej zasady autor oddaje gotowy na 100% finalny wyrób gotowy do druku.

Darku – nie denerwuj się i nie szukaj spiskowej teorii, że się jakaś grupa na Ciebie zawzięła, po prostu projektuj uważniej, spokojniej i może daj komuś do sklejenia model, zanim oddasz do druku.

Pozdrawiam!
MacGregor

--
MacGregor

 
09-10-15 21:41  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

I samemu trzeba układać części na arkuszach, a nie dawać wydawcy do poukładania. Możliwe ze ktoś rozkładał części na arkuszach, a ze części lekko wystawały po za margines, to ktoś zawęził części i może stąd te brakujące milimetry?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-10-15 11:01  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Czytam ten wątek i rzygać mi się chce. Prawie jak od naszej polityki.
Przecież Darecki od początku pisał, że u niego (w projekcie) się wszystko zgadza, a jak napisał, że testował na plujce to gromy. Jak że znalazł pierwszą wersję projektu i że tam jest ok, to też gromy. Jak pomaga rozwiązać problem to gromy.
Nawet answer pisał, aby wyluzować, ponieważ szukają przyczyny, oczywiście jaśnie Państwo olało wszystkie wypowiedzi i winą obarcza Dareckiego.
Ja stawiam na drukarnię, to już od dawna wiadomo na forum, że drukarnia answera robi różne niespodzianki. Może łaskawcy byście poczekali na oficjalne stanowisko wydawcy, a nie wieszać psy na projektancie, jakbyście się wzorowali z Macierewicza.

Nic dziwnego, że Darecki się zdenerwował, gdy jedziecie po nim, a np w Dragonie GPMu brakuje burt, a w Taiho 1 cm pokładku:> I tak można więcej modeli wymieniać, ale po co?

Może więcej luzu Panowie?

Co do rozkładania części na arkuszach to zależy od umowy autor - wydawca. Różne są preferencje projektantów, więc nie wiem dlaczego znów wina po stronie Dareckiego?

Czekam na Ticonderogę.

Pzdr!
W.

--
W stoczni: ORP Wilno [KK] (98%) | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%) | ORP Błyskawica [WAK] (75%)
Oblatane: Mustang Mk. I [WAK] | Fokker D.VII [WAK] | PZL.23 Karaś [MM] | PZL P.7a [ANS] | Hawker Hurricane [KA] | PZL P.11C [MM] | DKD-III [WAK] | Spitfire Mk. Vb [MM] | Me-109 G-5 [KK] | Me-109 G-6 [MM] | F-14 Tomcat [MM]
Zwodowane: ORP PIORUN [MM]

Post zmieniony (10-10-15 11:14)

 
10-10-15 12:10  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

wottek: chyba jednak nie do końca przeczytałeś uważnie.

Wydawca potwierdził, że w projekcie w Corelu który otrzymał od projektanta, jest za krótkie poszycie w stosunku do szkieletu.
I z tego projektu wydrukował model.
Czytaj uważnie.

A to, że autor twierdzi, że pierwotnie było wszystko OK u niego w Corelu, ale "chochlik" pozmieniał wielkości-długości podczas transferu plików na drodze autor-wydawca, to już inna, sensacyjno-spiskowa teoria a'la Maciarewicz samego autora i można w nią wierzyć, albo też nie.
Ciekawą rzeczą jest tylko to, że ten sam "chochlik" nie pozmieniał np. długości burt, bo one pasują dobrze, ani co jeszcze ciekawsze - nie zmienił wielkości innych elementów wydrukowanych na tych samych arkuszach co segmenty burt (wtedy by można było założyć faktycznie błąd maszyny drukującej), a trochę ich jest.
Czyli uparł się tylko selektywnie na poszycie dna.
Wszystkie segmenty dna wydrukowane są na bodajże czterech, różnych arkuszach i wszystkie są za krótkie. To chyba wszystko wyjaśnia.

Nie bronię tu wydawcy, bo jemu obrywa się za ZUIHO nie miej niż autorowi (wszak to on wydał model), po części słusznie, ale staram się trzymać prawdziwych faktów i mojej, stosunkowo sporej wiedzy na tematy wydawniczo-Corelowsko-drukarskie.

A to w co kto wierzy i komu, pozostawiam osobistej ocenie każdemu.

Poza tym autorowi nie dostaje się tylko za błędy w ZUIHO, ale za to jak i w jaki sposób na informacje o nich zareagował.
A manipulacja ze szkieletem z pierwotnym twierdzeniem, że jednak się DA (co bezpośrednio jednak uderzyło we mnie jako w modelarza), a dopiero po pewnym czasie z wyjaśnieniem, że szkielet został skrócony, przelała szalę goryczy.
I od tego momentu mi już autora nie żal.

I tak pewnie, najgoręcej jest na linii autor-wydawca.
To w sumie ich problem, spory i mam nadzieję, że jakoś z tego wybrną.

C do błędów w innych projektach innych wydawców, to przecież nikt wottek nie zabrania o nich pisać, ani nawet zakładać innych wątków o tym.
Ten wątek jest o ZUIHO więc tego modelu i w nim zawartych błędów on dotyczy.
Mam nadzieję że jasno i spokojnie wszystko wytłumaczyłem.

--

Post zmieniony (10-10-15 13:00)

 
10-10-15 14:50  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wottek, więcej spacerów mniej telewizji ... przeczytaj co było na początku a wiedzieć będziesz. Nikt tu po nikim nie jeździ.
Mnie też trochę ubodło że się da jak się nie da, to nie było OK
Pzdr

 
10-10-15 19:55  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

@dokker Nie posiadam tv.

@syjek Ja rozumiem Twoje wzburzenie i jasno oraz zrozumiale piszesz, ale Darecki już w poście z 06-10-15 21:08 potwierdził błąd i nawet napisał, że powstał on u niego w pliku!
Dalsze jego wpisy zrozumiałem jak go obejść. Nie napisał tego wprost gdy wrzucił zdjęcia sklejonego kadłuba, stąd pewnie takie wkurzenie. Gdyby od razu wyjaśnił co zrobił byłoby fair, a tak g...o się rozlało.
Ale zarzucanie mu złych intencji uważam, że jest na wyrost.
Fakt przegapiłem post o tym, że Answer dostał pliki już z błędem. Tutaj jest błąd po stronie wydawcy, że nie zweryfikował projektu. Niech już sami ustalają na przyszłość jak będą weryfikowali projekty, szczególnie że już od jakiegoś czasu się pojawiają. Może trzeba było od razu sygnalizować wydawcy, że są problemy?
Niemniej nie podoba mi się narzekanie przez wszystkich tutaj na Dareckiego. Takie trochę niesmaczne mimo wszystko. Każdy może popełnić błąd.
Żeby nie było, że problem mnie nie dotyczy to także mam Zuiho oraz Ise i zamierzam je skleić ;-)

Myślę, że to dobry moment, aby zakończyć dyskusję.

Pzdr!
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
10-10-15 22:27  Odp: [Z] Answer IJN Zuiho
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@wottek no sorry ale po takim wpisie to albo zażyj aviomarin albo szybko leć do kibla....

A skąd kurcze wiesz że w "Taiho" brakuje centymetr pokładu?
Co do wyrobu "Dragonopodobnego" to nie tylko brakuje burt ale sam model ma mało wspólnego z obiektem rzeczywistym.

Tu nie chodzi o jeden model "Zuiho" ale i o resztę modeli wydanych przez ten zespół Answer+Darecki które są obarczone błędami. Były wcześniej sygnalizowane błędy i z "Ise" i z "Kongo" tylko dopiero teraz wywołaną taką "burzę" ale nie po to żeby kogokolwiek zgnoić ( źle to odbierasz) ale po to żeby ów zespół poprawił jakość wydawanych modeli.
Darecki niestety ale miał skleić model/błędny element prosto z wycinanki żeby pokazać że się DA a nie uprawiać "czary mary" - ( tu skrócę tam dotnę i pokażę im że się da).
OK - pokazał jak "naprawić" błąd choć wg. mnie model już jest w innej skali i nie na tym to polega ot takie obejście problemu.

Znaleźli poważny błąd w sztuce - BRAWO.
I teraz czekam na wnioski na linii wydawca = projektant.

Dodam jeszcze że tu nie ma wygranych=przegranych =czy zwycięzców.
Modelarz który pokazał ów błąd też nie do końca może być pewny bo zaczął sklejać nie zgodnie z instrukcją a wg. swojego widzimisie vel doświadczenia.
A już od dawien dawna wiadomo że instrukcje trzeba czytać - pozwoli to zaoszczędzić wiele czasu......

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 19Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024