FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-01-14 22:33  Odp: [R] Muzeum Powstania Warszawskiego; B-24J Liberator
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Jakiś czas temu, w końcu udało mi się odwiedzić muzeum Powstania i niestety Liberator nie był dostępny.... Echh... :(

Obserwuję z ciekawoscią :)

Pzdr

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
05-01-14 20:14  Odp: [R] Muzeum Powstania Warszawskiego; B-24J Liberator
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Mały up. Sklejone skrzydła. Pasowało bez kłopotu, w środek wklejony korek a'la Wasiak (nie wiem dlaczego, ale patent wklejania korka w miejsce mocowania goleni podwozia kojarzy mi się zawsze z tym projektantem) choć jeszcze nie zadecydowałem, czy model będzie miał otwarte czy zamknięte podwozie.
Jedyny mankament pojawił się przy przymiarce zewnętrznej części poszycia:

jakoś tak końcówka skrzydła wydawała mi się "wisieć w powietrzu" więc przedłużyłem nieco szkielet (zdjęcie nie wyszło:-( ) i zakończyłem go kawałkiem tekturki 1,5mm o kształcie odpowiadającym obrysowi końcówki skrzydła.

Całość po sklejeniu jak widać da (mimo skali) wcale niemały model - dobrze ponad 65cm rozpiętości.


Teraz czeka mnie najnudniejszy fragment budowy: cztery silniki. Zamierzam zamontować je na skrzydła przed przyklejeniem tych ostatnich do kadłuba - operowanie ponad półmetrową "ważką" na moim ciasnym stanowisku sklejacza nie wróży nic dobrego.

EDIT
10.01.2014 12:36
A o to efekt mojego pojedynku z napędem Liberatora. Dziś runda pierwsza, czyli pierwszy silnik czy też raczej jego osłona. Standardowo w założeniu wygląda to tak:

Nie byłbym sobą, gdybym nie skomplikował sobie rzeczy prostej. Mianowicie po sklejeniu (starałem się jak umiem, czyli - co widać - umiem "tak sobie, skleić osłony możliwie najdokładniej) dla "wygładzenia" miejsc łączeń prysnąłem sobie osłonę bezbarwnym matem w sprayu. Byłoby fajnie, gdyby nie to, że przy drugim malowaniu skończył się lakier i... "zarzygałem" osłonę od przodu talkiem. :-[
Odratowałem większość (są miejsca do poprawki) malując błyszczącym bezbarwnym Pactry - niestety miejscami talk był tak grubo naniesiony, że musiałem go zdrapać - stąd pierwszy pierścień wygląda jakby go ktoś młotkiem ślusarskim sklepał.

Tak więc tą rundę uważam za zakończoną remisem. Mam nadzieję, że w kolejnych trzech pójdzie mi już lepiej.
--

Post zmieniony (10-01-14 12:36)

 
12-01-14 19:04  Odp: [R] Muzeum Powstania Warszawskiego; B-24J Liberator
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Mała aktualizacja, sam sobie UP zrobię ;-) z czeluści forumowych.
Poskładałem do reszty pozostałe osłony silników. Wyszło jak wyszło - miejscami retusz do poprawy, ale chyba z grubsza "obleci". :-)
Jedyny mankament jaki zauważyłem to zbyt mała wręga nr 59. Po wklejeniu paska kartonu pasuje należycie (w każdej z osłon ten sam kłopot, więc sądzę, że jest to niewielki błąd w projekcie).

Trochę szkoda, że autor nie pokolorował sklejek, dla pewności pomalowałem je sam. Fakt, że teoretycznie sklejka nie jest widoczna, ale... u mnie zawsze jakaś szparka się trafi i białość sklejki "świeci" przez nią jak się patrzy.


Komplet osłon czeka na dalszy ciąg budowy:


A tak to wygląda w ujęciu Makro Bolesne:


Zabrałem się więc za śmigła. Albo nie umiem z tego zrobić śmigła z "normalnym" kątem zaklinowania łopat, albo autor przewidział "płaskie" śmigła.


Rozmontowałem je więc trochę "po swojemu" i poskładałem każdą z łopat osobno:


Po złożeniu wyszło mi takie coś. Nie wiem czego, ale czegoś w tym śmigle brak. Może piasta do której mocowane są łopaty poprawi "odbiór wizualny" tego wyrobu śmigłopochodnego?


--
Pozdrawiam. Bartko28

 
02-06-14 13:57  Odp: [R] Muzeum Powstania Warszawskiego; B-24J Liberator
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Już dawno nie było uaktualnienia. Bartko, co jest ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024