FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 47Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-10-13 18:54  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


"Nietypowa prezentacja modelu na wystawie też może być inspirująca"
Moim zdaniem - bez sensu pokazanie w przekroju jak wygląda budowa modelu'.
Co innego przekrój z wnętrzem/konstrukcją taka jak w oryginale (np. dwupłatowiec bez pokrycia lub przekrój żaglowca wojennego wielopokładowego itp.)

 
19-10-13 19:33  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bez sensu ... a nie przyszło ci do głowy, że wydawnictwo pokazuje nie to jak rzeczywiście samolot był skonstruowany, ale to jak model został zaprojektowany i to ma sens wielki sens - widać jak wygląda wnętrze, detale modelu i wiele innych rzeczy - przecież taka transparentność modelu może być inspirująca do zakupu modelu - patrzcie my nie boimy się pokazać jak model wygląda, kto go opracował i to jest model na miarę naszych możliwości . My tym modelem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy - to jest nasz model, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo ! Ryszard no co ty - przecież http://www.youtube.com/watch?v=cdTkpmCPY4M)

Post zmieniony (19-10-13 21:54)

 
19-10-13 20:02  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

OK - jak wydawnictwo. Poglądowa instrukcja budowy modelu. Miałem na myśli sklejony model przez modelarza pokazujący środek tzn. konstrukcję modelu ale nie konstrukcję obiektu rzeczywistego.
Ha, ha, ha - co niektórzy nawet mówią, że trochę jestem podobny do Tyma (chyba przez glacę) -:))) !

 
19-10-13 22:06  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No właśnie Ryszard - to jest prezentacja modelu wydawnictwa w celu zainspirowania modelarzy do jego zakupu, bo inspiracje mogą iść w różnych kierunkach. To nie model modelarza, który chciał błysnąć nowatorstwem w prezentacji modelu kartonowego na wystawie ...i tu właśnie jest ten przysłowiowy pies pogrzebany.
Ostatnio jeden znany modelarz, co ja piszę znany ... najbardziej znany na szczęście nie kartonowy zaprezentował taki odarty z poszycia model i prawie to by miało sens ... : )
Ale wracajmy może do inspirowania modelarzy do oglądania ciekawie klejonych modeli, bo również do takiej inspiracji jest przeznaczony ten temat . Wyczuwam tak jakoś (- ć ) po zobaczeniu pierwszej sklejonej części, że ta relacja może być inspirująca http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/viewtopic.php?f=19&t=3012

 
19-10-13 23:41  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Ostatnio jeden znany modelarz, co ja piszę znany ... najbardziej znany na szczęście nie kartonowy zaprezentował taki odarty z poszycia model i prawie to by miało sens ... : )"

No, jakiś czas temu i czemu nie, to też modelarstwo...jeśli mamy na myśli tą samą osobę.

 
20-10-13 09:55  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Rano kawka i ... rano inspiracja http://www.kartonist.de/wbb2/thread.php?threadid=2624&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page= Temat dioram portowych raczej na polskich forach kartonowych mało popularny mimo, że wyposażenie nabrzeży portowych jest w ofercie wydawców vide wydawnictwo Shipyard.
Ja mam na myśli tego modelarza i ten model http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10257&postdays=0&postorder=asc&start=650
Przy okazji zapytam się o ten śmigłowiec http://lotniczapolska.pl/Lodzka-kolekcja-jedzie-do-Deblina,21843, czy został wywieziony, czy nadal gnije w trawie ?

Post zmieniony (20-10-13 10:15)

 
20-10-13 20:09  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
AC   

Halogen-Wyskoczyłeś z tym modelem A Ziobera, trochę jak Filip z konopii. Mimo największego uznania dla produkujących się tu Modelarzy, to nie jest ta klasa. To co On wyprawia, to nie modelarstwo kartonowe, tylko redukcyjne, w pełnym tego słowa znaczeniu, dla każdego szczegółu, niezależnie od skali. Po prostu ten Typ tak ma, i nie należy się tym zbytnio przejmować, żeby nie wpaść w kompleksy. Poproszę o inne przykłady, mniej dołujące.

--

 
20-10-13 20:59  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

AC przecież ja tylko po prostu odpowiedziałem Ryszardowi kogo mam na myśli pisząc o modelu pozbawionym częściowo poszycia i absolutnie nie miała to być jakakolwiek inspiracja, czy przykład dla modelarzy kartonowych. Akurat podałem przykład tego modelu plastikowego bo zakończyło się jego sklejanie. Czysty przypadek. Wydaje mi się, że Ryszard raczej nie miał na myśli akurat tego modelu i tego modelarza.

 
20-10-13 21:09  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak, miałem na myśli kogo innego nie "plastikowca".A swoją droga sądzę, że w papierze raczej model w tym stylu - niewykonalny. Może się mylę ?

 
20-10-13 21:34  Odp: [Relacje] KARTONOWE INSPIRACJE
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Temat śmigłowca Mi-6 to raczej powinien iść w kierunku inspiracji, ale projektantów : )
Model w skali 1 : 33 miałby spore rozmiary, przykładowo : rozpiętość ok. 47 cm, średnica wirnika - 106 cm, długość - 126 cm, długość kadłuba - 100 cm, szerokość kadłuba ok. 10 cm, wysokość - ok. 30 cm. W skali 1 : 50 oczywiście model na dzisiejsze czasy bardziej do przyjęcia.
Wydaje mi się, że takie wykonanie modelu kartonowego z tak pokazanym wnętrzem jak w tym modelu plastikowym nawet bez użycia części laserowo wycinanych jest do wykonania. Model w skali 1 : 33 jest spory , a i w 1: 50 też mały nie jest. Pytanie jest tylko jedno - czy taka sytuacja z tak usuniętymi blachami poszycia ma w ogóle jakieś odniesienie do rzeczywistości, ale nie ma modelu kartonowego i nie ma sobie czym głowy zawracać : )
Tu prawie 1 : 33 http://www.aeroscale.co.uk/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=185540&ord=&page=1, a tu w akcji http://forum.krzesiny.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=2128 co za inspiracja do powieszenia pod sufitem takiego Mi-6 z podwieszonym Mig-21 lub jakimś masztem TV ; )

Post zmieniony (20-10-13 21:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 47Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024