FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 18 z 23Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
08-01-18 20:48  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
Halogen   

W ostatnio powstałym życzeniowym temacie jedną z propozycji bezapelacyjnie ciekawą jest propozycja ponownego wydania modelu samolotu Me-410 - popieram ponieważ sam miałem ją podać, ale niestety jak 3 propozycje to 3 i nie wszedł na pudło : )
Poprzednie wydania tego samolotu to " Mały Modelarz ":
http://www.kartonowki.pl/modele-galeria/model/3837,me-410-mm-1-299
" Fly Model ":
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=8389
" Supermodel ":
https://sklep.gpm.pl/antykwariat/modele-kartonowe/inne/me-410-supermodel-1/98
i to chyba wszystko, czyli jak widać stareńkie opracowania nie spełniające za bardzo tego co oczekujemy od współczesnych opracowań, a modeli samolotów 2 silnikowych nigdy dość.
Tu troszkę zdjęć z muzeum :
http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234907504-messerschmitt-me-410-hornisse-hornet/

Odpowiedz na tę wiadomość 

08-01-18 21:43  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
ABC 

Na Forum:
Galerie - 23

Tego z Flymodel mam i moim zdaniem on jest na tyle dobry że ciężko go przebić innym opracowaniem, no chyba że już będzie tak zdetalizowany wewnętrzenie. Ale szczerze wątpie czy ktoś wyda ponownie taki niszowy samolot.

08-01-18 22:54  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
Halogen   

Kiedy wreszcie dotrze do pewnych osób, że nie o detalizację tu chodzi tylko o grafikę modeli, a co znaczy nawet niepełna grafika wystarczy zobaczyć jak zyskały modele z wyd. porArte, czy Kartonowej Kolekcji.

08-01-18 23:16  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
TRH 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 24

- 5

To fakt. Gdyby tak te stare dobre opracowania przemalować aby graficznie odpowiadały dzisiejszym standardom to z pewnością znalazły by wielu nabywców. Ja osobiście sam bym się zapewne na kilka skusił.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)

09-01-18 06:57  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
ABC 

Na Forum:
Galerie - 23

Tylko właśnie Halogen akurat ten Me 410 ma udaną grafikę.

09-01-18 07:17  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
Seweryn 

Nie na miarę dzisiejszych możliwości. W latach 90tych to było super, pamiętam jeszcze Mistela, trochę konkursów się nim wygrało. Tam była piękna grafika, cały model był rewelacyjny, warty przerysowania w nowej szacie. Projekty Pana Grzelczaka były idealnie wyważone pod względem detalizacji.

--
Seweryn

09-01-18 09:26  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
Seweryn F.   

ABC - ten model Me 410 ma wyjątkowo paskudną grafikę. Plamy na kadłubie walą po oczach swoją ostrością. To poziom z połowy lat 90tych. Dzisiaj nawet w MM taka grafika by nie przeszła.

Post zmieniony (09-01-18 09:39)

09-01-18 11:47  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
ABC 

Na Forum:
Galerie - 23

Specjalnie poszłem do magazynu starszych modeli. Nie wiem czy to ten model ale jeśli chodzi o tego dwusilnika z płasko szklonym przodem i uciętymi kołpakami, oraz niemieckim łamanym kamuflażem od góry to na tle modeli z tamtego okresu prezentuje się bardzo dobrze graficznie. A z tymi plamkami bocznymi to chodzi o to że nie rozmazane tylko ciapy, to tak rzeczywiście jest. Ale i tak jestem zdania że może fajniejszym pomysłem by było wydanie jakieś wypasionej i ładnie wymalowanej 110-tki. Nie że bym coś miał do takiego wydawnictwa z co to już wydało , ale to jest zbyt odstraszające do wzięcia na warsztat. Moim zdaniem powinno być coś pośrodku, lepsze od MM i mniej wykombinowane od hala.

09-01-18 12:40  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
Seweryn F.   

Dokładnie. Kilka tych 'szterystadziesiontek' z FM sklejonych widziałem na żywo na konkursach i one nie są złe pod względem opracowania. Wystarczą zapewne w sumie niewielkie zmiany konstrukcyjne kilku elementów oraz przerysowanie tego w cdr. Natomiast grafika jest wymagana całkowicie nowa, taka w stylu ProArte czy KK i będzie ok.

10-01-18 18:39  Odp: [Relacje] Kartonowe inspiracje
Halogen   

Tak przy okazji wydania nowego modelu Camela przez wydawnictwo KK przyszłościowo może warto by było wydać ten samolot w takim malowaniu z biało - niebieskimi akcentami - jakoś tak wyjątkowo przypadło mi do gustu :
http://www.wingnutwings.com/ww/productdetail?productid=3150&cat=5

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 18 z 23Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018