FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-07-13 19:28  [Technika]Gąsienice laserowo wycinane
Greg77   

Wśród dostępnych akcesoriów do pancerki mamy dostępne gąsienice . Są one w postaci ogniw bądź pasków. I tak ogólnie ładnie wyglądają - łatwe miłe i przyjemne.
I wszystko by było pięknie gdybym się nie natknął na rosyjskojęzyczne forum gdzie ktoś to robi po prostu lepiej.
Chodzi mi konkretnie o Winterketten błędnie nazywane przez GPM w modelu Ostketten(jak pogrzebać to do innych też lepsze są). Jak wyglądają w pasku można zobaczyć na stronie GPM- mam je ale teraz bez dostępu do aparatu:(.
A mi się podobają takie:
http://www.anemera.com/pz-3-4/img_4887(crop800x600).jpg
http://www.anemera.com/pz-3-4/img_4886(crop800x600).jpg
Autor Ortin.
I teraz uzasadnienie założenia wątku- czy jakiś producent ma zamiar zacząć robić gąsienice w tym stylu , czy jednak próbować je kupić na wschodzie??

Edit
Znalazłem kolegę Ortina- to są Jego gąski- czy nie lepsze niż to co mamy do kupienia??
http://anemera.com/catalog.htm
--

Post zmieniony (19-07-13 20:12)

 
19-07-13 22:31  Odp: [Technika]Gąsienice laserowo wycinane
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Strona Ortina pokazuje rendery.Na kompie wszystko wychodzi cudnie.Chciałbym zobaczyć gotowy produkt np. do T 34-85 wtedy mozna porównać z naszymi.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
19-07-13 22:59  Odp: [Technika]Gąsienice laserowo wycinane
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Wszystko jest kwestią ceny. Zapytaj o godzinę pracy lasera. Wypalenie takich gąsek to kilka godzin. Z tego co wiem to wspomnianym GPM wypalą Ci to co zechcesz tylko sprawa rozbije się o cenę. Wiem bo pytałem. I tak mówi się, że lasery są drogie. W takiej opcji mało kogo będzie stać na taki zakup szybciej poświecimy swój czas i będziemy robić to własnym sumptem ogniwo po ogniwie.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
19-07-13 23:06  Odp: [Technika]Gąsienice laserowo wycinane
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Świetne jakościowo, ruchome, w mnogości odmian dla danego pojazdu, ale przez to przeskalowane na grubość.
Shipping z USA czyni je droższymi od najlepszych polskich gąsienic, więc maruderzy mogą zaczynać swoja piosnkę, jaka to krzywda się dzieje.
Niestety masowe sprowadzanie do Polski odpada ze względu na konieczność dołożenia 23%, więc zostaje import prywatny.
Kilku Kolegom pomagałem to ściągnąć i byli zadowolenie z produktu.
Relacje na forach modelarskich, tylko trzeba poczytać uważnie.


Edit: Krystian uprzedziłeś mnie, bo pisałem post drugi raz .Święte słowa!
--

Post zmieniony (19-07-13 23:23)

 
04-12-13 14:17  Odp: [Technika]Gąsienice laserowo wycinane
Kichu90   

Witam podpinam się pod temat mam właśnie dostęp do plotera laserowego i myśle cały czas nad wycinaniem wręg i gąsienic laserowo tylko moim problemem jest bardzo małe doświadczenie w kwesti projektowania owych rzeczy być może był by ktoś wstanie wspomuc mnie jakimiś materiałami chociaż by do fazy testowej jak to wszystko będzie wychodzić albo jakimiś materiałami aby powiedzmy projektowane gąsienice miały odpowiednie wymiary ... jestem w stanie wyciąc gąsienice pokazane na podanej stronie kilka postów wyżej tylko muszę mieć projekty reszta to kwestia dobranie mocy lasera itd ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024