FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-07-13 20:08  [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam.
Modele skejam od dłuższego czasu, ale ostatnio miałem małą przerwę w sklejaniu modeli. Postanowiłem powrócić i na swój powrót wybrałem model GAZ -67B firmy Modelik 7/02.


W opisie że model jest prosty w budowie i nie powinien przysporzyć większych problemów. A już zaczynając sklejać podłogę nie mogłem do końca rozpracować co i jak, ale znalazłem kilka relacji w internecie które pomogły mi nad tym jakoś zapanować. Podłoga wyszła nawet prosta i zabrałem się za sklejanie zawieszenia. Oto pierwsze efekty:





Już za nie długo dalszy ciąg relacji.

--
Moje strony: Modelarstwo Miśka , caban80.pl

 
18-07-13 21:14  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
kuba78 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Moim skromnym zdaniem nie jest źle ale musisz dokładnie wycinać i pasować części, życzę powodzenia w dalszym klejeniu.

 
20-07-13 11:49  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Trochę wolnego czasu i zabrałem się za silnik, skrzynie biegów i bak. Na zdjęciach napewno będzie widać dużą ilość kleju, a może bardziej to że jest ich cienka warstwa ale przy robieniu zdjęć lampa się od kleju odbija i jest bardzo widoczny. Napewno dużym problemem jest zaginanie elementów, ja nacinam po tej stronie co zaginam i przez to widać białe prześwity. Mam nadzieje, że kolejne elementy będą wychodzić mi dużo lepiej.


A oto moje efekty na zdjęciach.





Czekam na Wasze porady i sugestię oraz słowa krytyki.

 
20-07-13 20:43  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
Left Eye   

Witam

Nie będe się mądrował co do jakości budowy tego GAZa bo sam lepiej modeli nie kleje. Jedynie co moge powiedzieć to to że za dużo kleju dajesz. Mniej kleju a będzie dobrze.

--

 
20-07-13 22:46  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

A model będziesz malował?Jeśli nie,to retuszuj białe krawędzie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-07-13 15:03  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie nie będę malował, co do retuszowanie to już się tym zająłem. A co do kleju to dzięki wielkie.

 
22-07-13 21:14  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Retuszuj przed przyklejeniem a będzie git.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
23-07-13 08:19  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A jak najlepszy sposób macie na retuszowanie i czym to robicie.

 
23-07-13 08:35  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=3&wyd=0&search=retusz

Miłej lektury ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-07-13 14:12  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Teraz czas przyszedł na zwieszenie, zabrałem się za tylne resory i nawet mi to jakoś wyszło, retusz robię kredką pod kolor, ale już znalazłem odpowiednie farby, więc następne elementy będą już trochę lepiej retuszowane. Oto moje resory:



Po resorach zabrałem się za przedni i tylny most, Z tylnym nie było żadnych problemów, szybko i sprawnie wykonany. Z przednim były małe problemy najpierw przy zwijaniu rulony, lekko mi się pokrzywił, a następnie cienkie paski totalnie źle mi wyszły, ale pozostawiłem. Kolejnym problemem jaki powstał to budowa osłony, gdyż wzmocnienia, które są widoczne na zdjęciu musiałem najpierw przeciąć, aby umieścić w odpowiednim miejscu. Resztę osłony również musiałem wykonywać na wale. Oto efekty.







Między czasie również zabrałem się za wycinanie i klejenie po woli kół, ale to później :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024