FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-07-13 10:41  [R/G] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

GALERIA KOŃCOWA:



















----------------------------------------------------------

RELACJA
Witam wszystkich.
Na początek się przywitam bo to moje pierwsze kroki na forum. Jakoś tak się złożyło, że rok temu po kilkunastu latach przerwy przypomniałem sobie o moim niegdysiejszym hobby, wpadając na model Pipera z KK w EMPIKu. I bakcyl powrócił.
Więc w międzyczasie udało mi się jeszcze skleić Mig-29, Mi-17 z GPM, Mig-15 od Hobby Model i jakieś inne *******ki. Tak więc zaczynam zabawę od nowa.

Sklejanie od tamtej pory traktuję jako przyjemne zajęcie i odskocznię od pracy, więc proszę nie spodziewać się precyzji i spinania się nad każdą częścią z lupą i nożem laserowym. Dla mnie ma być do sposób na miłe spędzenie czasu. Nadgorliwa dbałość o szczegóły i chwytanie trzęsącymi się palcami mikroskopijnych elementów nie kojarzy mi się z rozrywką. Więc zajęcie to ma być dla mnie wolne od nerwów, dzięki takiemu właśnie podejściu. Mimo wszystko mam nadzieję, że nie załamie was kompletną amatorką ;)

Tak więc, na początek Hawker Typhoon z Fly Model.
Relacje z tego co widzę już były ale chciałbym aby w ramach mojej padło kilka cennych uwag które na pewno mi się przydadzą. Mile widziana wszelka pomoc techniczna. Uwagi w stylu "źle dobrany odcień retuszu" "za mało szczegółów" zrozumiałe ale zbędne.

Do klejenia używam butaprenu i miedzianego druta oraz kleju błyskawicznego Pattex z pędzelkiem! Nie wiem czy znany jest wam to produkt, jak dla mnie wynalazek godny nobla! retuszuję farbkami Pactry.


A na początek pierwsze dwa zdjęcia ramy i wnętrza kabiny.



Z racji wakacji i innych ciekawych zajęć, oraz wyjątkowo pięknej kobity;) częstotliwość nowych wpisów może być niestabilna.

Pozdrawiam
Kalafior

--

Post zmieniony (23-01-15 11:52)

 
17-07-13 11:57  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kalafior napisał:
... oraz wyjątkowo pięknej kobity;)

Samochwała w kącie stała ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-07-13 16:01  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Ten klej to taki super-glue, w sensie cyjanoakryl?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
17-07-13 16:35  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witaj,każda p...a znajdzie swego Kalafiora,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-07-13 18:49  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
FloggerB   

marek1 - żal Ci ?
bo mnie tak (ale to się leczy - poprzez małżeństwo ;)
Kalafior - popieram Twoją filozofię zlepiactwa bo sam ją wyznaję i stosuję za co banitą na forach bywam :)

Post zmieniony (17-07-13 22:14)

 
17-07-13 21:20  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witaj.
Zasiadam do oglądania bo samolot jest nie zbyt ciekawy, za to podoba mi się jego zastosowanie w boju. A z tą teorią sklejania sam ją stosuję. Też jestem miłośnikiem tego Pattexa jest go w miarę dużo i w rozsądnej cenie.

Pozdrawiam Michał.

 
18-07-13 08:10  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ja go kiedyś znalazłem w TESCO, widywany też w Leroy Merlin. W internecie też do kupienia. Trzeba uważać bo klej jest rzadki, czasem na pędzlu zbiera się pokaźna kropla a po dotknięciu natychmiast spływa na klejony element i może zrobić równie pokaźną plamę. Sam pędzel nigdy mi nie zaschnął, czasami potrafi przyschnąć nieco kleju na szyjce flaszeczki i trzeba to wówczas usunąć bo ... źle pędzel wchodzi ;)

P.S.
Jak wiadomo, w tym wydaniu nie przewidziano uzbrojenia maszyny w rakiety.
Ja jednak wole je mieć w swoim egzemplarzu, zamiast bomb.
W wydaniu MM z 93r. były uwzględnione. Czy ktoś dysponuje tym modelem aby mi je zeskanować i wysłać?

Rakiety zamierzam wykonać sam, patentowe z patyczków do uszu. Chodzi mi o same szyny startowe.

Post zmieniony (18-07-13 15:25)

 
19-07-13 17:17  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Prace idą dalej. Skończyłem rzeźbę w kabinie. Nawet to jakoś wygląda.
Tablice przyrządów chciałem upiększyć kroplami lakieru ale to zdecydowanie nie jest ten poziom co u niektórych ;)



Najbardziej irytującą cześć mam już za sobą więc można brać się za większe elementy.

Póki co prezentuje się to tak:



Post zmieniony (19-07-13 17:23)

 
20-07-13 06:16  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mail poszedł.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
22-07-13 09:37  Odp: [R] Hawker Typhoon Mk Ib Fly Model 150
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Alski, dziękuję.

Trzeba to teraz złożyć do kupy.


Nie pasuje mi coś z wręgami, ta podłużna belka chyba jest za długa i ostatnia wręga kabiny wchodzi za głęboko w poszycie ogona(nie wypadnie na łączeniu poszycia tylko schowa się jeszcze ze dwa milimetry wgłąb niego) Mam nadzieję, że się nic nie odkształci od naprężeń.

Na tym etapie, zanim jeszcze skleję dziób zachodzi pytanie czy da radę przerobić wygląd rur wydechowych. Wypadałoby żeby wyraźnie wystawały z otworu w poszyciu a nie były do poszycia przyklejone. Więc chyba to przerobie. Rozetnę poszycie w tym miejscu po obu stronach i zrobię zagłębienie na grubość kartonu. A wręgę się tez podetnie. Ryzyk fizyk, może się uda. Napewno lepiej to będzie wyglądać.


Post zmieniony (22-07-13 09:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024